Nežinau ar kaltininkas yra nuostabus oras, ar be galo seksualūs ir žavūs Barselonos vyrai, tačiau šis miestas – tikrų tikriausias koketuotojas. Nors aš į šią kelionę traukiau kartu su dvejomis draugėmis ir vienu draugu, visgi mano patarimas būtų į šį miestą keliauti arba vienai, arba kelioms geroms draugėms. Tokiu atveju romantinės dramos scenarijus – neišvengiamas.
Filmas „Vicky Cristina Barcelona“ tapo mano katalonietiškas įkvėpimas ne slampinėti po turistais perpildytas žymias Barselonos vietas, kurios, mano manymu, jau seniai prarado istorinį žavesį ir paslaptingumą (nors, turiu pripažinti, keletos jų niekaip neišvengiau), o veikiau atsiduoti šio jausmingo ir seksualaus miesto flirtui, leistis būti užburiamai senamiesčio gatvių žavesiui ir būti apnuodytai įvairiausiais miesto kvapais, garsais, spalvomis, smulkiausiomis detalėmis ir skoniais. Šešias dienas trukęs romanas su Katalonijos sostine viršijo visus mano lūkesčius. Visgi, akli pasimatymai turi žavesio.
Jo ieškau visur ir visada. Nuvykusi į man svetimą miestą negaliu atitraukti akių nuo vietinių žmonių. Stebiu kaip jie bendrauja vienas su kitu, kokia jų kūno kalba, koks jų ryšys su gatvėmis, ką jie jose veikia, ką valgo, kokią muziką klauso ir, žinoma, kaip jie rengiasi. Būtent toks ir buvo mano planas – stebėti, patirti, užuosti ir, pasirodo, įsimylėti. Įsimylėti ne žmogų, bet miestą, kuriame aš radau tiek daug.
Barselonos gatvės – pilnos tikrumo ir atvirumo jausmo, alsuojančios gyvenimu šia akimirka ir ją dievinančios. Per daug nesirūpinančios kas bus rytoj, jos neišlepusios, o vertinančios ir besidžiaugiančios žmonių santykiais, kurie – kaip stebuklas. Nenuostabu, kad šiame mieste taip stipriai jaučiama meilės ir aistros aura.
Dar šią minutę jaučiu sodrų gatvių kvėpavimą. Visos akimirkos ir nuotykiai susimaišė mano galvoje ir dabar tai panašėja į vientisą, vienalypę emociją, kuri iki šios sekundės sugeba mane sujaudinti, džiaugtis, bet tuo pačiu ir kelia liūdesį, jog dabar negaliu būti ten. Nežinau iš kur pas mane tiek liūdesio, bet jis yra. Net ir linksmiausią akimirką dalelė manęs liūdi.
Eini tomis į labirintą panašiomis senamiesčio gatvėmis ir nežinai kas bus pasukus. Lygiai taip, kaip gyvenime. Viena gatvė graži, tvarkinga, kupina mažų butikų, nišinių kvepalų ir dizainerių drabužių parduotuvėlių, kita – apleista, niūri, tačiau ne mažiau intriguojanti. Kad ir kiek vaikščiojau po tas gatveles, kiekvieną kartą man jos atrodė skirtingos ir kiekvieną kartą aš nežinojau kur eiti.
Pasimatymas su miestu
Mano patarimas būtų aplankyti kiek įmanoma daugiau meno galerijų – jų čia tikrai gausu. Didžiausią įspūdį man paliko La Basilica Galeria, kurioje rasite skirtingų dizainerių iš viso pasaulio kurtus aksesuarus, kurių grožis ir unikalumas nenusakomas. Iš medžio išdrožtos delninukės, masyvūs gyvūnus ir kitus gamtos simbolius atkartojantys auskarai, kaklo vėriniai, apyrankės, žiedai, ryškiaspalviai galvos aksesuarai.
Atmosfera galerijoje taip pat kerinti: skambanti praeito šimtmečio muzika, sienos nukabinėtos fotografijomis ir paveikslais, ant palangių romiai guli mados knygos, žurnalai… Užėję į šią ar kitas galerijas drąsiai bendraukite su jų šeimininkais, pasiteiraukite apie jų kūrybą, veiklą, gyvenimą šiame mieste – tokie pokalbiai neįkainojami ir įkvepiantys.
