Taip pat skaitykite: Didžiausiame pasaulyje ugnikalnio krateryje karaliauja laukinė gamta
Lamantinai ir diugoniai
Aye-Aye lemūrai
Aye-Aye (arba Aey-Aye) lemūrai lietuviškai dar vadinami laibapirščiais. Šie monstriukai išsprogusiomis akimis yra priskiriami primatams, taigi yra giminingi šimpanzėms ir netgi žmogui. Jie aptinkami tik rytinėje Madagaskaro salos dalyje.
Gyvūnai yra tamsiai rudos bei juodos spalvos, turi už save didesnę pūkuotą uodegą, letenėlės „puoštos“ smailais nagais išskyrus du didelius galinių kojų pirštus, kurie leidžia gyvūnams suptis ant šakos. Laibapirščiai visą gyvenimą praleidžia atogrąžų miško medžiuose ir itin retais atvejais nusileidžia ant žemės. Jie – naktiniai padarai, todėl retam fotografui pavyksta juos įamžinti.
Šie lemūrai dieną miega susisukę sferos formos lizduose. Šie lizdai teturi vieną įėjimą ir yra įrengti aukštai tarp medžių šakų.
Galbūt dėl savo nesimpatiškos išvaizdos Madagaskare išvysti laibapirštį reiškia nesėkmę, bloga pranašaujantį ženklą. Todėl jie neretai nužudomi iškart, kai yra pastebimi. Tokios „tradicijos“ bei gyvenamųjų buveinių nykimas pavertė laibapirščius nykstančia rūšimi. Šiandien šie gyvūnai yra saugomi įstatymu.
Tai Azijoje gyvenantys gėliavandeniai vėžliai, užaugantys iki 2 metrų ilgio. 95 proc. savo gyvenimo jie praleidžia įsikasę į pakrantės purvą ir išlenda iš jo tik porą kartų per dieną įkvėpti oro. Maitinasi jie moliuskais, žuvimis ir upės augalais. Nors tai ir reta rūšis – didžiausia tikimybė juos pamatyti yra prie Mekongo upės (Kambodžoje).
Riestanosės beždžionės
AOP nuotr.
AOP nuotr.
Be keistų nosių jos pasižymi ir rimtomis iltimis. Bet geriau įsižiūrėjus – visai simpatiškos, tiesa? Gyvena didelėmis grupėmis po 500-600 narių.
Šie gigantiški krabai gyvena Indijos ir Ramiojo vandenynų salose. Kaip jau pasako jų pavadinimas – krabai sugeba įlipti į palmę ir atsidaryti kokosų riešutus. Vis dėlto tai nėra pagrindinis jų maisto šaltinis.