Ši garsi menininkė, asistuojama savo šokių trupės spektaklyje „Flamenco en movimiento“ (lt. vert. „Flamenko judėjime“) pakeri žiūrovus stipriu reginiu, kuris sintezuoja scenoje su gyva muzika ir įspūdingais kostiumais, taip sustiprindamas aistringą flamenko dvasią. Visa tai užburia ir prikausto dėmesį.

Su šiuo nuostabiu, besikeičiančiu ir gyvybišku projektu Maria Pagès atveda žiūrovą į gilų, paslaptingą, magišką visa apimantį ir laisvą meno pasaulį. „Flamenco en movimiento“ choreografija įkvėpta tolimo mėnulio grožio ir nakties amžinybės. Šis pasirodymas - tai šokio ir muzikos aistros bei meno įkarščio demonstracija.

Portugalų dramaturgas, rašytojas, žurnalistas ir Nobelio literatūros premijos laureatas José de Sousa Saramago (1922 – 2010) kartą garsiai uždavė klausimą: „Ar Maria Pagès šoka?“.
Jis pats į šį klausimą ir suskubo atsakyti – „Kaip ir bet kuri kita žmogiškoji būtybė šioj žemėje, ji vaikšto ja, tačiau Marija Pagès skiriasi nuo mūsų, nes žemė ant kurios jos kojos vaikšto užduoda klausimus ir duoda atsakymus. Ji sukuria pagrindą neišvengiamam judėjimui, kuris lieka nepažeistas kiekvieno žingsnio į priekį ar atgal.

Kai Maria Pagès kojos paliečia grindis, jos įgyja paslaptingą levitacijos galią, atrodo, jai šokant žemės dulkės kyla ir išnyksta ore, tuo tarpu, jos rankų judesiai kviečia mūsų mintis išnykti ore kartu su žemės dulkėmis. Mes visi žinome, kad Marija Pagès yra šokio genijus. Mes visi tai žinome, tačiau yra kažkas daugiau nepaprasto kalbant ir galvojant apie šią moterį: ji šoka ir su savo šokių priverčia judėti viską kas yra aplink. Nei oras, nei žemė, nebelieka tokie patys, po to, kai Marija Pagès šoko flamenko.“ (José de Sousa Saramago)

Maria Pagès šokio braižas yra išskirtinis ir atpažįstamas visame pasaulyje. Jos dėka flamenko ir šiai dienai, kaip meno šaka, evoliucionuoja. Ji yra tikrovės stebėtoja: jos šokis yra įsipareigojęs pasauliui, kuriame ji gyvena. Unikali jos šokio kalba gimsta iš tradicijų, bet kiekvienas žingsnelis yra atrandamas iš naujo, taip ji paverčia savo choreografiją į gyvą kūrinį.

Maria Pagès apdovanojimų sąrašas išties įspūdingas:

Nacionalinė šokio premija (už kūrybą); ADE Nacionalinė premija už choreografijos pasiekimus; Andalūzijos bendrijos aukso medalis; Šeši Girardillo prizai pelnyti „XIII Flamenko meno bienalėje“; kritikų apdovanojimas (geriausias pasirodymas) „XV Flamenko meno bienalėje“; Leonide Massine'o premija (Italija); „VI Flamenco Hoy“ prizai (už geriausią interpretaciją ir pasirodymą); „Cultura Viva“ premija; Madrido bendruomenės apdovanojimas (už kultūros nuopelnus); „Jerez“ festivalio prizas; Tarptautinis „Terenci Moix“ apdovanojimas; „Butaca“ premija už geriausią ispanišką teatrinį pasirodymą.

Maria Pagès užima savo teisėtą vietą tarptautinėje šokių pasaulio erdvėje, ir yra flamenko, kaip meno rūšies su begalybe galimybių, pradininkė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)