Taip pat skaitykite: Kuo lietuviai žada nustebinti prancūzus Pasaulinėje turizmo parodoje?
Keliauk į Paryžių su Perpasaulį.lt! Geriausių skrydžių pasiūlymų ieškok čia.
Tačiau ši „meilės spynų“ tradicija yra tiek pat kenksminga, kiek ir optimistiška – bent jau pačiam tiltui.
Pont des Arts buvo pastatytas 1804 metais valdant Napoleonui, kad sujungtų Luvrą su Collège des Quatre-Nations. Originaliai tiltas skendėjo augaluose ir gėlėse, tad taip buvo sukurtas kabantis virš Senos upės sodas. 1985 metais tiltas buvo atstatytas toje pačioje vietoje, tačiau jis atstatytas iš plieno, o ne iš ketaus.
2008 metais turistai čia pradėjo kabinti „meilės spynas“. 2000 metų pradžioje šis ritualas pasklido daugelyje didmiesčių, įskaitant Niujorką, Seulą ir Londoną, o dėl jo Pont des Arts labai pasikeitė: kiekvienas laisvas jo turėklų plotelis dabar yra padengtas didelėmis žalvarinėmis spynomis. Nors tai yra daroma su geriausiais ketinimais, tačiau spynų svoris kenkia tiltui, nes labai silpnėja jo struktūra, tad Paryžiaus valdžia prašo turistų to daugiau nebedaryti. Turistams siūloma pakabinti virtualią „e-spyną“ specialiai tam sukurtame internetiniame puslapyje ir taip paskelbti apie savo meilę.
Nors dabar dar nėra skiriamos baudos tiems, kurie kabina ant šio tilto spynas, tačiau miesto valdžia svarsto ir tokią galimybę, jei ši tradicija nenutruks. „Jei tradicija ir toliau bus tokia populiari, dėl ko bus padaryta daug žalos miesto paminklams, imsimės griežtesnių priemonių, kad išspręstume šią problemą“, - perspėjama savivaldybės internetiniame puslapyje. Dabar pažeisti turėklai, kurie pradeda linkti nuo spynų svorio, yra tiesiog pakeičiami naujais.
Visuomenė taip pat išreiškė norą nutraukti šią tradiciją - tiek dėl fizinės žalos tiltui, tiek ir dėl to, kad daugeliui šios spynos atrodo negražiai. Kovo mėnesį du Paryžiuje gyvenantys amerikiečiai paskelbė peticiją „Jokių meilės spynų“, kuri jau surinko daugiau nei 5000 parašų bei skatina Paryžiaus merą uždrausti šią praktiką.
Kol kas turistai yra prašomi pagalvoti apie Paryžiaus estetinį ir istorinį paveldą – kaip ir apie jo saugumą – ir du kartus pamąstyti prieš kabinant savo spyną ir išmetant raktą nuo jos.