Keliauk į Romą su Perpasaulį.lt! Geriausių skrydžių pasiūlymų ieškok čia.

1. Šv. Marijos (della Concezione) bažnyčia (Chiesa Di Santa Maria Della Concezione)

Šioje anaiptol nejaukioje XVII amžiaus bažnyčioje ilsisi apie 4000 kapucinų vienuolių. Tačiau akivaizdu, kad pelnytos pagarbos jų palaikai nesulaukė. Šiurpiose koplyčiose galite pamatyti iš kaulų sumeistrautus sietynus, kaukolėmis nusėtas sienas, skeletus, kurie laiko kryžius ir „meldžiasi“ priešais užrašą: „Esi tas, kas buvome mes, esame tas, kas būsi tu“. Visą šį groteską vainikuoja vaiko skeletas, vienoje rankoje laikantis svarstykles (teisingumo simbolis), o kitoje – mirtį simbolizuojantį dalgį.

2. Priscilos katakombos (Catacombe Di Priscilla)

Priscilos katakombose slepiasi vienos įspūdingiausių Senovės Romos freskų. Tarp jų ir 1800 metų senumo Madonos su kūdikiu atvaizdas (laikomas seniausiu žinomu Švč. Mergelės Marijos paveikslu), taip pat ir stulbinančio grožio „Capella Greca“ laidojimo koplyčia, kur galite rasti dar III a. freskų bibline tematika ir įspūdingą sienų lipdinių dekorą.

3. Šv. Kaliksto katakombos (Catacombe Di San Callisto)

Datuojama dar II amžiumi, ši vieta laikoma visų Romos katakombų motina (tunelio ilgis net 20 kilometrų). Vaikščiojimas po šiuos tunelius – tai šiurpą varanti kelionė po tamsius laidojimo rūsius, popiežių kapus (jų čia ilsisi net 16) ir šv. Cecilijos (Santa Cecilia) kriptą. III a. pradžioje būtent šios katakombos tapo pirmosiomis oficialiomis Romos katalikų kapinėmis.

Kai 1599-aisiais buvo atidarytas Cecilijos kapas, jos kūnas rastas beveik nepaliestas laiko ženklų, nors po kankinės mirties buvo praėję keli šimtmečiai. Tai įkvėpė Stefano Maderno sukurti šv. Cecilijos skulptūrą, dabar stovinčią Šv. Cecilijos bazilikoje Trastevere rajone.

4. Šv. Sebastiano katakombos ir bazilika (Basilica E Catacombe Di San Sebastiano)

Būtent šioje vietoje ir gimė terminas „katakombos“, kadangi požeminė kapavietė buvo įrengta „šalia karjero“ (graikiškai kata kymbas). Šv. Sebastiano katakombos gali pasigirti trimis puikios būklės pagoniškais mauzoliejais su originaliomis II a. freskomis, mozaikomis ir sienų lipdiniais. Virš katakombų stovi IV a. statybos bazilika, kur galite pamatyti vieną iš strėlių, nužudžiusių Šv. Sebastianą, taip pat ir marmurinę plokštę su įamžintais Jėzaus pėdų įspaudais.

5. Šv. Domicelės katakombos (Catacombe Di Santa Domitilla)

Kiek išblukusi, dar neatrestauruota daugiau nei 1600 m. senumo Šv. Petro ir Pauliaus freska yra pagrindinė priežastis, kodėl žmonės ateina aplankyti Šv. Domicelės katakombų, stovinčių ant Flavijos Domicelės, imperatoriaus Domiciano dukterėčios, kapavietės. Čia taip pat yra apie 2000 dar neatidarytų mauzoliejų ir IV a. statybos požeminė Chiesa di SS Nereuse Achilleus bažnyčia, skirta dviems nukankintiems Romos kariams.

6. Protestantų kapinės (Cimitero Acattolico Per Gli Stranieri)

Poetas Percy Bysshe Shelley rašė: „Tubūt tik įsimylėjęs mirtį mano, kad žmogus turėtų būti palaidotas tokioje gražioje vietoje“. Komiška, tačiau jis buvo palaidotas kartu su poetu Džonu Kytsu itin romantiškose Romos Protestantų kapinėse.

Pasivaikščiokite po samanotus kapinių takelius ir atraskite įžymybių kapus, pavyzdžiui, Italijos Komunistų partijos įkūrėjo Antonio Gramsci amžino poilsio vietą.

7. Campo Verano kapinės (Cimitero Di Campo Verano)

Campo Verano kapinės – pačios didžiausios visoje Romoje. Jau XIX a. pradžioje Napoleono ediktas skelbė, jog visi mirusieji turi būti palaidoti už miesto sienų, ir ilgą laiką beveik visi katalikai čia rasdavo amžinąjį poilsį.

Nors ir kiek šiurpoka, bet visgi verta pasivaikščioti tarp tūkstančių mauzoliejų, ilgesingų epigrafų ir nesuskaičiuojamos daugybės marmurinių angelų.