Į madą atsakingiau žiūrintiems rekomenduočiau užeiti į socialiai atsakingos mados barikados pusę atstovaujančią drabužių parduotuvę Parrup, kurioje rasite jaunų ir į mados olimpą kopiančių Barselonos dizainerių drabužių linijas. Viena kolekcija pasirodė esanti itin panaši į lietuvaičių Le Muse kūrybą.
Parrupbutike dirbantys žmonės pasirodė itin kūrybingi ir mieli, o vienas jų (beje, labai žavus, charizmatiškas ir stilingas jaunas vyras) mielai papasakojo apie parduotuvės koncepciją, prisistatė kaip parduotuvės instaliacijų, joje esančių baldų ir vitrinų kūrėjas bei dizaineris.
Pagrindinė idėja kuriant pakabas buvo sugrąžinti jau panaudotai senai medienai jos gyvenimą – taigi, taip gimė pakaba, imituojanti medžio kamieną su šakomis. Buvo išties smagu klausytis gražiojo ir įdomaus kataloniečio pasakojimų, tačiau draugai mane paskubino eiti toliau…
Išvaikščiojus ir išmynus senamiestį su jo visomis teikiamomis dovanomis, kitą dieną galite paskirti važinėjimuisi motoreleriu ar dviračiu. Aš rinkausi pastarąjį variantą, mat su motoroleriu nesu važiavusi ir namo grįžti norėjau su visomis sveikomis galūnėmis.
Skriejant dviračiu palei paplūdimį atkreipkite dėmesį į daugybę išsirikiavusių restoranėlių – man jie pasirodė žvėriškai jaukūs ir stilingi, o mano favoritas – Sulton restoranas, kuriame drąsiai būtų galima daryti net ir Vogue fotosesiją; užėjus vidun pasijunti lyg prabangiame Jungtinių Arabų Emiratų restorane su senoviniu ir karališku interjeru, o svarbiausia – kokteilius galite siurbčioti įsitaisę didingose lovose, apklotose baltais patalais ir perregimomis tiulinėmis užuolaidomis.
Šį restoraną pasirinko ir stilingos katalonietės, švenčiančios mergvakarį ir apsirengusios hipiškomis gėlių raštais puoštomis lengvutėmis suknelėmis, plaukus pasipuošusios gėlių vanikais, skriejančios palei jūrą dviračiais ir į dviračių krepšelius įsidėjusios magnetofoną, leidžiantį oldschoolinius ir nuotaikingai melancholiškus gėlių vaikų mėgiamus garsus. Vienas šių žavių restoranų gali drąsiai tapti Jūsų vakaro scenarijumi. Jei trokštate mažiau apribojimų ir daugiau laisvės – turiu ir kitą patarimą.
Vakarais klaidžiokite apdulkėjusiomis senamiesčio gatvėmis – jos naktį apsivelka visai kitą rūbą ir įsigyvena į visai kitą rolę – slampinėkite jomis ir gerkite į save šio įstabaus seno miesto istorijas tam, kad geriau jį pažintumėte, o užklydus į kokį slaptą skverą pasislėpę nuo policijos gurkšnokite sangriją ar putojantį vyną (jis ten tikrai nebrangus), klausykitės gatvės muzikanto pirštais jautriai virpinamų gitaros stygų garsų, garsiai juokitės, plepėkite ir atiduokite save nakčiai…
O prieš miegą būtinai dar užeikite į kokią jaukią kavinukę – jų ten tuzinai. Tik nepamirškite, kad bene visos kavinės ir restoranai Barselonoje yra atidaryti vos tik iki antros valandos nakties, tad jei po kelių gėrimų akys vis dar nelimpa ir linksmybes norisi pratęsti, rinkitės naktinius klubus ir šokite ten iki paryčių.
Pusryčiams puikiai tiks šviežiai spaustos vaisių sultys (mano mėgiamiausios – papajos ir kokosų) iš žymiojo Barselonos turgaus La Boqueria, esančio pačiame miesto centre. Būtinai užeikite į vieną iš daugelio kepyklėlių ir palepinkite save saldžiais kepiniais, pietums privalote paragauti nacionalinio patiekalo - paella.
