Lietuvoje 15 procentų jos teritorijos yra saugoma valstybės. Tai valstybiniai rezervatai, nacionaliniai parkai, regioninių parkai ir biosferos rezervatai bei poligonai, draustiniai. Čia saugomi ir prižiūrimi 157 gamtos ir 965 kultūros paminklai.

Praėjusiais metais visiškai baigti darbai Pagramančio regioniniame parke tvarkant Pagramančio piliakalnį. Pagramančio regioniniame parke, Akmenos upės kairiojo kranto aukštumos kyšulyje, dešiniajame Gramančios upelio krante stūksantis Pagramančio piliakalnis dabar daug patrauklesnis jį lankantiems keliautojams. Nuo piliakalnio viršaus bus galima pasigrožėti gražiausia Lietuvos upe – Akmena, apipintu įvairiais pasakojimais ir legendomis Gramančios upeliu, urbanistiniu Pagramančio miesteliu, atodangomis, įstabiais miškais ir natūraliomis pievomis su retųjų augalų bei vabzdžių buveinėmis.
Didžioji Akmenos rėva

Projektui įgyvendinimo metu atlikti kraštovaizdžio formavimui būtini kirtimai – iškirtus menkaverčius medžius ir krūmus prieš lankytojų akis atsiskleidžia natūralus, augmenijos neužgožtas piliakalnio grožis. Taip pat atstatyti bei sutvirtinti paviršinės ar mechaninės erozijos pažeisti piliakalnio šlaitai, įrengti ketveri laiptai, suoliukai, apžvalgos aikštelės. Lankytojai į piliakalnį bei jo viršūnėje vaikščioja specialiai tam įrengtais takeliais, papėdėje įrengta talpi automobilių stovėjimo aikštelė.

Pagramančio piliakalnio archeologinį kompleksą sudaro piliakalnis su senovės gyvenviete. Pagramančio piliakalnis arba Pilaitė datuojamas I–II tūkstantmečio pradžia. Atsižvelgus į šios vietovės unikalumą įgyvendinant piliakalnio tvarkymo projektą buvo atliekami ir archeologiniai tyrimai. Buvo rasta senovės Romos moneta, II–X amžių grublėtosios keramikos šukių, maždaug XVII amžiuje pagamintą peilį, gynybinės sienos iš eglinių rąstų liekanų.

„Pagramančio piliakalnis pasikeitė neatpažįstamai. Išryškėjo jo tikrasis grožis, o atvykstantiems čia dabar daug patogiau lankytis, jie gauna daug informacijos apie šį unikalų piliakalnį. Nors dar baigiame tvarkyti projekto pridavimo dokumentaciją, keliautojai jau gali įvertinti, kaip puikiai piliakalnis sutvarkytas“, - sako Pagramančio regioninio parko direktorius Vaidotas Šliogeris.

Dalintis
Nuomonės