Lemūrai – vieninteliai primatai, kurie laisvai gyvena Madagaskare. Saloje taip pat yra keli nacionaliniai parkai, kuriuose gausu šių pusbeždžionių. Tiesa, mokslininkų prognozės liūdina: per 25 metus jie gali visiškai išnykti.
Taip gali nutikti dėl medžioklės ir kertamų miškų. Pastarieji yra unikalūs ir vystėsi apie 88 mln. metų. Tačiau tokių tėra tik apie 10 proentų. Lemūrams išgyventi yra būtini miškai. Tiesa, yra kuriami dirbtini laukai jiems, taip pat vis daugiau kalbama apie ekologinį turizmą, kuris, pasak ekspertų, turėtų padėti juos išsaugoti.
Skatinama, kad atsirastų kuo daugiau įvairiomis kalbančių gidų, kurie galėtų organizuoti ir vesti ekskursijas turistams po miškus. O pinigai, surinkti ekskursijų metu būtų skiriami lemūrų išsaugojimui. Kaip žinome, jų yra apie 100 skirtingų rūšių. Jie turistus traukia ne tik savo patrauklia išvaizda, bet ir elgesiu. Gidų teigimu, lemūrai geba ypač juokingai vaikščioti, judėti ir žaisti su kitais.
Kita priežastis – žmonių poreikis medžioti lemūrus dėl jų mėsos. Medžiotojų teigimu, jų mėsa yra tikras delikatesas. Būtina paminėti, kad juos medžioti nėra legalu.
Aplankyti Madagaskarą rekomenduojama ne tik dėl kitų gamtos stebuklų, bet ir dėl nykstančių lemūrų, kurie ne tik sukels įdomių įspūdžių, bet ir savo vizitu ir skirtais pinigais už ekskursiją prisidėsite prie jų išsaugojimo.