Tiesa, ieškoma ne tik naujų, dar neišbandytų atostogų krypčių ar maršrutų, bet ir patirčių – ar tai būtų žygiai į kalnus, safariai ar netgi ekstremalus vandens sportas, rašoma pranešime spaudai.

Bėga nuo rutinos

Anot aktyvių kelionių organizatoriaus ir sezoninės jėgos aitvarų mokyklos „WindTrain“ įkūrėjo Edgaro Martinėlio, jei ankščiau buvo stengiamasi poilsį suderinti su svečios šalies pažinimu, tai dabar atostogų tikslai pasikeitė iš esmės.

„Dabar žmonės traukia į šiltus kraštus, kur jie gali bėgioti, žaisti tenisą ar golfą, nardyti, gaudyti vėją, buriuoti , t. y. kuo daugiau judėti ir pravėdinti galvą užsiimdami aktyviomis veiklomis. Manau, kad tokius pokyčius pagrinde lėmė vis labiau populiarėjanti sveiko gyvenimo būdo mada“, – tikina E. Martinėlis.

Vis tik pašnekovas pastebi, kad apibūdinti šių dienų aktyvaus keliautojo portretą gana sudėtinga.

„Tai ir pavieniai keliautojai, ir draugų kompanijos, ir šeimos su mažais vaikais, ir netgi vyresnio amžiaus žmonės. Be to, populiarėja bendros darbuotojų kelionės, kaip premija už gerus rezultatus ir puikus komandos formavimo būdas. Akivaizdu, kad aktyvus poilsis tampa universaliu pasirinkimu“, – pažymi E. Martinėlis, pridurdamas, kad neužsisėdint vienoje vietoje lengviau atitrūkti nuo rutinos, atsipalaiduoti.

„Po tokių atostogų žmogus grįžta kaip reikiant pailsėjęs, tad neabejotinai padidėja ir jo produktyvumas, o jei dar išbando kažką naujo – ir patobulėjęs“, – aktyvių atostogų privalumus vardija pašnekovas.

Aktyvios atostogos

Prisijaukinti vėją – į Egiptą

Paklaustas apie patraukliausias aktyvių atostogų kryptis, E. Martinėlis, visų pirma, išskiria Egipto El Gouną. Šis Egipto Venecija vadinamas kurortas yra ideali vieta užsiimti vandens sportu: aitvaruoti, nardyti, buriuoti, čiuožti vandenlente, leistis į išvykas laivais ir t.t., mat dėl gerai išvystytos infrastruktūros El Gouna puikiai tinka tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams.

„Raudonosios jūros pakrantėje yra ypač palankios sąlygos išmokti valdyti jėgos aitvarą, todėl net jeigu to nesate darę ankščiau, ši vieta puikiai tiks pirmam kartui. Vanduo šiltas, pakrantė sekli, o vėjas nekaprizingas ir stabilus. Be to, čia įsikūrusi sezoninė jėgos aitvarų mokykla, kur su lietuvių instruktorių pagalba galima visai nesunkiai užmegzti draugystę su vėju arba patobulinti įgūdžius“, – pasakoja E. Martinėlis.

Tiesa, veiklų ant kranto taip pat netrūksta – organizuojami žygiai į kalnus, safariai keturračiais po dykumą, ekskursijos, galima žaisti lauko tenisą, golfą, tinklinį ir užsiimti kitomis aktyviomis veiklomis gryname ore.

„El Gouna yra kaip dalelė Europos, tik kitame žemyne. Turbūt sunku rasti kitą tokią patrauklią vietą atostogoms, kurią iš Vilniaus galima patogiai pasiekti tiesioginiu skrydžiu ir pavasario ar rudens darganą išmainyti į vasarišką šilumą“, – patikino E. Martinėlis, Egipte praleidžiantis maždaug keturis mėnesius per metus.

Aktyvios atostogos

Neatrasta gamtos oazė Turkijoje

E. Martinėlio teigimu, Egiptui patrauklumu nenusileidžia ir Turkija, kuri lietuvių ypač liaupsinama dėl „viskas įskaičiuota“ poilsio, tačiau turi ką pasiūlyti ir ieškantiems pirmų kartų patirčių. Vos 31 km nuo pramogų gausa ir verdančiu naktiniu gyvenimu garsėjančio Marmario nutolęs Akyaka miestelis – kryptis numeris vienas Europoje jėgos aitvarų mėgėjams.

„Žaliuojančiame slėnyje įsispraudusi įlanka ir joje išsidėstęs Akyaka miestelis idealiai tinka gaudyti vėją, mat šiai vietovei būdingi pastovūs terminiai vėjai. Pati pakrantė yra gana plati ir sekli, o aplink nėra aukštų pastatų, medžių ar kitų kliūčių kelti jėgos aitvarus. Neatsitiktinai ši vieta sulaukia labai daug pagyrų iš vandens sporto entuziastų“, – krypties privalumus vardija E. Martinėlis.

Pasak pašnekovo, ši kryptis sužavės ne tik vandens sporto entuziastus, bet ir gamtos mylėtojus. Į Egėjo jūrą ties Akyaka įteka net septynios upės, todėl vanduo čia – ypač skaidrus ir gėlas, o turistų neapgulta pakrantė leidžia pabėgti nuo šurmulio ir užsiimti mėgstama aktyvia veikla gamtos apsuptyje.

Aktyvios atostogos
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)