Kaip puiki alternatyva ilgoms kelionėms atsiranda kelių dienų išvykos, nereikalaujančios didelio biudžeto. Į ką derėtų atsižvelgti planuojant trumpą biudžetinę kelionę į užsienį?
Žemesnės kainos – vidury savaitės
Pasak keliautojo, kelionių agentūros „Tedo.lt“ įkūrėjo Tado Kertenio, ieškant geriausių kainų atostogoms patartina išvyką planuoti ne savaitgaliais.
„Pigiausius bilietus rasite darbo dienomis. Pavyzdžiui, skrydis trečiadienį su grįžimu šeštadienį gali būti kelis kartus pigesnis nei analogiškos krypties kelionė lėktuvu savaitgalį. Taip pat, pigiausi bilietai būna po švenčių arba tarpušvenčiu – į tai atsižvelgus, galima surasti puikių pasiūlymų“, – patikino ekspertas.
Kaip vieną labiausiai kainas lemiančių kriterijų kelionių ekspertas įvardina sezoniškumą. Anot jo, labiausiai apsimoka keliauti ten, kur neužilgo prasidės sezonas – tokiu atveju gausite tą pačią kokybę už mažesnę kainą.
„Turkijoje turistinis sezonas prasideda birželį, tačiau šilumos pilnaverčiam poilsiui užtenka jau balandžio pabaigoje. Tad keliaudami į Turkijos kurortus gegužę jūs išleisite gerokai mažiau, tačiau vis tiek galėsite pasidžiaugti šilta jūra bei saule“, – kalbėjo pašnekovas.
Atsiliepimai – svarbiau nei žvaigždutės
Šiandien, nakvynės vietos išsirinkimas yra tapęs kur kas paprastesnis. Kaip teigia Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje, nuolatinių inovacijų dėka, alternatyvas tradiciniams viešbučiams galima atrasti naudojantis išmaniuoju telefonu ir specialiomis programėlėmis. Tokios interneto platformos kaip „Airbnb“ ar „Couchsurfing“ gali padėti susirasti gyvenamą vietą už gerokai mažesnę kainą, arba apskritai nemokamai. Be to, jos gali pasiūlyti apsigyventi neįprastose, unikaliose erdvėse, ko negali pasiūlyti viešbučiai.
T. Kertenis įspėjo, jog, nesvarbu, kokiu būdu ieškoma nakvynės vieta, svarbiausiai paskaityti atsiliepimus, nes šie tapo patikimesni negu viešbučio žvaigždučių skaičius.
„Kai kuriuose valstybėse, ypatingai Pietų Europoje, keturių žvaigždučių viešbutis gali atrodyti prasčiau negu dviejų žvaigždučių nakvynės namai. Nors skaitydami viešbučio aprašymą to nepamatysite, keliautojų atsiliepimuose tai tikrai bus paminėta. Taip pat galima peržiūrėti kelionių agentūrų pasiūlymus – jos yra suinteresuotos klientų sugrįžimu, todėl agentūrų siūlomi viešbučiai dažniausiai būna patikimi bei atitinkantys siūlomą kokybę,“ – sakė T. Kertenis.
Išmanusis telefonas – geriausias pagalbininkas
Nors vyrauja įsitikinimas, jog kelionės ir nakvynės išlaidos sudaro didžiausią išlaidų dalį, „turistaudami“ dažnai išleidžiame gerokai daugiau, nei galbūt norėtume.
„Nežinodami vietinių subtilybių, vaikščiodami pagrindiniais turistų takais, galime sumokėti už paslaugą net kelis kartus daugiau, negu ji to verta. Pasidomėjus, kur galima rasti gerą, neturistinį restoraną ar įdomių ir nemokamų lankytinų vietų, galima nemažai sutaupyti.“ – teigė T. Kertenis.
S. Skupo nuomone, padėti išvengti turistų spąstų ir sutaupyti pinigų, lankantis naujose vietose, ir vėl gali mobiliosios programėlės. „Technologijos mums suteikia galimybę keliaujant pasikliauti ne vien turistiniais lankstinukais, bet ir milijonų žmonių patirtimis. Kasdien tobulėjančios programėlės leidžia vis daugiau informacijos turėti tiesiog savo telefone ar planšetėje“, – sakė jis.
Viena tokių programėlių yra „Trip Advisor“. Ji leidžia surasti puikių restoranų už priimtiną kainą, taip pat ir įvairių neatrastų turistinių objektų. Kita keliones palengvinanti programėlė – „Lonely Planet“. Joje yra sutalpinti įvairių miestų bei regionų gidai, žemėlapiai, lankytinų vietų darbo laikas, ir kita naudinga informacija. Galiausiai, sužinoti apie vietinių mėgstamiausias vietas padės „Foursquare“ aplikacija.