„Keliaujant po Lietuvą, verta aplankyti ne tik muziejus, užkopti į piliakalnius ar pasivaikščioti regioniniame parke. Ne mažiau įdomios net mažiausios bažnytėlės. Jos geriausiai atspindi tai, ką Lietuva išsaugojo per 620 krikščionybės metų“, – pasakojo leidyklos „Terra Publica“ direktorė Danguolė Kandrotienė.
Kaišiadorių katedra – neogotikinis pastatas su neoromaninio dekoro elementais. Jo architektūrai, kaip ir daugeliui Lietuvos neogotikinių bažnyčių, būdingas grakščių proporcijų į viršų siaurėjantis pirmame tarpsnyje kvadratinis, antrame – aštuonkampis bokštas (pagrindinio fasado centre).
Viduje įrengta vienuolika altorių – didysis, du dvigubi šoniniai ir šeši koplyčių altoriai. Didįjį altorių 1933 m. sukūrė meistras Vincentas Jakševičius, padedamas sūnaus Silvano. Tai mūrinis, tinkuotas ir polichromuotas rausvomis granito spalvomis altorius.
Ypatingas didžiojo altoriaus kairėje pusėje stovintis didelis unikalus medinis vyskupo sostas su baldakimu (aut. V. Jakševičius). Sostą sudaro trijų laiptelių pakyla, baldakimas ir krėslas.
Nedidelė atviro tipo klausykla, datuojama XVIII–XIX a., – seniausias katedroje saugomas baldas. Keturios neogotikinės klausyklos sukurtos Kauno baldžių 1993 metais. 1996 m. vargonus pagamino meistras Antanas Šauklys.
Pastačius katedrą, buvo pastatyta šventoriaus tvora su unikaliais vartais, kurių elementai atkartojo pačios katedros pagrindinio fasado dekoratyvinį sprendimą. 1966 m. dalis šventoriaus tvoros buvo nugriauta.