„Japoniškos atostogos“ penktadienį prasidės tradicinės japonų poezijos „Shigin“ popiete, kuri vyks K. Sirvydo skvere nuo 15 val., skelbiama pranešime žiniasklaidai. Renginyje dalyvaus Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Shiro Ymasaki žmona Yuko Yamasaki. Ji papasakos apie senovinių japonų eilėraščių dainavimo spektaklį ir pati jį atliks. Tą patį vakarą lauks japoniškos arbatos ruošimo ir gėrimo ceremonija, knygos „Japonijos spalvos ir skoniai“ pristatymas, kimono demonstracija ir supažindinimas su Kyudo japonų kovos menu. Penktadienio vakarą vainikuos 21 val. įvyksiantis gongų koncertas – garsų gausmą kurs „dainuojantys“ dubenys, krištolo dubenys, fleitos, monolina su japoniškomis koto stygomis ir kiti archajiški instrumentai.
Gatvėmis keliaus senovinė japonų šventykla
Šeštadienį vienu įspūdingiausių reginių taps Mikoshi paradas, skirtas šimtmečius menančiai šintoinstinės šventyklėlės nešimo tradicijai. Japonai tikėdavo, kad Mikoshi šventykloje laikinai apsigyvena dievybė, tad žmonės ją nešioja, taip dievybei suteikdami progą pašventinti gyventojus, jų turtą, o dievybė gali apžiūrėti savo valdas. Paradas prasidės 14 val. Rotušės aikštėje Japonijos ambasadoriaus sveikinimo kalba ir šios tradicijos pristatymu. Po trumpo ritualo Mikoshi šventykla keliaus Didžiąja ir Pilies gatvėmis iki Katedros, kurioje vyks tradiciniai japoniški Bon Odori šokiai, o 16 val. eisena grįš į Rotušės aikštę.
Kaip gi be „cosplay“ ir elektronikos?
Ten pat, Rotušės aikštėje, 15 val. šeštadienį vyks susitikimas su japonų popkultūros fenomenu laikomo „cosplay” (liet. kostiumų žaidimo) personažais – bus galima pamatyti trumpą dalyvių pasirodymą su tradicine japoniška atributika, nusifotografuoti ir pabendrauti su jais.
Vakarop Rotušės aikštėje bus galima klausytis dviejų populiarių japoniškų grupių koncertų, kurie bus transliuojami iš Japonijos. Populiarią džiazo grupę „YeYe“, klausytojus traukiančią ramia ir subtilia muzika, lietuviai išgirdo Vilniuje 2014-aisiais, kai kolektyvas grojo festivalyje „NowJapan“. Elektroninės muzikos grupės „Sawa Angstrom“ melancholiški ritmai skambės iš Kioto.
Pristatys subtilųjį japonų meną
Ypatingo dėmesio verta ir šį savaitgalį vyksiančio japonų kultūros mylėtojams skirto festivalio „NowJapan“ programa. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje šeštadienį ir sekmadienį bus galima susipažinti su Japonijos menu, atsigaivinti žaliąja arbata ir dalyvauti japoniškų amatų dirbtuvėse. Čia bonsų menininkas, „Ryto rasos“ sodo Alytuje įkūrėjas Kęstutis Ptakauskas pristatys savo japoniškų medelių – bonsų – kolekciją ir pamokys, kaip patiems tokius užsiauginti. Taip pat bus galima pasigrožėti pikselio genijumi vadinamo japonų menininko Kazuki Takakuros darbais.
Menininkas savo ryškiuose simboliais, kodais, figūromis perkrautuose darbuose atspindi šių dienų kultūros – vartojimo, megapoliškumo, interneto vizualikos – temas. „NowJapan“ organizatoriai siūlo nepraleisti progos išvysti ir į pasaulyje žinomiausių japonų menininkų šimtuką įtrauktos, Niujorke gyvenančios japonų iliustratorės ir vaizduojamojo meno dėstytojos Yuko Shimizu darbus.
„Japoniškąjį savaitgalį“ lauks ir daugybė kitų veiklų bei pramogų: japoniškų filmų, animacinių filmukų seansai, orientavimosi žaidimai, ekskursijos, tarp kurių – ekskursija po japonišką sodą Sei Shin en bei Japonų kultūros namus su „Matcha“ arbatos degustacija. Visa programa skelbiama tinklalapyje www.atostogosvilniuje.lt. Čia taip pat galima gauti nuolaidos kodą atvykimui į Vilnių, maistui, nakvynei, ekskursijoms.
Renginių dalyviai kviečiami nepamiršti dėvėti apsauginių kaukių ir laikytis kitų saugumo rekomendacijų.