Ši visame pasaulyje žinoma alaus ir pramogų šventė prasidėjo 1810 spalio 12-ąją, kaip princo Liudviko vestuvių dovana miestiečiams. Vestuvių proga princas įsakė laukuose prie Miuncheno pastatyti stalus ir pavaišinti liaudį alumi, surengė arklių lenktynes bei kitokių pramogų, kad jo vestuves žmonės prisimintų dar ilgai. Iki šiol ši aikštė vadinama princo jaunosios - Terezos vardu.

Miestiečiams taip patiko šventė, kad Liudvikas nusprendė ją pakartoti ir kitąmet, o ilgainiui Octoberfest tapo didžiausia švente Vokietijoje, į kurią traukdavo artistai iš visos šalies, vykdavo svarbiausias gyvulių turgus.

Princas, rengdamas šventę, norėjo, kad ji būtų organizuojama iki pasaulio pabaigos. Panašu, kad taip gali ir nutikti. Kol kas Octoberfest nebuvo 24 kartus dėl karų ir epidemijų, tačiau iki šių dienų šventė pailgėjo nuo savaitės iki 16-18 dienų.

Pagal šventės pradžios tradicijas, Octoberfest pradžia paskelbiama 12 patrankų šūvių, o pirmąją specialiai šventei pagaminto alaus statinę atidaro Miuncheno meras. Kiekvieną dieną čia vyksta paradai, šalia alaus palapinių įsikuria atrakcionų parkas, bet svarbiausias veiksmas vyksta 14 didžiųjų (telpa iki 10 tūkst. žmonių) ir 15-20 mažesnių palapinių viduje, kur pilstomas daugiausia specialiai Octoberfest didžiausių Miuncheno alaus daryklų pagamintas alus.

„Važiuoti rugsėjį į Vokietiją ir neaplankyti Octoberfest, tai būtų panašus poelgis, kaip apsilankyti Luvre ir nepamatyti Mona Lizos“, - sako „Novaturo“ kelionių vadovas Mantas Karvelis, šį rugsėjį vadovausiantis kelionei po Vokietiją, aplankant ir žymųjį alaus festivalį.


Octoberfest skaičiais:

· šiemet vyks 183 šventė;

· kasmet apsilanko iki 8 mln. žmonių;

· palapinių miestelio plotas - 34 ha;

· išgeriama 7,5 milijono litrų alaus;

· suvalgoma pusė milijono vištų, pusė milijono dešrelių, 60 tūkstančių karkų, 116 jaučių.