Ji pasirodė „pavargusi“ - gal nuo vasaros karščių, gal nuo turistų? Jausmas buvo toks, lyg karščiausio rugpjūčio pabaigoje važiuotum Lietuvos laukais – žolynai nurudę, sausa.
Nors vasara jau baigiasi, čia vis dar žydi bugenvilijos, oleandrai, mimozos, kinrožės, medžių aukščio kortaderijos, agavos. Dėl skirtingo šalies reljefo, permainingos istorijos Portugalijoje susiformavo skirtingos gyvenimo, maisto, architektūros bei papročių tradicijos.
T – autos bruožai. Apdovanoti nuostabiu kraštovaizdžiu, portugalai negali pasigirti fiziniu grožiu: vyrai tamsiaplaukiai, neaukšti, kresni. Moterys nedaug kuo nuo jų skiriasi – tamsiaplaukės, nedidelio ūgio, plačių pečių ir siaurų klubų. Tokio tipo žmonių daugiausia, tačiau portugalų yra įvairių – netgi mėlynakių.
U – ostas Kale. Prieš 200 m. pr. m. e. romėnai užėmę gyvenvietę Kale, pavadino ją Portus Cale. Laikui bėgant šis pavadinimas kito ir tapo Porugale. Būtent iš čia etimologiškai kildinamas Portugalijos pavadinimas.
G – urmanų svajonė. Čia džiūgauja kiekvieno gurmano širdis. Maistas kuo įvairiausias: žuvis, jūros gėrybės, paukštiena, mėsa, saldėsiai, vynai. Per savaitę tikrai neįmanoma visko išragauti. Vien menkės paruošimui portugalai turi virš 300 būdų ir receptų.
Algarvėje mėgstama cataplana – uždarame inde troškinta arba žuvis, arba mėsa, arba ir mėsa, ir žuvis kartu. Portugalai turi ir savo „juodąją“ kiaulieną – ąžuolų giraitėse augusių ir gilėmis mitusių kiaulių mėsą.
A – lgarvė (pietinis Portugalijos regionas) - Europos paplūdimys. Kasmet ją aplanko virš 5 milijonų turistų iš įvairiausių Europos vietų. Ypatingai ši vieta mėgiama britų ir airių bei pačių portugalų.
Kaimynų ispanų čia mažoka – jie labiau mėgsta savo Costa De Sol (vert. Saulės) paplūdimį, skalaujamą švelniosios Viduržemio jūros. Algarvė - tikras „pensininkų rojus“ – 70 procentų vyresnio amžiaus turistų, 20 procentų šeimų su vaikais ir apie 10 procentų jaunimo.
L – isabona, Portugalijos sostinė. Apeiti ją pėsčiomis sudėtinga dėl to, kad miestas išsidėstęs ant septynių gana stačių kalvų. Geriausia Lisabonos šarmą pajusti važiuojant vienvagoniu tramvajumi Nr. 28.
Kai šis „senukas“ darda siauromis gatvelėmis, rankos paspaudimu gali pasilabinti su praeiviais, o prasilenkiant - su gretimo tramvajuko keleiviais. Fotografuoti iškišus fotoaparatą apskritai pavojinga. Juo važiuodamas galėtum nusikabinti ant virvių išdžiautus skalbinius ar palesinti prie namo sienos pritvirtintame narve laikomus paukščius.
I – dealus poilsis įvairaus amžiaus žmonėms ir šeimoms. Poilsiauti galima tiek pasyviai – visą dieną mirkstant Atlanto vandenyse, tiek aktyviai - žvejojant, žaidžiant golfą, tenisą, išmėginant jėgos aitvarus ar burlentes, stebint gyvūnus gamtoje arba vykstant į ekskursijas.
Džiaugiuosi pasirinkusi delfinų ir pakrančių uolų stebėjimo ekskursiją. Delfinai pasirodo ne visada, mums pasisekė – iššokdami po keturis, pozavo kaip cirko artistai. Delfinų gali ir nepamatyti, bet uolomis, žemyno nuo Atlanto bangų sargais, gali grožėtis nuolat.
J – ūrą čia atstoja galingasis Atlanto vandenynas. Į jį įbridus sudėtinga išlipti. Tik sulaukęs bangos gali tikėtis, kad būsi „išplautas“ į krantą. Po keliolikos minučių maudynių jautiesi toks pavargęs, kaip po alinančių varžybų. Mano akyse stipri banga parvertė iki pusės blauzdų įbridusią nemenką moteriškę, kuri sugebėjo atsistoti tik į pagalbą atskubėjus gelbėtojui.
Janina G.
Kviečiame įvertinti rašinį!
------------------------------------------
Šis rašinys yra konkurso „Mano atostogų atradimai“ dalis. Dalyvauk ir tu ir laimėk kelionę į Tunisą dviems!