Draudikai pastebi, kad klientai užsienyje patiria žalas ne tik važiuodami jiems neįprasta kairiąja kelio puse, bet ir dėl to, kad nepastebi kelio ženklų, patiki pasenusios navigacijos nurodymais ar palieka automobilį nesaugiame rajone.
Keliaujant užsienyje, daugiausiai žalų draudikai fiksuoja dėl avarijų. Vandalizmo ir vagysčių pasitaiko gerokai rečiau, bet ir jų būna, jei automobilis paliekamas nepažįstamame ir prastą reputaciją turinčiame rajone.
Eurostato duomenimis, po Europos Sąjungos (ES) šalis keliaujantiems turistams automobiliai 2014 metais buvo antra (31 proc.) pagal populiarumą susisiekimo priemonė po lėktuvų (47 proc.).
Draudikai rekomenduoja kelionės automobiliu planavimui skirti daugiau dėmesio ir iki minimumo sumažinti galimas rizikas:
1. Atsinaujinkite žemėlapius. Nusipirkite naujausią kelių žemėlapį, patikrinkite, ar nepaseno duomenys navigacijos sistemoje. Besinaudodami pasenusiomis nuorodomis, galite išklysti iš kelio ir prisukti daug papildomų kilometrų, kol vėl į jį grįšite. Ieškokite informacijos, kurie miestų rajonai laikomi nesaugiais ir stenkitės nepalikti ten automobilio, kuris gali būti apibraižytas, apdraskytas ar apvogtas.
2. Turėkite gerą atsarginę padangą. Problemos su padangomis yra labai dažna keliautojų problema. Jei mokate ratą pasikeisti patys, turite kuo ir į ką, šiai „operacijai“ sutaupysite vidutiniškai iki 2 val. kelionės laiko, nei nutarę palaukti vietinių meistrų.
3. Įranga automobilyje. Pasidomėkite, ką pagal užsienio šalių reikalavimus būtinai privalote turėti savo automobilyje: pirmosios pagalbos vaistinėlę, šviesą atspindinčią liemenę, gesintuvą? Prieš išvykdami, vaistinėlės turinį dar kartą peržiūrėkite, patikrinkite, ar ji visiškai sukomplektuota.
4. Eismas kairiąja kelio puse. Europoje yra keturios šalys, kuriose eismas vyksta kairiąja kelio puse: Didžioji Britanija, Airija, Kipras ir Malta. Draudikų duomenimis, įvykių vien dėl kitos eismo krypties netrūksta visus metus, todėl vairuojant kita puse reikia būti atidiems ir ypač atsargiai manevruoti.
5. Likite budrūs. Dėl vykstančių remontų ar kitų darbų važiavimo sąlygos netikėtai gali būti pakeistos, todėl nepraraskite budrumo ir stebėkite kelio ženklus.
6. Įsigykite draudimą. Apdrauskite automobilį kasko draudimu. Taip pat neužmirškite kelionių bei sveikatos draudimo.
Atminkite, kad smarkiai sudaužytas automobilis užsienyje paprastai neremontuojamas – jis turi būti pargabentas į Lietuvą. Kasko draudimas dengia būtinas jo gelbėjimo ir transportavimo išlaidas. Jei pažeidimai nėra dideli – nubrozdinimai ar įbrėžimai – kelionę rekomenduojama tęsti, o transporto priemonę tvarkyti sugrįžus į Lietuvą.