Taip pat skaitykite: 10 įspūdingiausių pasaulyje apleistų pramogų parkų
Deja, XXI amžiuje į Jaropolcą reti turistai užklysta vedini visai kitų tikslų. Prie šių nepriskiriami netgi tvenkinių parkas su nedideliu obelisku Jekaterinos II garbei ar užtvanka, kurios statybas tolimaisiais 1920-aisiais palaimino asmeniškai su žmona čia atvykęs pats Vladimiras Iljičius Leninas.
Smalsuoliai iš Rusijos sostinės ir aplinkinių regionų atvyksta į miestelį tyrinėti gausaus Antrojo Pasaulinio karo „palikimo“ - retas iš šiandien vien vadovėliuose apie jį perskaityti spėjęs jaunuolis įsivaizduoja, kokio mąsto ir žiaurumo mūšiai vyko Jaropolco apylinkėse.
Šių įvykių liudininkai - ne tik gausūs kariniai įtvirtinimai, „išsimėtę“ po visą rajoną. Nuo pat nacių pajėgų atsitraukimo beveik visiškai nepaliestais liko ir keletas miestelio klestėjimo laikus menančių Jaropolco statinių.
Tarp jų - Černiševų dvaras ir jam priklausiusi Kazanės cerkvė. Pastarojoje „turistaujantys“ smalsuoliai bando išgirsti caro laikais čia skambėjusių giesmių aidą, kai kurie - vėliau jos patalpose vykusius susišaudymus. Bet kuriuo atveju, tol, kol šventyklos nenuspręsta restauruoti ir, atgaivinus, pritaikyti vietinės tikinčiųjų bendruomenės poreikiams, istorijos entuziastams tai - didelio dėmesio verta vietelė.
Apie 40 kilometrų nuo Čikagos centro nutolęs Garis - devintas pagal dydį Indianos valstijos miestas. Niekas iki šiol negali paaiškinti, dėl ko šią 80 tūkst. gyventojų glaudžiančią gyvenvietę nuo pat devinto praėjusio amžiaus dešimtmečio taip pamėgo Holivudas - čia jau spėjo susukti nemažus gabalus visiems žinomų užjūrio šedevrų - nuo „Transformerių“ iki „Košmaro Guobų gatvėje“. Pastarasis Garyje nufilmuotas praktiškai nuo pradžios iki galo.
Kita nuotrauka - kiek šiurpesnė. Bažnyčia, kurioje ji padaryta, vis dar laukia atgimimo.