Įkopėme tris naujus maršrutus, vieną iš jų ant dar niekieno neliptos sienos.
Bet apie viską nuo pradžių – šiame įraše papasakosiu apie mūsų įdomią komandą ir ko toj Indijoje ieškojom.
Projekto mastermind Gedas atrado pakankamai lengvai pasiekiamą, nenulaipiotą Himalajų slėnį su didelėmis ir nekaltomis granito sienomis. Papasakojo man, ir jau per pirminę galimybių studiją delnai pradėjo prakaituoti! Visą žiemą bendravom su ten jau buvusiais alpinistais. Jų pasakojimai ir atsiųstos nuotraukos galutinai įtikino, kad Miyar yra būtent tai, ko mes norim.
Miyar slėnio sienas alpinistai atrado tik prieš maždaug 20 metų, o aktyviau lipo paskutinius 10. Per metus apsilanko porą ekspedicijų, taigi yra vis dar daug neįkoptų 5-6 km aukščio viršūnių.
Šiemet slėnyje mes buvome vieni, o ant aukštutinio Takdung ledyno prieš mus yra buvusios tik 2 ekspedicijos apskritai.
Komanda
Saulė šiemet pasinėrusi į mokslus, o dviese kopti būtų ir brangiau ir pavojingiau.
Gedas pakvietė prisijungti du šveicarus. Galvojau dėl to, kad jie kieti alpinistai, bet per ekspediciją išsiaiškinau tikrąsias priežastis.
Cyrill – geofizikas ir poetas
Cyrill’ą Gedas sutiko geofizikų vakarėlyje (taip taip…) Cyrill alaus šiaip negeria, bet kai geria, tai turi po bokalą kiekvienoje rankoje ir kelia juos pakaitomis (visada treniruojasi?). Pamatęs tokį vaizdą pagrindinis kelionės organizatorius nusprendė, kad šitas bičas yra kietas ir su juo tikrai galima kopti neįkoptas sienas.
Cyrill’as šiaip labai stiprus, lipa aštunkes, bet Indija buvo pirmoji jo ekspedicija. Gerai, kad paaiškėjo, jog jis greitai mokosi ir nepameta galvos lipdamas niekieno neliptą, sunkią atkarpą beveik kilometro aukštyje, keliasdešimt valandų atstumu nuo civilizacijos, prasidedant audrai. Matyt genai irgi prisidėjo – jo tėvas dalyvavo daugelyje rimtų ekspedicijų, o dabar yra pagrindinis Mammuto fotografas (prisimenat tas afigienas nuotraukas?).
Laisvalaikiu Cyrill’as rašo pjeses, žaidžia tenisą, domisi filosofija ir yra slidinėjimo instruktorius. Laipiojimas jam išvis nepatiko, kol nepradėjo laipioti atskirai nuo tėvų… Ir jam labai svarbu maisto kultūra!
Cyrill’o atradimas ir topinė frazė: „Drink water, idiot! Or your muscles will fade in the wind“. Ekspedicijos pabaigoje supratome, kad vien vandens nepakanka…
Elias – visų draugas fotografas
Manau, kad Gedas jį pakvietė, nes Elias yra profesionalus fotografas (kam nepatinka turėti gražių savo nuotraukų?). Paaiškėjo – nors jis nėra pats stipriausias, bet viską daro greitai, efektyviai ir dar spėja išsitraukti savo patranką keliems kadrams.
Elias yra turbūt labiausiai down to earth bičas, kurį pažįstu. Jis daugiausiai iš mūsų visų bendravo su vietiniais. Jie turbūt jautė kažkokią šiltumą, nes visi vaikai, prekeiviai ir šudros pirmiausia prieidavo prie jo.
Elijui smagu pabendrauti su visais ir jis visada randa bendrą kalbą.
Jis vienintelis tikrai sugėrė su kalnų kaimelyje mus priėmusio į namus Gopal’o angliškai nekalbančiu tėvu.
Užaugęs fermoje didelėje šeimoje, nemažai keliavęs Elias niekada nesusireikšmina ir priima visus žmones. Su juo kartu simul-solinom ir simul-piss’inom tuo pačiu metu.
Gedas
Neformalus ekspedicijos vadas ir organizatorius. Jis surinko komandą, suderino logistiką, jo labiausiai klausėme renkantis maršrutus.
Gedas toks žmogus, kuris išmoksta užlipti į El Capitan lėktuve perksaites knygą “How to Aid Climb”. Jis per dieną nuveikia tiek dalykų, kad užtektų penkiems normaliems žmonėms. Kito taip efektyviai laiką išnaudojančio žmogaus tikrai nesu sutikęs – Gedas niekada negaišta laiko veltui. Turbūt todėl neužilgo taps fizikos daktaru.
Gedas yra pagrindinis mano laipiojimo partneris. Visko mokėmės kartu arba aš iš jo.
Kartu esame Montis Magia alpinistai.
Mane vis paima turbūt todėl, kad esu gražus. Kitų variantų neturiu…
Visi keturi puikiai susiderinom ir susilipom. Komanda išėjo geresnė, nei kas galėjo tikėtis!
Bus pratęsimas...