Nepaisant to, kad kepyklos gaminiai ypač brangūs, kasdien garsiųjų sausainių macarons parduodama daugiau nei 17 tūkstančių vienetų.

Pateikiame įdomių faktų apie šią garsią skanėstų kepyklą.

1. Populiariausias desertas – trapus sausainis, vad. macaron. Jis buvo sukurtas XX a. pabaigoje. Nuo pat jo pasirodymo paryžiečiai jį pamėgo. Teigiama, kad jis perkamiausias skanėstas iki šių dienų. Dvigubas, išorėje trapus, viduje minkštas apvalios formos sausainis „Ladurée“ parduotuvėse kainuoja nuo 2.50 eur. Jų rūšių yra daugiau nei 50.

2. Macaron sausainį sukūrė Louiso Ernesto Laduree giminaitis – Pierre’as Desfontainesas, sugalvojęs dvi traškias sausainių puses sujungti perteptu šokoladu. Šių dienų macarons pertepimas gali būti įvairių skonių. Sausainio kremo pertepimas vad. ganache.

3. Garsieji macarons, pageidaujant klientui, supakuojami į išskirtines, dizainerių sukurtas dėžutes. Jas yra kūrę Lanvin, John Galliano, Christian Louboutin ir kiti mados atstovai.

4. Pirmoji kepyklėlė „Ladurée“ buvo įkurta 1862 metais Paryžiuje. Jos savininkas buvo prancūzas, rašytojas Louis-Ernest Laduree.

5. Desertų tinklą ypač mėgsta užsienio režisierė Sofia Cappola. Jos kurto filmo Marija Antuanetė“ kai kurios scenos buvo filmuojamos „Ladurée“ restorane.

6. Ilgą laiką „Ladurée“ skanėstai buvo parduodami tik Prancūzijoje. Svetur jais pradėta prekiauti tik nuo 2005 metų. Londonas – pirmasis miestas, kuriame pradėta garsiųjų desertų prekyba. Vėliau šių desertų tinklas buvo atidarytas ir Belgijoje, Italijoje, Monake, Airijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, JAV, UAE, Maroke, Panamoje ir kitur.

7. Įdomu tai, kad žymūs dizaineriai prisidėjo ir prie macarons sausainių skonio kūrimo. Pavyzdžiui, mados namų Lavin atstovai sukūrė gumos skonio sausainį.

8. Atidarius kepyklėlę vėliau buvo įgyvendinta ir „arbatos kambarių“ idėja. Įdomu tai, kad ilgą laiką Paryžiaus restoranų arbatos kambariuose buvo laukiami tik vyrai. Tačiau „Ladurée“ įkurti „arbatos kambariai“ turėjo didelį pasisekimą, nes jame įleidžiamos buvo ir moterys.