Taip pat skaitykite: Studentų eksperimentas: kelionė po Kiprą, Atėnus ir Kretą už 1509 Lt
Pakartok studentų kelionę kartu su Perpasaulį.lt! Geriausių skrydžių pasiūlymų ieškok čia.
Šiaip ne taip susirandame savo viešbutį, kuriame vos už 33 litus žmogui praleisime vieną naktį. Trijų aukštų pastate – nė gyvos dvasios, išskyrus mus du. Štai taip žiemos sezonu atrodo tikroji Kreta.
Mūsų tikslas, atvykus į Kissamos, vienareikšmiškai buvo Balos lagūna. Tai Kretos perliukas, kur jūros vandens grožis atsiskleidžia begalybėje žydros spalvos atspalvių, kur jautiesi tarsi radęs rojų žemėje.
Saulei aukštai pakilus į dangų paliekame viešbutį ir sėdame ant rekomenduotų dviračių. Tikra atgaiva po ilgų žygių pėščiomis skrieti lygiais Kretos keliais lyg ant sparnų. Vietomis kelias tai išplatėja, tai susiaurėja. Vienoje kelio pusėje – milžiniškas kalnas, kitoje – skardis be atitvarų žemyn.
Kitą dieną, nusileidus jau mums pažįstamame Pafose, iš karto sėdame į autobusą keliaujantį į Limasolį – paskutinę mūsų kelionės stotelę.
Už vairo sėdi linksmas vyrukas. Paklausėme jo ar važiuos link mūsų viešbučio pusės, tačiau atkirto, jog savo pamainą jau baigė, bet jeigu palauksime 20-30 minučių, nuveš mus iki pat reikiamo taško.
Jis paliko savo autobusą šalia mūsų, išlipo ir nuėjo į gretimai stovintį pastatą. Kaip ir sakė, po 20 minučių grįžo ir lyg koks taksistas mus nemokamai nuvežė iki pat viešbučio. Iki šiol galvoju ką reikėtų buvę daryt, jeigu nebūtume sutikę tokio malonaus ir rūpestingo kipriečio.
Prieš išvažiuojant išsikėlėme sau tikslą – išleisti ne daugiau 1509 litų. Tai tiesiog simbolinis skaičius, niekaip nesusijęs su Darbo partijos siūlomu minimaliu atlyginimu. Taigi truputi skaičių:
Už keturis skrydžių bilietus iš viso paklojome po 587 litus.
Už keltą iš Pirėjo (Graikija) į Kretą sumokėjome po 100 litų.
Už penkias naktis skirtinguose viešbučiuose sumokėjome po 187 litų (apie 54,3 euro).
Už dvi naktis Atėnų hostelyje piniginę suploninome po 50 litų (14,4 euro).
Už autobusus Kretoje ir Kipre sumokėjome po 142 litus.
Už įėjimą į naktinį klubą Nikosijoje teko sukrapštyti po 52 litus (15 eurai).
Už bilietą į Kirenijos pilį sumokėjome vos po 2,3 lito.
Už dviračių nuomą paklojome po 17 litų (5 eurai).
Už metro Atėnuose sumokėjome po 5 litus (1,4 euro).
Summa summarum iš viso gaunasi maždaug 1142 litų. Taigi maistui dviem savaitėms ir suvenyrams liko apie 367 litai. Aišku, savęs gurmaniškais patiekalais nelepinome, o ir iš Lietuvos nemažai buvome įsidėję negendančio maisto (riešutai, greito paruošimo sriubos, džiovinti ananasai, rūkyta dešra, lašiniai).
Taip pat nemažai pinigų sutaupėme, kadangi tris naktis buvome apsistoję pas mūsų draugus Nikosijoje, o visas tris naktis prieš skrydžius miegodavome oro uostose. Tad mūsų tikslas neviršyti nustatyto biudžeto – įgyvendintas!