Dar pirmadienį „Delfi“ rašė apie tai, kad kelionės startas Aurimui sparčiai artėja, tačiau dėl kelių priežasčių teko jį pavėlinti. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Perplaukęs Ramųjį vandenyną nuo San Diego iki Brisbano, A. Mockus taps istorijos dalimi – pirmuoju žmogumi pasaulyje, valtimi vandenyną įveikusiu šiuo maršrutu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tik pradėjus kelionę, laukia itin sunkios pirmos 3–5 paros vandenyne su mažai miego, kol nusiirsiu nuo kranto bent jau 25 jūrmyles, o praėjus šiam etapui, laukia kitas – sunkus darbas stengiantis kuo greičiau ištrūkti iš Kalifornijos srovės, kuri eina nuo Kanados iki Meksikos. Tai, optimistiniu skaičiavimu, gali užtrukti nuo 6 parų iki 2 savaičių – viskas priklausys nuo to, kaip pavyks laikyti tempą, kaip srovė stipriai mane neš ir t. t.

Nesėkmės atveju yra rizika būti srovės nuneštam į Meksikos teritoriją, o šito jau nesinori. Ištrūkus iš Kalifornijos srovės, bus galima lengviau atsipūsti. Tikiuosi, kad tada jau pavyks pasigauti palankesnį vėją ir Šiaurės pusiaujo srovę“, – apie pirmųjų dienų iššūkius atvirame vandenyne pasakoja A. Mockus.

Aurimas Mockus

Jis tęsia, kad įspūdžiais apie tolimesnius įvykius ir įsimintinais kelionės momentais jis reguliariai dalinsis savo socialinių tinklų (FB, IG) paskyrose. Kelionės startą jis ankstų rytą transliavo tiesiogiai savo „YouTube“ kanale (Aurimas Mockus) – nespėję šio istorinio įvykio pamatyti gyvai, gali peržiūrėti įrašą.

Aurimo kelionę realiu laiku galima sekti čia.

Po kelių valandų irklavimo Aurimas socialiniuose tinkluose pasidalino pirmu trumpu vaizdo įrašu, kuriame patikino, kad jam viskas gerai.

„Planas su kaupu įvykdytas, ganėtinai gerai sekasi irtis nuo kranto. Laukia įdomi kelionė“, – sakė A. Mockus.

Plaukimas turi aiškią žinutę

Keliautojas sako, kad jo plaukimas per vandenyną išskirtinis ne tik maršrutu, bet ir savo žinute.

„Per Ramųjį vandenyną plukdysiu ant valties aiškiai matomą žinutę – „Lithuania stands together“. Ja noriu pagerbti kovojusius ir kovojančius už laisvę bei kare mirusius ukrainiečius ir tuo pačiu priminti, atrodytų, pavargusiam pasauliui, kad karas dar nesibaigė ir mūsų visų pagalba Ukrainai yra vis dar labai reikalinga.

Be mūsų susitelkimo siekiant padėti, karas gali tęstis dar ilgai arba niekada nesibaigti, o Ukrainai pralaimėjus ir plėstis į kitas šalis“, – teigia A. Mockus.

Aurimas Mockus

Jis tęsia, kad net ir pasibaigus karui, Ukrainai reikės pagalbos daugelyje sričių – atstatant sugriautus miestus, išminuojant didelius plotus, gydant sužeistus karius ir civilius, rūpinantis suaugusiaisiais bei vaikais, kurie neteko namų, artimųjų.

Keliautojas A. Mockus nėra iš tų, kurie ragina imtis veiksmų, prieš tai neparodęs asmeninio pavyzdžio – nuo pirmųjų Rusijos pradėto karo Ukrainoje dienų jis aktyviai teikė paramą Ukrainos kariams ir civiliams: gabeno jiems reikiamą įrangą, techniką ir humanitarinę pagalbą bei iš karščiausių taškų evakavo žmones ir gyvūnus. 2022 m. rengtuose „Lietuvos garbė“ apdovanojimuose A. Mockus buvo nominuotas metų iniciatyvos kategorijoje už pagalbą Ukrainai.

Aurimas Mockus

Vaikai skyrė misiją

Keliautojas per didžiausią pasaulio vandenyną plukdo ir dvi žinutes butelyje su šilčiausiais linkėjimais – nuo JAV gyvenančių lietuvių ir ukrainiečių bendruomenių toms, kuriuos reziduoja Australijoje. Tačiau tai ne vienintelė keliautojui skirta užduotis.

„Kauno klinikų vaikų onkohematologijos skyriuje gavau ypatingą užduotį – mažųjų pacientų ir jų tėvelių suvertą tamsių karoliukų vėrinį nugramzdinti į patį giliausią Ramiojo vandenyno dugną tam, kad jis kartu su savimi nusineštų ir visas negandas, skausmą, baimę ir sunkius išgyvenimus, kuriuos tenka patirti sunkiai sergantiems vaikams. Tikiuosi, kad įvykdžius šią užduotį, sunkūs mažųjų mūsų herojų išgyvenimai į dienos šviesą nebeišnirs“, – priduria A. Mockus.

Pranešė apie didžiulį nuotykį

Prieš kiek daugiau nei metus Aurimas garsiai pasidalino didžiuoju savo planu, kurį kurpė pakankamai ilgai – jis irkline valtimi ketina perplaukti Ramųjį vandenyną.

„Negaliu net užmigti. Mes, keliautojai, turbūt turime kažkokį sindromą. Kai išvažiuoji iš namų, jų pasiilgsti, bet, kai grįžti, traukia nauji potyriai, – tuo metu „Delfi“ juokdamasis pasakojo A. Mockus. – Aurimą Valujavičių stebėjau nuo pat jo kelionės pradžios. Buvau įsitikinęs, kad jis tą padarys, nors buvo tokių, kurie žegnojo. Buvo įdomu jį sekti, labai sudomino Aurimo valtis – nebuvau anksčiau tokių matęs.

Su laiku pradėjau galvoti, ką jis darys toliau – irkluos per Ramųjį ar ne? Ėmiau domėtis, žiūrinėti valtis. Žinoma, tokiu pačiu maršrutu negali plaukti, turi būti kas nors įdomesnio. Supratau, kad nežinau lietuvių, kurie valtimi būtų perplaukę Ramųjį. Galvoju, reikia išdrįsti tai padaryti ir padėti ant to tašką.“

Visą pokalbį su Aurimu skaitykite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)