Angelų kalva prie Trakų pradėta kurti maždaug prieš septynerius metus. 2009 m. vasarą, minint Lietuvos vardo tūkstantmetį, kalvotoje vietovėje buvo pastatytos kelios angelų skulptūros. Projektas buvo pavadintas „Tūkstantmečio ženklų taku“.
Tais pačiais metais Trakų rajono bažnyčia minėjo 600 metų jubiliejų. Draugiška Užugirių kaimų bendruomenė, įkūrusi Angelų kalvą, turbūt nesitikėjo sulauksiantys tokio didelio dėmesio.
Dabar Angelų kalvoje – 29 didelės ąžuolinės skupltūros. Pradėjus Vilties, Tikėjimo, Pasiaukojimo, Meilės skulptūromis, netrukus iškilo naujų. Atsirado Gerumo, Jaunavedžių, Mylinčių širdžių, Savitarpio supratimo ir kitos. Šios skulptūros siekia net iki 5 metrų aukštį.
Angelų kalva traukia ne tik išskirtine idėja: čia tampriai susijęs svarbių istorinių datų minėjimas, graži lietuviška gamta, kultūrinis paveldas, krikščioniškos vertybės, patriotiškumas. Medinės lietuvių nuo seno kuriamos skulptūros – vienas iš UNESCO saugomų meninių objektų. Įkūrėjai teigia, jog visame rajone tai vienintelė lauko architektūros vieta, skirta maldai ir apmąstymams.
Ar Angelų kalvos magija tikrai veikia – gali atsakyti tik pabandę. Gyventojai mano, jog vieta turi galių paveikti žmogaus norų išsipildymą. Tikima, jog maldos energija gali padėti. Be to, vieta tiesiogiai siejama su religiniais simboliais ir motyvais.
Kaip teigia ten apsilankę, kalva išties turi ypatingą, mistinę aurą. Dažną lankytoją užplūsta ramybė ir netikėtas palengvėjimas. Tuomet tikima, kad angelas palietė savo sparnu.
Kaip dažnai būna pasakose, į mistines vietas patekti nepaprasta. Panašiai ir su Angelų kalva. Miesto ar rajono transportas nevyksta, tad tenka vairuoti patiems. Rasti gali pasirodyti šiek tiek sudėtinga: važiuojant į Trakų rajoną, kelio Trakai–Rykantai antrojo kilometro atšaka, vedanti į Būdos kaimą. Tada belieka dairytis. Sudėtingu vietos pasiekiamumu skuba naudotis įvairios kelionių agentūros, siūlydamos ekskursijas ir turus į Angelų kalvą, kartu aplankant ir kitas svarbias rajono vietas. Sportiškiems žmonėms galima į Angelų kalvą numinti dviračiu.
Svarbiausia – Angelų kalva yra atvira visiems. Jos lankymas visiškai nemokamas. Į šią svarbią vietą atnešti savo asmeninį, šeimos, artimųjų, bendrą kolegų angelą gali kiekvienas norintis.