Pavyzdžiui, palapinėse su patogumais (vadinamasis glampingas, žodžių glamorous + camping darinys), itin mažuose nameliuose (angl. Tiny living), nameliuose medžiuose ir pan., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Glamping palapinėje 2019 metais pirmą kartą apsistojo ir svetainės WowStays.lt įkūrėjai Viktorija ir Aurimas. Supratę ir patyrę, kad neįprasta nakvynės vieta gali tapti viso savaitgalio kelionės idėja, parašė įrašą savo kelionių tinklaraštyje apie išskirtines nakvynės vietas Lietuvoje. „Šis įrašas sparčiai išpopuliarėjo, neįprastų nakvynės vietų idėjomis pradėjo dalintis spauda, komentaruose matėme nuolat besikartojančius draugų ir skaitytojų klausimus „kur apsistoti įdomiai“, – prisimena projekto sumanytoja Viktorija Lipštienė. – Įrašas vis plėtėsi, tad 2020-ųjų rudenį nusprendėme jį paversti savarankišku projektu.“

Interneto svetainėje WowStays.lt pora pateikia kruopščiai atrinktas išskirtines nakvynės vietas Lietuvoje. Tai neįprastoje ar išskirtinėje lokacijoje įsikūrusios unikalios vietos, įdomesnės, netikėtos architektūros objektai ar įgyvendintos įdomios įvairių vietų kūrėjų idėjos.

Kaip pastebi svetainės įkūrėjai, Lietuvoje vis populiarėja lėtasis keliavimas, buvimas arčiau gamtos, ramus poilsis, mėgaujantis tiesiog buvimu „čia ir dabar“. „Populiarėja ir vadinamojo tiny living idėjos, kai siekiama gyvenamąjį (nakvynės) būstą pastatyti kuo mažesnį, tokiu būdu darant kaip įmanoma mažiau intervencijos į gamtą, – apie naujausias išskirtinių kelionių tendencijas pasakoja V. Lipštienė. – Tokiuose statiniuose interjeras yra itin apgalvotas, maksimaliai išnaudota erdvė. Pagrindinis dėmesys skiriamas paprastam buvimui, kai visko yra tiek, kiek reikia.“

Šiais metais ne vienam teko prisijaukinti darbą iš namų. Daugelis šią patirtį pabandė suderinti ir su dar viena užsienyje itin plintančia patirtimi – darbostogomis (angl. workation). „Anksčiau darbostogos buvo gana nišinis reiškinys, kai darbas buvo derinamas dažniau su kelionėmis į užsienį. Pastarųjų metų situacija pakoregavo daugelio darbo vietos lokaciją, tad pastebime vis didesnį susidomėjimą vietomis, kurios pritaikytos patogiai dirbti per nuotolį, bet kartu yra tokios, kuriose gera atostogauti po darbų“, – pastebi V. Lipštienė.

Išskirtinių vietų nuolat besižvalganti pora pastebi ir augančią staycation tendenciją, kuri skatina pažinti savo aplinką ir pabėgti nuo rutinos neskrendant į kitą šalį ir neimant ilgų atostogų, o ilsėtis savo mieste, regione, šalyje, pažinti ją lyg pats būtum turistas.

Į išskirtinių vietų „registrą“ papuola ir nakvynės nestandartinėse ar įdomesnės architektūros statiniuose, pavyzdžiui, nakvynė ekologiškame moliniame name ar namelyje iš jūrinių konteinerių. „Vis populiaresnės ir tradicines lietuviškas sodybas pamažu pakeičiančios nedidelės vilos ar namai su vitrininiais langais ir vaizdu į jūrą ar mišką, – teigia išskirtinių nakvynės vietų entuziastai. – Juose daug dėmesio skiriama aplinkai, dažniausiai tai gamtai draugiški ir antram gyvenimui prikelti pastatai, turintys įdomią istoriją, bei išlaikantys šiuolaikinio komforto reikalavimus.“

Šiai išskirtinių vietų kategorijai galima priskirti ir buvusiuose istoriniuose pastatuose, dvaruose ar pilyse įkurtus viešbučius, temines sodybas, vandens malūnus ir pan. Tokia išskirtinės nakvynės vieta, anot WowStays.lt, gali tapti ir moderniai renovuota močiutės troba, stūksanti miško viduryje, ar inkilą primenanti trobelė viduryje Labanoro girios…

„Dažniausiai klientai iš tokių vietų tikisi bent minimalaus komforto ir patogumų, švaros, juos žavi minimalizmo estetika ir modernūs sprendimai, ypač palankiai vertinamos įvairios paslaugos“, – pastebi aistringi keliautojai po Lietuvą Viktorija ir Aurimas.

„Šiuo savo projektu norime padėti keliautojams atrasti kitokį poilsį Lietuvoje, buvimą „čia ir dabar“, patirti džiaugsmą, slypintį smulkmenose, ir auginti meilę savo kraštui. Turime kuo didžiuotis ir ką atrasti!“ – įsitikinę išskirtinių nakvynės vietų svetainės įkūrėjai Viktorija Lipštienė ir Aurimas Lipštas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)