Taip pat skaitykite: Dviračių žiedas prie Metelio ežero nepalieka abejingų
Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi!
Tai – natūrali paskutinio ledynmečio, slinkusio prieš 26 tūkst. metų, suformuota teritorija, kurioje savo pirmykštėje padėtyje gana tolygiai pasiskirstę slūgso 0,3-1 metro ar net 3 metrų skersmens akmenys. Be to, čia aptinkamos europinės svarbos viržynų, kadagynų ir rūšių turtingų briedgaurynų gamtinės buveinės, todėl ši teritorija yra paskelbta „Natura 2000“, buveinių apsaugai svarbia teritorija.
Tai natūrali 79 hektarų teritorija, kurioje, gana tolygiai pasiskirstę slūgso apie 300 tūkst. kubinių metrų riedulių. Didžioji jų dalis atslinko iš Švedijos, taip pat iš Alandų salų, Vakarų Suomijos ir Baltijos jūros dugno. Beveik pusė visų riedulių (48 proc.) yra granito atmainos, 23 proc. – gneisai ir migmatitai, 16 proc. – porfyrai ir porfyritai bei kitos uolienų rūšys.
Keliaujant į šiaurinę Salantų regioninio parko dalį, Skuodo rajone, važiuojant nuo Salantų miestelio link Mosėdžio, ties Šauklių kaimu informaciniai ženklai rodo kryptį link Šauklių ir Kulalių riedulynų.
Įsukus į Šauklių gyvenvietę ir asfaltuotu keliu pasiekus poilsiavietę bei atokvėpio vietą, išvysite medinę rodyklę, kviečiančią pasisvečiuoti Šauklių riedulyne ir pakeliauti 2 kilometrų ilgio pažintiniu taku. Siūlome praeiti visu Šauklių riedulyno (Lietuvos tundros) pažintiniu taku ir nusifotografuoti prie Perkūno akmens. Jis yra palei taką. Šalia stovi informacinis stendas apie gamtos reiškinį – akmenų dūlėjimą. Lengvai rasite šį akmenį.