Surengtoje tiesioginėje transliacijoje Aurimas pademonstravo savo rytinę rutiną ir atsakė į žiūrovų užduotus klausimus.

„Gerai išsimiegojau, vakar nuėjau anksti miegoti. Jau kelintą dieną varau kaip išprotėjęs, tai ir miegu gerai. Vėjo daug nėra, – kalbėjo A. Mockus. – Parodysiu, ką darau atsikėlęs. Visada pirmiausia reikia nusiprausti – man užtenka trečdalio puodelio. Gėlą vandenį reikia taupyti.“

Paklaustas, kaip šiuo metu sekasi irkluoti, Aurimas tikino, kad labai gerai.

„Kas įdomiausia, nėra didelio vėjo, bet laiku įšokau į pietinę pusiaujo srovę. Šiaurinės srovės įtakos beveik nejausdavau, – aiškino jis. – Maršrutas sudėliotas į keturis ketvirčius, tai dabar esu trečiame ketvirtyje ir maždaug ties puse ribos. Procentaliai išeitų apie 60–65 proc.

Tai yra nerealus rezultatas, aš pats suprantu. Jeigu man kažkas būtų pasakęs dar krante, kad tiek nuvarysiu tokiu tempu, būčiau sakęs, jog nesąmonė, taip neįmanoma. Bet štai ką reiškia tinkama valties konstrukcija, tos bemiegės naktys, kai su komanda sėdėjome naktimis ir kiekvieną mazgą, dalyką atsakingai darėme, ruošėme, testavome.“

Vis dėlto Aurimas tikino, kad jokio rekordo tikrai nesiekia.

„Ranką pridėjęs prie širdies galiu pasakyti. Tikrai niekada tokio siekio netransliavau. Man jau kaip rekordas yra tai, jog niekas nėra taip plaukęs“, – kalbėjo A. Mockus.

Aurimas Mockus

Vienas žiūrovas pasidomėjo, ar Aurimas dėl itin didelio nuovargio yra patyręs haliucinacijų.

„Buvo pirmomis dienomis, kai startavau, nes irklavau po 22 valandas. Tada buvo ir haliucinacijos – gal ne vaizdinės, bet garsinės labiau. Pradėjo vaidentis, kad, atrodo, guli, o toks jausmas, jog kažkas įlipo į valtį ir tuoj atidarys kajutės duris. Paskui pripranti, – dalijosi keliautojas. – Pirmas keturias savaites buvau užsivedęs, variau, tačiau paskui pradėjo imti nostalgija, visa tai tęsėsi iki pusės kelio.

Aš sau buvau užsidėjęs tokią ribą – galvojau, gerai, pusė yra ta riba, nes žinau iš savo ankstesnių ekstremalių kelionių, kad nuo pusės laikas pradeda visai kitaip skaičiuotis. Taip ir buvo. Pradedi džiaugtis dienomis.“

Sekėjai taip pat klausė, koks bus valties likimas, kai Aurimas baigs savo kelionę.

„Čia turbūt pats skaudžiausias klausimas. Tikrai į Lietuvos jūrų muziejų neturiu tokios finansinės galimybės atiduoti, valtis bus turbūt parduodama. Ji man kainavo 120 tūkst. eurų, o rėmėjų tiek nesusiradau, kad galėčiau sau leisti dovanoti tokius daiktus. Jei muziejus iš manęs nupirktų, tai jokių problemų, būtų labai malonu“, – sakė A. Mockus.

Įveikė pusę maršruto

Gruodžio 23 d. vakarą Aurimas socialiniuose tinkluose informavo, kad gruodžio 22-osios popietę jis oficialiai pasiekė pusiaukelę.

„Gruodžio 22 d. 16:30 vietos laiku, 69-tą ekspedicijos parą, Ramiajame vandenyne valtis „Kuršis“ ir jos ekipažas pasiekė koordinačių ribą: 04°33.1’Š 159°56.7’V

O tai reiškia, kad jau įveikė pusę savo kelionės maršruto – 3312 jūrmyles!

Liko lygiai tiek pat... Nors meluoju!.. Su lyg kiekviena akimirka lieka vis mažiau iki tikslo!!

