Tikimasi, kad šia galimybe keliauti galės pasinaudoti 20 000–30 000 jaunuolių.
Planuojama, kad kelionių pasai leis nemokamai naudotis traukinių tinklu Europoje tris savaites per dvejų metų laikotarpį.
Per informavimo kampaniją jaunuoliai, kuriems sukanka 18 metų, bus supažindinami su šia nauja iniciatyva. Taip pat svarstoma surengti atvirą atranką, kad būtų atrinkti pirmieji pagal šią iniciatyvą keliausiantys aštuoniolikmečiai.
Nemokamos kelionės žadamos jau šią vasarą
Tikimasi, kad į kelionę jie galės leistis jau šią vasarą. Daugiausia numatoma keliauti traukiniais, bet prireikus – ir kitu transportu, atsižvelgiant į ekologinius veiksnius, laiką ir atstumą.
Už švietimą, kultūrą, jaunimo reikalus ir sportą atsakingas EK narys Tiboras Navracsicsius sakė: „Visiems jauniems žmonėms reikia suteikti galimybę pažinti kitas šalis ir taip išplėsti savo akiratį. Išsilavinimas – ne vien tai, ko išmokstama klasėje, bet ir tai, ką sužinome apie kitų Europos šalių kultūrą ir jų žmonių papročius.“
Lietuva kol kas nepriklauso „Interrail“ tinklui
Tinklaraštis Euroblogas.lt primena, kad 2018 m. planuojamas nemokamų bilietų dalinimas 20-30 tūkst. jaunuolių yra pilotinis projektas.
Tiesa, reikia paminėti, kad Baltijos šalys (Lietuva, Latvija, Estija), Kipras ir Malta nepriklauso bendrajam „Interrail“ tinklui, tačiau šias šalis žadami prijungti prie bendros pasiūlymo schemos ir suteikti galimybę nemokamai keliauti vietiniais traukiniais ar keltais.
Nori suteikti galimybę keliauti po užsienį
Jaunuolių kelionės po Europą padės sustiprinti europinę tapatybę, įtvirtinti bendras Europos vertybes ir paskatinti labiau domėtis Europos kultūros paveldu. Šis pasiūlymas atitinka ES siekį skatinti visų jaunų žmonių mobilumą mokymosi tikslais, aktyvų pilietiškumą, socialinę įtrauktį ir solidarumą, skelbia Europos Komisija.
Iniciatyvos tikslas – visiems jauniems europiečiams, nesvarbu, kokia jų socialinė padėtis ar išsilavinimas, taip pat ir jaunuoliams su negalia suteikti galimybę pakeliauti po užsienį.