Keliautojai pastebi, kad įvairių rūšių transportas – asmeniniai automobiliai, traukiniai, lėktuvai ar autobusai – turi skirtingus privalumus, sakoma pranešime spaudai. Vienais patogu keliauti į tolimus kraštus, kitais – pasiekti atokiausius šalių kampelius. Visgi kelionės autobusu vis dar išlieka vienu populiariausių keliautojų pasirinkimų.

Į daugiau kaip 200 miestų ir 20 Europos šalių vežančio didžiausio Baltijos regiono tarptautinių maršrutų vežėjo „Ecolines“ Lietuvos-Lenkijos regiono vadovas Remigijus Dvareckas teigia, kad populiariausios kelionių kryptys nepriklauso nuo sezono – lietuviai vienodai daug keliauja bet kuriuo metų laiku.

Dažniausiai vyksta į Rygą, Varšuvą ir Vokietiją

Kelionių poreikis nuolatos auga, pastebi R. Dvareckas, todėl vien iš Lietuvos įvairiomis kryptimis autobusai išvažiuoja ne kartą per savaitę. Šiuo metu populiariausia kryptis yra Ryga – į ją iš įvairių Lietuvos miestų išvykstama mažiausiai 8 kartus per dieną.

„Labai daug žmonių keliauja ir į Varšuvą bei Vokietiją. Į Berlyną bei kitus šalies miestus vykstame bent du kartus per dieną. Taip pat pastebime išaugusį susidomėjimą Praha, į kurią jau kuris laikas vykstame kasdien. Hamburgas, Miunchenas, Vroclavas ir Talinas taip pat sulaukia daugybės svečių iš Lietuvos“, – sako R. Dvareckas.

R. Dvarecko teigimu, kad pastaraisiais metas labiausiai išaugo žmonių, vykstančių į Ukrainą, skaičius. Autobusai šiuo metu iš Lietuvos vyksta į Kijevą, Lvovą ir Truskavec miestus. Tuo metu kitų krypčių pasirinkimas priklauso nuo metų laiko. Europos miestuose rengiamų kalėdinių mugių vykstama pasižiūrėti žiemą, Estijos sostinė gražesnė rudenį, o žymiausi Europos parkai ar sodai įspūdingai atrodo pavasarį ir vasarą.

Ilgiausias maršrutas po Europą

Pasak R. Dvarecko, vis daugiau žmonių neapsiriboja vienu Europos miestu, o leidžiasi į ilgas pažintines keliones, dažnai vadinamas „Eurotripais“. Tai gali būti įvairių vienos šalies miestų (pavyzdžiui, Vokietijos) aplankymas arba kelių artimų šalių, kaip Čekija, Austrija, Vengrija ir Slovakija pažinimas. Kiti pasiryžta apkeliauti ir visą senąjį žemyną.

„Per 46 valandas galima tiesiogiai nuvykti nuo Rygos iki pat Bulgarijos sostinės Sofijos. Tačiau norintys apkeliauti dar daugiau šalių, derindami laiką ir maršrutus, mūsų autobusais gali nuvykti nuo Sankt Peterburgo iki Bulgarijos kurortų – Burgas, Varnos ar Saulėto kranto“, – pasakoja R. Dvareckas.

Keleiviai, nusprendę vykti šiuo maršrutu, aplankytų Taliną, Rygą, Vilnių, pasivaikščiotų po Varšuvą, užsuktų ir galbūt ilgesniam laikui pasiliktų Krokuvoje, be dėmesio nepaliktų Bratislavos ir Budapešto, taip pat pabūtų Vienoje ir Sofijoje.

Anot R. Dvarecko, maršrutą galima susiplanuoti taip, kad pavyktų aplankyti Varšuvą, po kurio laiko su autobusu pasiekti Kijevą, iš ten važiuoti į Varną arba, grįžus į Varšuvą, vykti į Berlyną, Amsterdamą, Briuselį ar Prahą. Svarbiausia, jog kelionių variantų ir galimybių aplankyti įvairius miestus yra begalės.

Dažniausiai keliaujantys žmonės

R. Dvareckas pastebi, jog rudenį padaugėja jaunų žmonių, vykstančių studijuoti į skirtingus Europos universitetus, o vasarą šeimos ir poros dažniau atostogauja gražiausiose Europos sostinėse. Kitų šalių piliečiai, ypač kinai, japonai, ispanai ir australai, dažniausiai keliauja turizmo tikslais. Užsieniečiams Baltijos šalys yra labai įdomios, jie drąsiai klausia autobusų stiuardesių apie Lietuvą ir Latviją, o jos mielai pasidalina savo žiniomis. Šiuo metu daugėja ir jaunų sportininkų, vykstančių su treneriais į sporto stovyklas ar varžybas.

„Šventiniu žiemos laikotarpiu dauguma žmonių grįžta į namus pas šeimas ir gimines – tai ir jauni studentai, ir svetur dirbti išvykę gyventojai. Paprastai jie džiaugiasi galėdami vežtis ne tik asmeninius daiktus, bet ir gausias dovanas artimiesiems“, – teigia R. Dvareckas.

Keliaujant autobusu, šios gyventojų grupės gali neriboti savo bagažo ir patogiai pasiekti jiems reikiamus miestus. Specialistas mano, kad tai yra vienas aktualiausių aspektų žmonėms, kurie negali keliauti tik su vienu nedideliu lagaminėliu.

Metų laikas nesvarbu

Beveik visi Europos taškai yra lengvai pasiekiami, todėl žmonės keliauja bet kuriuo sezonu. Visgi, keliones autobusu pasirenkantys gyventojai įprastai patys gerai žino, kada ir kur jiems keliauti. Maršrutai nepriklauso nuo metų laikų ar kitų galimų faktorių, tokių kaip streikai ar blogos oro sąlygos, kurie neretai apsunkina oro transportu keliaujančių žmonių planus.

„Keliones autobusu renkasi žmonės, kuriems reikia daugiau galimybių keisti planus. Kaip žinia, autobusai tarp miestų ir šalių kursuoja dažnai, be to, autobusų bilietų kainos paprastai nesvyruoja. Jos priklauso nuo įvairių faktorių, ypač atstumo ir kelionės trukmės, tačiau nuolat vykdomos akcijos, todėl keliauti galima pakankamai nebrangiai“, – pasakoja R. Dvareckas.

R. Dvareckas tvirtina, jog priešingai nei lėktuvų, autobusų bilietai paprastai artėjant kelionės datai nebrangsta. Todėl tiek užsienyje studijuojantys ar dirbantys, tiek spontaniškai keliauti norintys žmonės gali laisviau planuoti savo laiką ir keliones.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)