Tyrimo duomenys rodo, kad iki spalio mėnesio didžioji dauguma dirbančiųjų jau spėjo paatostogauti. Čia pirmauja estai – net 81 proc. jų jau turėjo atostogų, atostogavusių lietuvių ir latvių skaičius panašus – atitinkamai 71 ir 68 proc.
Nors estai gali pasigirti tuo, kad iki šaltojo sezono jau spėjo pasinaudoti atostogomis, bet jų poilsio kokybė ne itin gera: net kas penktas nurodė, kad po atostogų į darbą grįžo nepailsėjęs.
Viena iš to priežasčių gali būti per trumpos atostogos. Didžioji dalis Estijos respondentų atostogavo tik Estijoje ir tenkinosi trumpomis kelių dienų išvykomis. Tik 14 proc. apklausoje dalyvavusių estų atostogoms galėjo skirti keturias ir daugiau savaičių. Tiesa, lietuvių tiek laiko atostogavo dar mažiau – tik 13 proc. Latvijoje tokių buvo kur kas daugiau – 27 proc.
Už šalies ribų atostogauti neišvyko 51 proc. estų ir 50 proc. lietuvių, o tarp latvių tokių buvo mažiau – tik savo tėvynėje jų atostogavo ir 42 proc. Kita vertus, ir Estijoje, ir užsienyje paatostogauti spėjo 35 proc. estų. Taip padalyti savo atostogas sugebėjo ir 34 proc. latvių bei 31 proc. lietuvių.
Tyrimo duomenys rodo, kad kokybiškiausias atostogas šiemet turėjo lietuviai. Kaip jau buvo minėta, beveik kas penktas (19 proc.) estas teigė, kad po atostogų jautėsi nepailsėjęs. Tarp lietuvių tokių buvo tik 11 proc., o tarp latvių – 14 proc.
Lietuviams gerai pailsėti netrukdo ir tai, kad jiems kur kas dažniau nei estams atostogų metu tenka padirbėti – tai pripažino 37 proc. lietuvių ir net 49 proc. latvių. Tarp estų tokių buvo mažiausiai – 31 proc. Tačiau į darbo skambučius visiems tenka atsakyti beveik vienodai: 25 proc. lietuvių, 24 proc. latvių ir 23 proc. estų.
Buvo ir daugiau atsakymų, kurie visose trijose šalyse buvo labai panašūs.
„Pastebėjome, kad atostogų trukmė labai priklauso nuo pareigų srities. Administracinį darbą dirbantieji dažniau naudojosi ilgesnėmis atostogomis. Gamybos, inžinerijos, transporto, statybos, prekybos sričių darbuotojai tenkinosi trumpesnėmis atostogomis ir jiems dažniau teko rūpintis darbiniais reikalais atsotogų metu“, – sakė CVonline.lt marketingo vadovė Rita Karavaitienė.
„Apibendrinant visą tyrimą galima pasakyti, kad estai ir lietuviai atostogauja, kur kas trumpiau nei latviai, bet estai, jei taip galima pasakyti, daro tai pareigingiau. Didesnė jų dalis jau turėjo atostogų ir atostogaudami neturėjo spręsti darbo užduočių. Įdomu, kad lietuviai atostogauja mažiausiai, bet teigia visai neblogai pailsintys. Latviai išsiskiria kur kas ilgesnėmis atostogomis, užtat jiems ir poilsiaujant tenka gerokai dažniau padirbėti“, – pastebėjimais dalijosi NoriuNoriuNoriu.lt rinkodaros vadovas Augustinas Zinevičius.