Vis tik šią taip keliautojų mėgstamą šalį gaubia daugybė nepagrįstų mitų, todėl „Tez Tour“ kelionių ekspertai skuba juos paneigti bei atskleisti visą tiesą apie Turkiją.

#1 mitas: Turkija – tai tik ramios atostogos prie baseino

Taip, didžioji dalis turistų į Turkiją vyksta ieškoti ramaus poilsio prie jūros ar baseino, „viskas įskaičiuota“ privilegijų bei atostogų metu apylinkes pamato tik kelių pasirinktų ekskursijų metu. Vis tik tiesa ta, kad Turkija gali pasiūlyti žymiai daugiau.

„Turkijoje yra tiek išskirtinių vietų, joms visoms aplankyti neužtektų ir metus trunkančių atostogų. Pamukalė su savo sniego baltumo terasomis, vulkaninės kilmės kraštovaizdžiu sužavinti Kapadokija, vienas geriausiai išlikusių senovės miestų Efesas, kosmopolitiškasis Stambulas – daugybė objektų, kurie žavėte žavi keliautojus“, – vardija Dagnė Sannikova, „Tez Tour“ produkto skyriaus vadovė.

Ilgai ilsėtis prie jūros neleis ir gausybė Turkijoje siūlomų pramogų: nuo raftingo (plaukimo plaustu kalnų upe) iki kanjoningo (kanjono įveikimo pėsčiomis ir plaukiant), nuo pasivažinėjimo visureigiais ar keturračiais iki nardymo, plaukiojimo su delfinais ar žvejybos jūroje.

Tad Turkija sužavi ne tik ieškančius tingių atostogų, tačiau ir natūralios gamtos mylėtojus, istorijos entuziastus, ekstremalių pramogų mėgėjus.

#2 mitas: Turkijoje – tik ekonominės klasės viešbučiai

Rinkdamiesi atostogas, keliautojai dažniausiai numato biudžetą, kurį gali skirti kelionei. Taip gali susidaryti įspūdis, kad Turkijoje galima rasti tik ekonominės klasės viešbučius, siūlančius patogų, tačiau ne prabangų poilsį.

„Atlikus platesnę paiešką, Turkijoje galima rasti ir itin aukštos klasės viešbučių, puikiai visame pasaulyje žinomų tinklų kompleksų, elitinių vilų. Tad savaitės trukmės atostogos Turkijoje dviems asmenims privačioje viloje gali kainuoti ir 50 tūkst. eurų“, – atskleidžia turizmo entuziastė.

#3 mitas: visi turkai labai įkyrūs, rodo per daug dėmesio

Ramybės ir mažiau pašalinio dėmesio atostogų metu norinčius gauti lietuvius gali varginti nuolat bendrauti kviečiantys turkai. Tačiau būkite tikri – jie nėra piktybiškai nusiteikę.

„Turkai labai paslaugūs, o derybos (turk. pazarlık) jiems – jau kraujyje įaugęs menas. Tai itin svarbi turkų kultūros dalis. Tačiau, jeigu jūs parodysite, kad nepageidaujate dialogo, turkai tai supras ir nebekalbins jūsų. Bet atminkite, kad jiems tai ne tik būdas, kaip parduoti ar įsigyti daiktą, tai – galimybė bendrauti ir leisti laiką“, – turkų tautos subtilumus pristato D. Sannikova.

Vieštbutis Turkijoje

#4 mitas: visada Turkijoje +40°C karštis

Taip, vasaros sezono įkarštyje Turkijoje termometro stulpelis gali pakilti ir iki 45°C padalos, o Viduržemio jūros vanduo bus toks, kad nesinorės iš jo išlipti. Tad tikra tiesa, jog turkiška vasara ideali paplūdimių mėgėjams.

Tačiau norintiems nuosaikesnės šilumos, Turkijos neverta pamiršti. Anot kelionių ekspertės, ruduo – tiesiog idealus metas šiauriečiams, kai lepina aksominis švelnus, malonus, ne per karštas oras, o vanduo vasariškai šiltas. Tokiu oru malonu keliauti ir vartytis paplūdimyje.