Anot vietinių, geriausios paellios randasi restoranuose, įsikūruosiuose prie jūros. Taip pat Barselona garsėja gerais ir pigiais mojito kokteiliais, mano rekomenduojama vieta būtų argentinietiškas kokteilių baras La Republica, kuriame vienas mojito kokteilis, žaviai pateiktas mažyčiame stiklainėlyje, kainuoja vos 2.5 eurus. Juos gurkšonosite prisėdę prie medinių bačkų.
Svarbiausia šiame mieste ieškoti, nes čia visada atrasite. Laikas čia prabėgs itin greitai – juk taip nutinka kokybiškuose pasimatymuose. Skaudu buvo palikti miestą, kurį pamilau. Nekenčiu atsisveikinimų, išsiskyrimų. Visuomet jaučiuosi keistai, kai reikia kažką nutraukti tuomet, kai tai galėtų tęstis… Nors, žinot, ką pasakė Chuanas Antonijus iš minėtojo filmo?„Tik neišsipildžiusi meilė gali būti romantiška.“
____________
Vidurnaktis. Tokiu laiku mes baigėme valgyti šaltibarščius, kuriuos pagaminome, norėdami pavaišinti Barselonos magą Jordi, pas kurį buvome apsistoję. Niekada nemaniau, kad šaltibarščių valgymas gali būti toks romantiškas ir magiškas. Mano draugė Rūta rado kažkur besimėtančią tabletinę žvakutę ir ją uždegusi padėjo ant ciratine gėlėta staltiese apkloto šiek tiek aplūžusio stalo.
Magas Jordi pamatęs degančią žvakutę išsišiepė ir tarė: „Reikia daugiau romantikos!“ Ir užgesinęs visas šviesas užžiebė veidrodį rėminančias spalvotas lemputes, tokias, kokiomis mes puošiame kalėdinę eglutę. Nugremžtas aliuminis puodas su šaltibarščiais prieblandoje atrodė prabangus it būtų sidabrinis.
„Aha“ – palinksėjom mes. „Geras. Aš net pats nežinau, kokią muziką turiu. Visi šie kompaktai rasti gatvėje.“ Jordi patiko keistoka lietuviška švelniai rožinė šalta sriuba, jis net užsirašė receptą ir atidžiai klausė bei teiravosi kaip ją paruošti.„Mes einame į miestą, susitikti mūsų draugę iš Kolumbijos, galbūt išgerti sangrijos, nori kartu?“ – pasiteiravome.”
„Ačiū už pasiūlymą, bet šiąnakt aš eisiu…“- ir parodė rankomis keistus vingius. „Miegoti?“– šiek tiek nusiminęs bandė iššifruoti rankų judesius Ignas. „Ne!“– skardžiai, šiek tiek ironiškai nusijuokė Jordi. „Pavažinėti su riedučiais, na, aplink filosofijos fakultetą“. „Dabar, vidurnaktį?“ – nustebo Ignas.
„Aha, dabar. Juk kada daugiau jei ne dabar? Aš negaliu važinėtis prieš valandą, vakar, prieš savaitę, negaliu ir rytoj, nes dabar yra dabar. Jūs turite raktus? Reikės įleisti italus vidun, jie gali grįžti naktį, o aš nežinau ar jau būsiu pargrįžęs.“
„Turiu turiu“ – patikino jį Ignas ir netrukus atsisveikinę su Jordi mes išėjome į naktines Barselonos gatves susitikti su Adriana. Rūta kaip visuomet savo stiliumi juokavo su Ignu, o aš šiek tiek žengdama atokiau jų vis galvojau apie daug pasaulio mačiusio mago ir naujojo mūsų barseloniško draugo Jordi pasakytus žodžius: „Kada daugiau, jei ne dabar?“
Agneta L.
Kviečiame įvertinti rašinį!
------------------------------------------
Šis rašinys yra konkurso „Mano atostogų atradimai“ dalis. Dalyvauk ir tu ir laimėk kelionę į Tunisą dviems!