Khan Shatyr pramogų centras Kazachstano sostinėje Astanoje yra architektūros kūrinys, pastatytas kaip didžiausia pasaulio palapinė. „Palapinė“ sukurta iš skaidrios medžiagos, sutvirtinta trosais, siekiančiais iki 150 metrų ilgį. Pastatas yra elipsės formos ir apima 140 tūkst. kvadratinių metrų.

„Palapinės” erdvė, didesnė už 10 futbolo stadionų, panaudota parkui, parduotuvių ir pramogų alėjai, mini golfo aikštelei, uždaram paplūdimiui.

Skaidri palapinės medžiaga leidžia saulės spinduliams patekti į vidų ir kartu su šildymo ir vėdinimo sistemoms užtikrinti komfortišką vidaus temperatūrą tarp 15 ir 30 laipsnių, kai lauke ji svyruoja nuo 35 laipsnių šalčio iki 35 laipsnių karščio.

Siekiant išvengti kondensacijos žiemą, trys permatomi etileno tetrafluoretileno audinio sluoksniai šildo orą. Vasarą palapinėje įrengti žemo lygio purkštukai tiesiogiai vėsina orą, per specialias įrengtas angas oras vėdinamas, kad viduje nebūtų karšta. Medžiaga, dengianti palapinę naktį ir dieną keičia savo spalvą.

Ši palapinė – pramogų centras atidaryta 2010 metais. Ceremonijoje dalyvavo pats Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbayevas. Britų dienraštis „The Guardian“ šį statinį nepabijojo pavadinti „naujausiu tuštybės projektu“.

Kazachstano prezidentas N. Nazarbayervas 1998-aisiais perkėlė šalies sostinę iš šiaurės miestelio Almaty į Astaną. Šis pavadinimas pažodžiui reiškia „sostinė“. Praėjus dešimtmečiui, minint sostinės jubiliejų prezidentas pasirašė dekretą, kad birželio 6 dieną bus minima Astanos diena – ši diena sutampa su prezidento gimtadieniu. Naujausias „palapinės statinys“ pavadintas „Khan Shatyr“, kuris verčiamas kaip „karaliaus palapinė“.

Kazachstaną N. Nazarbayervas valdo nuo pat 1991 metų, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Jo kadencija turėjo baigtis 2012, bet po tam tikrų parlamento priimtų pataisų 2007-aisiais, jo prezidentavimo kadencija pratęsta neribotam laikui.