Taip pat skaitykite: Kelionė po požeminį miestą Slovėnijoje
Pradedant 1948-ųjų vesternu „Geltonas dangus” su Gregoriu Peck’u ir baigiant apmirusiomis Londono gatvėmis Danny Boyle’o filme „28 dienos po”. Devyniasdešimtaisiais šiurpą kėlė kompiuterinis žaidimas „Tylioji kalva”, dabar - post-apokaliptinė tuštuma Cormac McCarthy Pulitzerio apdovanojimą pelniusiame romane „Kelias”.
Visur, kur pažvelgsite, ši tema plėtojama gan dažnai. Puikus fonas bet kokiai pramogai, ar tai būtų filmas, knyga ar kitas būdas maloniai pašiurpinti žmones.
Tačiau kas gali sukelti tokį gyventojų nykimą? Viena iš pagrindinių priežasčių yra senkantys gamtiniai ištekliai, kelių ir greitkelių jungimas, praleidžiant tam tikras vietoves. Kita kiek grėsminga priežastis gali būti atsitiktinis ar žmogaus nulemtas nelaimingas atsitikimas.
Toks atvejis pasitaikė Pattonsburge, Misūrio valstijoje. Čia nuo miesto įkūrimo 1845-aisiais gyventojai patyrė apie 30 potyvių ir po paskutinių dviejų nelaimių 1993-iaisias nebeiškentė. Su valdžios pagalba visas miestas buvo perstatytas už maždaug 5 kilometrų ir dabar yra žinomas kaip Naujasis Pattonsburgas. Senasis miestas taip ir liko vaiduokliu.
Kad ir kaip tai atsitinka, miestų vaiduoklių tema daugumą tikrai sudomins. Čia galite sužinoti apie 10 įspūdingiausių apleistų gyvenviečių planetoje. Tikėkimės, šie aprašymai nušvies tikrąjį miestų vaiduoklių egzistavimą gyvenime, o ne vien istorijose. Filmai juk kuriami realiose pasaulio vietovėse. Mėgaukitės!