Šeštadienio vakarą Lietuvos laiku Aurimas pasidalijo, kad šiuo metu Ramiajame vandenyne pučia 27,1 mazgo vėjas, o bangų aukštis siekia daugiau nei 6 metrus.

„Šiandien pas mane smagu kaip niekad. <...> Bet svarbiausia, kad pučia iš ŠRR, o toks vėjas man net labai palankus“, – rašė A. Mockus.

Įkeltame trumpame vaizdo įraše jis kiek plačiau papasakojo, ką tai reiškia.

„Net nesinori iš kabinos išeiti, nes neįsivaizduoju, kaip reikėtų irklus nusiimti, užsidėti ir pradėti irkluoti. Tiek reikalų dabar, kad ojojoj. Taip daužo bangos... Vakar jau buvo rekordinė diena – o buvo tik 21 mazgas“, – kalbėjo Aurimas.

Bangos pakilusios jau ne pirmą dieną – dar trečiadienį Aurimas pasakojo, kad šios į valtį trenkiasi tokia jėga, jog atrodo, kad būtų įvykęs laivų susidūrimas.

„Šiandien „Kuršis“ skrieja virš bangų lyg koks „Skrajojantis olandas“. Vienintelis pašalinis efektas – tai susidūrimas su pasivijusia banga, kuri į valtį trenkiasi tokia jėga, lyg būtų įvykęs laivų susidūrimas. Tuo momentu atrodo, kad valtis net pašoka nuo vandens ir paskrenda į priekį kokius keletą metrų.

Gerai, jei tuo momentu būni prie irklų, tai situaciją sugebi greitai ir objektyviai įvertinti, bet jei tuo metu miegi ar guli užsidaręs kabinoje, tai ši situacija suveikia kaip geriausias pasaulyje žadintuvas, nes lovoje pašoki kaip su šaltu vandeniu nulietas“, – rašė A. Mockus.

Aurimas Mockus irkluoja per Ramųjį vandenyną

Pradėjo istorinę kelionę

„Delfi“ primena, kad, perplaukęs Ramųjį vandenyną nuo San Diego iki Brisbano, A. Mockus taps istorijos dalimi – pirmuoju žmogumi pasaulyje, valtimi vandenyną įveikusiu šiuo maršrutu. Kelionė turėtų trukti 6–8 mėnesius.

„Tik pradėjus kelionę, laukia itin sunkios pirmos 3–5 paros vandenyne su mažai miego, kol nusiirsiu nuo kranto bent jau 25 jūrmyles, o praėjus šiam etapui, laukia kitas – sunkus darbas stengiantis kuo greičiau ištrūkti iš Kalifornijos srovės, kuri eina nuo Kanados iki Meksikos. Tai, optimistiniu skaičiavimu, gali užtrukti nuo 6 parų iki 2 savaičių – viskas priklausys nuo to, kaip pavyks laikyti tempą, kaip srovė stipriai mane neš ir t. t.

Nesėkmės atveju yra rizika būti srovės nuneštam į Meksikos teritoriją, o šito jau nesinori. Ištrūkus iš Kalifornijos srovės, bus galima lengviau atsipūsti. Tikiuosi, kad tada jau pavyks pasigauti palankesnį vėją ir Šiaurės pusiaujo srovę“, – apie pirmųjų dienų iššūkius atvirame vandenyne pasakojo A. Mockus.

Jis tęsė, kad įspūdžiais apie tolimesnius įvykius ir įsimintinais kelionės momentais jis reguliariai dalinsis savo socialinių tinklų (FB, IG) paskyrose. Kelionės startą jis ankstų rytą transliavo tiesiogiai savo „YouTube“ kanale (Aurimas Mockus) – nespėję šio istorinio įvykio pamatyti gyvai, gali peržiūrėti įrašą.

Aurimo kelionę realiu laiku galima sekti čia.

Po kelių valandų irklavimo Aurimas socialiniuose tinkluose pasidalino pirmu trumpu vaizdo įrašu, kuriame patikino, kad jam viskas gerai.

„Planas su kaupu įvykdytas, ganėtinai gerai sekasi irtis nuo kranto. Laukia įdomi kelionė“, – sakė A. Mockus.

Daugiau apie Aurimo kelionės startą galite skaityti čia.

Pranešė apie didžiulį nuotykį

Prieš kiek daugiau nei metus Aurimas garsiai pasidalino didžiuoju savo planu, kurį kurpė pakankamai ilgai – jis irkline valtimi ketina perplaukti Ramųjį vandenyną.

„Negaliu net užmigti. Mes, keliautojai, turbūt turime kažkokį sindromą. Kai išvažiuoji iš namų, jų pasiilgsti, bet, kai grįžti, traukia nauji potyriai, – tuo metu „Delfi“ juokdamasis pasakojo A. Mockus. – Aurimą Valujavičių stebėjau nuo pat jo kelionės pradžios. Buvau įsitikinęs, kad jis tą padarys, nors buvo tokių, kurie žegnojo. Buvo įdomu jį sekti, labai sudomino Aurimo valtis – nebuvau anksčiau tokių matęs.

Su laiku pradėjau galvoti, ką jis darys toliau – irkluos per Ramųjį ar ne? Ėmiau domėtis, žiūrinėti valtis. Žinoma, tokiu pačiu maršrutu negali plaukti, turi būti kas nors įdomesnio. Supratau, kad nežinau lietuvių, kurie valtimi būtų perplaukę Ramųjį. Galvoju, reikia išdrįsti tai padaryti ir padėti ant to tašką.“

Visą pokalbį su Aurimu skaitykite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)