Taip pat skaitykite: Paslaptingiausias Balkanų vienuolynas, kuriame naktį praleisti galite ir jūs
Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi!
Šventyklos kompleksas pastatytas 1406–1420 m. laikotarpyje valdant imperatoriui Jongle, kuris taip pat pastatė ir Uždraustąjį miestą. XVI a. valdant imperatoriui Dziadzingui kompleksas buvo išplėstas ir pavadintas Dangaus šventykla.
Imperatorius Dziadzingas Pekine taip pat pastatė dar tris žymias šventyklas, Saulės šventyklą rytuose, Žemės šventyklą šiaurėje ir Mėnulio šventyklą vakaruose. Dangaus šventykla buvo renovuota XVIII a. valdant imperatoriui Šianlongui (Qianlong). Dėl valstybės biudžeto sumažėjimo, tai buvo paskutiniai didelio masto šventyklos komplekso renovacijos darbai imperijos laikais.
Antrojo Opiumo karo metu šventyklą užėmė anglų ir prancūzų kariai. 1900 m. Boksininkų sukilimo metu Aštuonių tautų aljansas užėmė šventyklos kompleksą ir įrengė trumpalaikę karinių pajėgų vadavietę, kuri išsilaikė vienerius metus.
Tuo laikotarpiu šventykla buvo sudarkyta, apgadinti komplekso pastatai bei sodas. Taip pat buvo pagrobta keletas artefaktų. Žlungant Čingų dinastijai, šventyklos kompleksas buvo apleistas. Dėl to vėlesniais metais sugriuvo keletas salių.
1914 m. Kinijos Respublikos prezidentas Juan Šikai šventykloje atliko Mingų maldos apeigas, norėdamas pasiskelbti Kinijos imperatoriumi. 1918 m. šventyklos kompleksas buvo paverstas į parką ir pirmą kartą atidarytas visuomenei.
1998 m. Dangaus šventykla buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.