Taip pat skaitykite: Malaizija Vaido akimis: valstybė, kurioje tvarkos taisyklės beveik neegzistuoja
Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi!
1. Vardas
Indonezijos pavadinime yra du žodžiai: lotyniškas Indus, reiškiantis Indiją ir graikiškas nesos, reiškiantis salas. Taigi, šalies pavadinimas gali būti verčiamas kaip Indijos salos.
Iki nepriklausomybės Indonezija buvo vadinama Nyderlandų Indija arba Ost-Indija (Rytų Indija). Na, o vietinis pavadinimas „Tanah Air Kita“ reiškia „Mūsų žemė ir vanduo“.
2. Skaičiai
Tai ketvirta pagal gyventojų skaičių ir didžiausia musulmoniška pasaulio valstybė. Indonezijoje gyvena daugiau kaip 150 tautų, kalbančių 700 dialektų. Tai didžiausias salų archipelagas - jį sudaro virš 17 000 salų, iš kurių 6000 - neapgyvendintos.
3. Gamta
Indonezijoje rasite ne tik žmogbeždžiones orangutangus, didžiausius pasaulio roplius - Komodo drakonus, bet ir miniatiūrinius elnius ar žuvis, kurios lipa į medžius medžioti vabzdžių. Indonezija garsi ir itin originaliais augalais: aukščiausia pasaulio gėlė, vadinama vyrišku Amorphohallus titanium vardu ar parazitinė Rafflesia arnoldii - „kvepianti“ pūvančia mėsa...
4. Maistas
Indonezijos virtuvės patiekalai dėl skonių įvairovės yra laikomi bene skaniausiais pasaulyje. Tikrai nereiškia, kad visi patiekalai aštrūs ar pikantiški. Besilankančius šalyje labiau stebina saldaus, kartaus ir sūraus skonių derinimas.
Netikėtas švelnaus kokosų pieno ir citrinžolės, ar kitų kvapiųjų žolių derinys, traškūs paplotėliai, aštrus padažas „sambal“, kurį galima ragauti tik mažais kasneliais... Kai visa tai ragauji, suvoki, kad tai yra tikras kulinarijos menas.
5. Borneo
Sala buvo pasidalinta įtakos zonomis – šiaurinę dalį, kur dabar Malaizija ir Brunėjaus sultonatas, kolonizavo britai, o likusią didesnę dalį – olandai. Ši sala mūsų laikais yra garsi dėl Birutės Galdikas įsteigto orangutangų stebėjimo ir gelbėjimo centro ir dėl dajakų genčių - buvusių (o gal ir dabar „bandančių“) galvų medžiotojų.
6. Borobuduras
Jis pastatytas iš daugiau nei 2 milijonų akmens blokų. Tai masyvi simetriška stupa, „apaugusi“ nedidelę kalvą. Iš viršaus Borobuduras atrodo lyg didžiulė trimatė tantrinė mandala - simbolinis pasaulio modelis.
Kopimas į jo viršų – tai lyg simbolinis kosmosas, pradedant paprasta kasdienybe ir kylant dvasia aukštyn iki visiškos nirvanos – išsivadavimo iš šio pasaulio atgimimo rato. Teisingas gyvenimas leidžia atgimti aukštesniame lygmenyje, o blogi darbai nustumia į egzistenciją menkesnėse gyvybės formose.
7. Batika
Klasikinės Džavos batikos spalvinė skalė yra griežta ir labai ribota. Iki XVII a. pagrindinės spalvos buvo balta ir mėlyna, vėliau atsirado ruda, geltona bei raudona. Visi indonezietiškos batikos motyvai turi ypatingas reikšmes. Raštai gali būti apibrėžti, tikslūs (audinyje kartojami pastoviais intervalais), laisvi (ritmiškai nekartojami) arba neapriboti (besitęsiantys).
8. Kava
Kaip manote, iš ko gaminama pati brangiausia pasaulyje kava? Iš tam tikros kavos rūšies? Vis dėlto ne. Ji gaminama iš gyvūnėlių apvirškintų kavos pupelių. Kalba eina apie garsiąją kavos rūšį „Kopi Luwak“, kuriai pagal retumą ir kainą (320 – 400$ už kilogramą) nėra lygių.
„Kopi“ išvertus iš indoneziečių kalbos reiškia „kava“, o „Luwak“ – tai gyvūnėlis, truputi panašus į šeškus ar mangustas. Jie taip mėgsta kavos pupeles, kad išsirenka brandžiausias ir aromatingiausias. Šiuos gyvūnus kavos mėgėjai vadino kenkėjais iki to laiko, kol kažkas sugalvojo iš jų užsidirbti.