Tai geriausia kalėdinė dovana man, kokią tik galėjau įsivaizduoti.

P.S. šiandien taip pat kirtau ir 160° vakarų ilgumą, o tai reiškia, kad nuo starto pradžios perėjau jau trečią laiko juostą ir dabar mano laikas nuo Lietuvos skiriasi -13h“, – savo paskyroje rašė A. Mockus.

Pradėjo istorinę kelionę

„Delfi“ primena, kad, perplaukęs Ramųjį vandenyną nuo San Diego iki Brisbano, A. Mockus taps istorijos dalimi – pirmuoju žmogumi pasaulyje, valtimi vandenyną įveikusiu šiuo maršrutu. Kelionė turėtų trukti 6–8 mėnesius.

„Tik pradėjus kelionę, laukia itin sunkios pirmos 3–5 paros vandenyne su mažai miego, kol nusiirsiu nuo kranto bent jau 25 jūrmyles, o praėjus šiam etapui, laukia kitas – sunkus darbas stengiantis kuo greičiau ištrūkti iš Kalifornijos srovės, kuri eina nuo Kanados iki Meksikos. Tai, optimistiniu skaičiavimu, gali užtrukti nuo 6 parų iki 2 savaičių – viskas priklausys nuo to, kaip pavyks laikyti tempą, kaip srovė stipriai mane neš ir t. t.

Nesėkmės atveju yra rizika būti srovės nuneštam į Meksikos teritoriją, o šito jau nesinori. Ištrūkus iš Kalifornijos srovės, bus galima lengviau atsipūsti. Tikiuosi, kad tada jau pavyks pasigauti palankesnį vėją ir Šiaurės pusiaujo srovę“, – apie pirmųjų dienų iššūkius atvirame vandenyne pasakojo A. Mockus.

Jis tęsė, kad įspūdžiais apie tolimesnius įvykius ir įsimintinais kelionės momentais jis reguliariai dalinsis savo socialinių tinklų (FB, IG) paskyrose. Kelionės startą jis ankstų rytą transliavo tiesiogiai savo „YouTube“ kanale (Aurimas Mockus) – nespėję šio istorinio įvykio pamatyti gyvai, gali peržiūrėti įrašą.

Aurimo kelionę realiu laiku galima sekti čia.

Po kelių valandų irklavimo Aurimas socialiniuose tinkluose pasidalino pirmu trumpu vaizdo įrašu, kuriame patikino, kad jam viskas gerai.

„Planas su kaupu įvykdytas, ganėtinai gerai sekasi irtis nuo kranto. Laukia įdomi kelionė“, – sakė A. Mockus.

Daugiau apie Aurimo kelionės startą galite skaityti čia.

Pranešė apie didžiulį nuotykį

Prieš kiek daugiau nei metus Aurimas garsiai pasidalino didžiuoju savo planu, kurį kurpė pakankamai ilgai – jis irkline valtimi ketina perplaukti Ramųjį vandenyną.

„Negaliu net užmigti. Mes, keliautojai, turbūt turime kažkokį sindromą. Kai išvažiuoji iš namų, jų pasiilgsti, bet, kai grįžti, traukia nauji potyriai, – tuo metu „Delfi“ juokdamasis pasakojo A. Mockus. – Aurimą Valujavičių stebėjau nuo pat jo kelionės pradžios. Buvau įsitikinęs, kad jis tą padarys, nors buvo tokių, kurie žegnojo. Buvo įdomu jį sekti, labai sudomino Aurimo valtis – nebuvau anksčiau tokių matęs.

Su laiku pradėjau galvoti, ką jis darys toliau – irkluos per Ramųjį ar ne? Ėmiau domėtis, žiūrinėti valtis. Žinoma, tokiu pačiu maršrutu negali plaukti, turi būti kas nors įdomesnio. Supratau, kad nežinau lietuvių, kurie valtimi būtų perplaukę Ramųjį. Galvoju, reikia išdrįsti tai padaryti ir padėti ant to tašką.“

Visą pokalbį su Aurimu skaitykite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)