1. Neal’s Yard vandens laikrodis. Keistas Timo Hunkino ir Andy Planto kūrinys Shorts Gardens kvartale. Šis laikrodis, esantis virš šiuo metu veikiančios „Holland and Barrett“ sveikų produktų parduotuvės (anksčiau čia buvo Neal’s Yard sandėlis), nebeveikia tinkamai.
2. Keistasis St-Martin-in-the-Fields' langas. Ši keista detalė ant St-Martin-in-the-Fields' bažnyčios, esančios šalia Trafalgaro aikštės, atsirado 2008 m. Tai iraniečių menininkės Ternerio apdovanojimui nominuotos Shirazeh Houshiary darbas. Šis ypatingas langas neabejotinai skiriasi nuo standartinių vitražinių langų.
Kokia gi šios keistenybės priežastis? Tradiciškai moterys sėdėdavo dešinėje automobilio pusėje, už vairuotojo, o štai toks neprastas judėjimas suteikdavo moteriai galimybę patekti tiesiai į garsųjį Savoy viešbutį neapeinant automobilio.
Kiti Londone esantys vandens malūnai: Arkley Mill Barnete, The Old Mill Plumstead Common kvartale, Shirley Windmill Kroidone, Vimbldone ir Wandsworth Common kvartale esantys vandens malūnai.
Gyvūnų mylėtojams taip pat derėtų apsilankyti prie ant Philipot Lane kampo esančios mažiausios Londono skulptūros – dviejų dėl sūrio gabalėlio kovojančių pelyčių. Mėgstantiems didesnes skulptūras verta pamatyti Catford kvartale esančią katės skulptūrą.
7. Siauriausias Londono namas. Nors šio siauručio ant South Terrace ir Thurloe Square kampo Naitbridže esančio namo plotis siekia vos 2,13 m, jo vertė viršija 2 mln. svarų (2,52 mln. eurų).
8. Tankas T-34 Bermondsey kvartale. Šis netipinis objektas Bermnodsey kvartale 1995 m. panaudotas vykdant dramos „Ričardas III“ filmavimus, o vėliau tankas už 7 tūkst. svarų (8807 eurus) atiteko Londono gyventojui Russellui Gray, kuris jį įkurdino tarp Mandela Way ir Pages Walk gatvių. Tanką dažnai tenka perdažyti ir ant jo vis atsiranda naujų grafičių.
Mėgstantiems miniatiūrinius objektus rekomenduojama taip pat apsilankyti mažiausioje Londono aikštėje Pickering Place, mažiausiame alubaryje The Dove Hamersmito rajone ir mažiausioje Londono bažnyčioje St. Ethelburga-the-Virgin Bišopsgeite.
Karo metais baimintasi, kad skulptūrose atsispindinti mėnulio šviesa gali padėti vokiečių karinėms oro pajėgoms orientuotis virš Londono, todėl nuogalių grožybės buvo pridengtos pilkais augalais.
12. Timo Fishlocko ausis. Akylas Londono gerbėjas neabejotinai yra matęs Soho kvartale žvilgsnius traukiančias septynias nosis – instaliacijas, kurias sukurti paskatino visur savo nosis kišančios vaizdo stebėjimo kameros. Vis dėlto derėtų dėmesį atkreipti ir į Londone esančią Timo Fishlocko sukurtą ausį, kurią apžiūrėti galima šalia Lesterio aikštės esančioje Floral Street gatvėje.
Tiesa, kituose Londono muziejuose taip pat netrūksta keistų eksponatų. Gamtos istorijos muziejuje eksponuojamas milžiniškas 8,6 m kalmaras, Lord’s muziejuje eksponuojamas negyvas žvirblis ir jį pražudęs kriketo kamuoliukas, o Wellcome Collection muziejuje galima apžiūrėti Napoleono dantų šepetėlį.
14. Netikras Kenwood House tiltas. Šis elegantiškas tiltas, jungiantis Thousand Pound Pond vandens telkinio krantus šiaurinėje Londono dalyje, primena teatro dekoraciją. Iš tiesų tai nėra tiltas, o tik baltos spalvos mediena dekoruotas fasadas.
Tiesa, liūto palaikai ėmė irti greičiau, nei menininkas spėjo užbaigti darbus, todėl galutines detales jam teko sukurti improvizuojant. Būtent dėl šios priežasties pažvelgę atidžiau į Trafalgaro aikštėje esančias liūtų skulptūras pastebėsite, kad jų letenos labiau panašios į kačių, o ne į liūtų. Aikštėje galutinai statulos sumontuotos 1867 m.