Cueva genties kalba reiškia „labai daug žuvies“, o karibų kalba – „labai daug drugelių“. Vėliau pavadinimas prigijo ir visai šaliai. Labiausiai šis miestas asocijuojasi su žymiuoju „Panamos kanalu“, kurio dėka XX a. pr. Panama tapo svarbiu pasaulio finansų centru.
Pasak keliautojo Justo, per daugiau nei savaitę, praleistą šiame mieste, jis pamatė keturis Panamos miesto "veidus". Panama Viejo (senoji Panama) – tai istorinė Panamos miesto dalis, kuri XVI a. nuolat kentėjo nuo žemės drebėjimų, gaisrų ir piratų puldinėjimų, todėl iki šių dienų išlikę tik griuvėsiai ir senosios katedros bokštas. Ši nedidelė, bet daug ką menanti teritorija 1997 metais buvo įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą.
Casco Viejo (Senamiestis) – dar viena istorinė Panamos miesto dalis, kuri taip pat 1997 m. įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą. Ši miesto dalis yra įsikūrusi mažoje įlankoje, o XVI a. ši miesto dalis buvo apstatyta didele tvora, kad apsisaugotų nuo plėšikų. Casco Viejo išsikiria savo savitumu ir labiau primena Europos miestų senamiesčius dėl savo siaurų gatvelių, restoranų gausa ir skverais.
Panamos miesto finansų rajonas – tai daugybės bankų, teisinių firmų, prabangių parduotuvių, prekybos centrų ir viešbučių turintis rajonas, kuriame nuolat vyksta statybos ir statomi vis gražesni, naujesni ir modernesni dangoraižiai.
Na, ir paskutinis Panamos miesto veidas – apleisti rajonai ir lušnynai, kurie paprastiems turistams neteikia jokio grožio ir dažniausiai būna tik pravažiuojami norint nuvykti į visai šalia esančius Nacionalinius parkus.