Juodojo kanjono ilgis yra 20 km neužtvenkto vandens atkarpa, nors anksčiau buvo 80 km ilgio. Visoje Šiaurės Amerikoje nėra kito tokio pat siauro ir stačiasienio kanjono.

Ten, kur kanjonas kerta siaurą tarpeklį, Gunisono upė virsta galingu ir nepaprastai srauniu upės slenksčiu. Palei kanjono pakraščius yra tamsios, dantytos ir stačios uolos.

Oficialių istorinių šaltinių duomenimis, kanjono apylinkėse gyvenę Jutų genčių grupės indėnai apie šį kanjoną žinojo dar prieš europiečiams atsikraustant į Šiaurės Amerikos žemyną. Pastarieji gi šį atrado tik 1776-aisiais, kai čia beveik tuo pat metu išvyko dvi ispanų ekspedicijos.

Jau 1881 m. kanjoną pasiekė „Denver and Rio Grande“ Vakarų geležinkelio atkarpa, o po metus trukusių darbų čia nusidriekė ir siaurukas, 1882 m. kovą sujungęs Denverį su Solt Leik Sičiu. Iki pat 1955 m. kai Juodojo kanjono dugnu besidriekiantis geležinkelis buvo apleistas, ši atkarpa vaidino itin svarbų vaidmenį transkontinentinėje JAV geležinkelio sistemoje.

Dabar kanjono apylinkės tapo poilsio išsiilgusius amerikiečius priimančia rekreacine zona, kur be aktyvaus laisvalaikio kalnuose, šie gali mėgautis ir ramiu poilsiu gamtos apsuptyje.

Dalintis
Nuomonės