Ankstyvą pavasarį Turkijoje jau taip pat lepina maloniai šiltas oras, tad tai – tinkamas metas atgauti jėgas po lietuviškos žiemos ir leistis į pažintines ekskursijas.

#5 mitas: poilsį Turkijoje renkasi šeimos su mažamečiais vaikais, tad jų triukšmo pilni viešbučiai

Taip, Turkiją itin mėgsta šeimos su savo mažosiomis atžalomis. Šios šalies kurortai itin pritaikyti šeimų atostogoms – jas čia traukia geros kainos, neilgas skrydis bei puikiai išvystyta infrastruktūra kokybiškam vaikų poilsiui.

Tačiau tiesa ir tai, jog norintiems išvengti vaikų krykštavimo, Turkija taip pat turi ką pasiūlyti.

„Šiuo atveju tereikia rinktis tik suaugusiems poilsiautojams skirtus viešbučius, kuriuose poilsio tikrai nedrums vaikiškas šurmulys“, – rekomenduoja D. Sannikova.

Vieštbutis Turkijoje

#6 mitas: Turkijos viešbučių klasės neatitinka europietiškųjų

Viešbučių vertinimas žvaigždutėmis kelia daug klausimų ne tik Turkijoje, tačiau net ir Europos šalyse. Taip nutinka todėl, kad viešbučiams žvaigždutės suteikiamos ne pagal kokybės rodiklius, o pagal tai, kaip jie bei jų teikiamos paslaugos atitinka nustatytus standartus.

„Vertinant viešbutį, jo paslaugos turi atitikti visus pageidaujamai gauti klasei nustatytus privalomus reikalavimus ir surinkti reikalingą balų skaičių, skiriamą už kiekvieną punktą atskirai. Todėl ne visi viešbučiai, gavę tokį patį žvaigždučių skaičių, teiks tas pačias paslaugas ar turės tokius pačius patogumus“, – vertinimo niuansus pristato D. Sannikova.

Ekspertai vertina ne tik viešbučio išvaizdą, bendrą įspūdį, švarą ar personalo darbą, tačiau ir kambaryje esančią įrangą, papildomai teikiamas paslaugas, SPA centrą, baseiną, konferencijų salę. Dar daugiau – papildomų vertinimo balų galima gauti ir už, rodos, smulkmenas: jei viešbučio restorane gaminami nacionaliniai patiekalai, vonioje yra svarstyklės, o prie lovos – skalbiamas kilimėlis.

Tad renkantis viešbutį, pašnekovė rekomenduoja perskaityti čia poilsiavusių tautiečių atsiliepimus, patarimo verta klausti ir kelionių agento. Taip pat reiktų įvertinti ir kainą: pigiame viešbutyje nereikėtų tikėtis erdvios teritorijos, plačios paslaugų, pramogų ar maitinimo pasiūlos, nebent paketui taikoma speciali nuolaida ar tai – paskutinės minutės pasiūlymas.

#7 mitas: visi prekeiviai pasiryžę apgauti

Bendrauti mėgstantys turkai išties moka parduoti – derėtis su jais mėgstantys keliautojai gali įsigyti prekių perpus pigiau, o kartais kaina nuleidžiama ir kelis kartus. Tai gali sudaryti įspūdį, jog pirkdamas Turkijoje prekes, niekada nežinai jų tikrosios vertės, pradedi abejoti prekių kokybe.

„Taip, Turkijoje vis dar galima įsigyti ir netikros odos gaminių vietoje originalių, tačiau paklausus gidų patarimo, jie visada patars, kokias parduotuves rinktis, kad nemalonių staigmenų išvengtumėte. Turkijoje galima įsigyti išties kokybiškų odos, kailių gaminių, taip pat jų gaminami trikotažiniai gaminiai yra geros kokybės“, – pataria D. Sannikova.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją