Taip pat skaitykite: Miestelis, saugantis paskutinės Europos pagoniškos sostinės liekanas
Piliakalnį išgarsino nuo seno gyvas padavimas, kad čia, apgultuose Pilėnuose nelygioje kovoje su kryžiuočiais narsiai gynėsi ir tragiškai žuvo visi pilies gynėjai kartu su kunigaikščiu Margiriu.
Po pirmosios pilies sunykimo XV-XVIII a. piliakalnio viršūnėje stovėjo puošnūs rūmai – Punios valdytojų rezidencija. Apie buvusią prabangą liudija gausūs radiniai ir storas trijų laikotarpių kultūrinis sluoksnis. Tarpukariu iki 1938 m. ant piliakalnio stovėjo kelios ūkininkų sodybos, aikštelė buvo ariama.
Pasigėrėjus nuo piliakalnio viršūnės atsiveriančia puikia Nemuno slėnio ir garsiojo Punios šilo panorama, reikia išilgai pereiti aikštelę ir senais akmeniniais laiptukais nusileisti prie Punelės. Netoli upelio pralaidos vandens simfoniją groja Nečiuikų šaltinis-kriokliukas.
Piliakalnis yra Punios miestelyje Alytaus rajone. Nuoroda į piliakalnį yra prie kelio Jieznas – Alytus (kelias Nr. 129). Pavažiavus 2 km iki miestelio bažnyčios, piliakalnis yra už 200 metrų pėsčiomis.
Nuo bažnyčios pasukus taku link piliakalnio kairėje, senųjų kapinių vietoje stovi Šv. Jurgio koplyčia. Truputį paėjus už jos atsiveria nuostabus vaizdas į gilų, stačiašlaitį Punelės slėniuką, girdisi šio energingo upelio šniokštimas.