Aistringa keliautoja žurnale „Kelionės ir pramogos“, kuriame ne kartą savo kelionių patirtimi dalijosi, atradusi Kristinos Stalnionytės Jokūbo kelio aprašymą, iškart suprato, kad tai jos kelias. Nuo tos akimirkos ėmė ruoštis kelionei, perskaitė knygą ir pernai iškeliavo.
Nakvoti ji norėjo privačiai, tad bendrumo valgant su visais piligrimais jausmas ir bendros nakvynės alberguose nusikėlė kitam kartui. Tad šiemet Stefanija išsiruošė viena. Kelias ją vedė nuo Porto. Pasirinktas Camino de Costa vingiuoja vandenyno pakrante ir susikerta Rodondelos miestelyje. Paskui ji pasuko Camino spiritual.
Stefanija labai abejoja, ar antrąkart keliautų viena. Kai vyras prieš išvykstant kas vakarą klausdavo, ar ji nebijanti, moteris vydavo šią mintį šalin, juk visus metus ruoštasi, taupyti pinigai ir žinojo šventą tiesą, kad tik einantys nueina. Tačiau kelionė pateikė nemažai išbandymų ir dabar jau būtų atsargesnė.
Kelyje dažnai gąsdindavo šunys. Tačiau jie tik aplodavo. Pats nemaloniausias nutikimas, įvaręs baimės iki kelionės pabaigos, pasitiko ją vandenyno pakrantėje, kai iki Santjago buvo likę 30 km. Einant pakrante, priešais sustojo mašina, iš kurios šūkaliojo žmogus.
Šią istoriją ji vokiškai papasakojo ir Migeliui iš Vokietijos. Jis patvirtino, kad yra girdėjęs apie tokius dalykus kelyje. Iki kelio pabaigos ją persekiojo baimė, kad iškrypėlis ją gali patykoti, kai ji viena eis per mišką. Tada ji prisiminė ir lietuvės Erikos, kuri ėjo prancūziškuoju keliu, paskleistą žinią iš interneto, kad pernai balandį iš vidurio kelio dingo amerikietė. Denisei buvo 44-eri. Jos brolis nepraranda vilties ją surasti, bet kol kas neaptikta jokių jos pėdsakų. Išėjo iš albergo atsisveikinusi su visais iki vakaro ir daugiau jos niekas nematė. Jei būtų žinojusi šį faktą, būtų viena niekaip nėjusi, prisipažino piligrimė.
Kelyje ją stiprino ir iš namų pasiimta stora Cheryl Strayed knyga „Laukinė“, kurioje autorė aprašo savo 4280 km kelionę Ramiojo vandenyno pakrančių kalnų viršūnių taku. Ji nakvodavo viena palapinėje tarp laukinių žvėrių ir barškuolių. Pagal šią knygą yra pastatytas filmas. Keliaudama nacionalinio parko takais stenduose matė gyvačių, tad jų irgi labai bijojo, tačiau ant kelio pasitaikė tik driežų salamandrų, nors jie irgi džiaugsmo neteikia.
Kelias kalbasi su tavimi, duoda atsakymus, patarimus. Stefanija mėgavosi ėjimu. „Ecco“ basutės mūvint kojinaites talkino komfortiškai nešti kūną. Per dieną įveikdavo vidutiniškai po 30 km, tik vieną dieną nuėjo 50, nes ten, kur pagal žemėlapį turėjo būti nakvynės vieta, rado tik ligoninę, tad teko paspartinti žingsnį ir įveikti dar 25 km. 13 dienų kelyje prabėgo kaip viena.
Ką Stefanija atrado šioje kelionėje? „Vidinės energijos įsikroviau visiems metams“, –džiaugiasi piligrimė. Kelias leido pabūti su savimi ir savyje, o tam labai trūksta laiko kasdienybėje. Suprato, kad kartais būtina sustoti. Kelias išmokė sulėtinti tempą. Tik ar ilgam?
Kelionė skaičiais:
13 dienų kelionė kainavo 500 eurų.
Privati nakvynė dviem 30 eurų už naktį.
Nakvynė alberguose – 6 eurai žmogui
Kovo/balandžio „Kelionės ir pramogos: numeryje skaitykite:
Visos pasakos iš gyvenimo. Pokalbis su gydytoju, keliautoju Marium Marcinkevičium
Neatrasti maršrutai. Tamsųjį Kauno turizmą atskleidžia Lina Petrauskaitė
Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – 2016. Sveikatingumo keliai Veprių krateryje
Išskirtiniai maršrutai. Unikalu Kaišiadorių rajone
Prie jūros. Kitoks poilsis Karklėje
Ekstremalu. Basomis per žarijas bėga Austė Šaulytė
Pas kaimynus. Anapus Sūduvos aukštumos keliauja Benjaminas Mašalaitis
Štirija – obuolių ir pilių kraštas. Atostogų idėjas skleidžia Ona Nosevičienė
Miestas. Liberecas – tarp stiklo ir kalnų
Šimtmečio keliautojai. Kelionė į Prano Juozapo žemę
Gruzijoje ruošime naujus vadus. Pokalbis su Algimantu Jucevičiumi
Keliauninkų klubas. Po Namibiją keliauja Eglė Povilėnienė
Alanija. Ten viskas įskaičiuota
Trys dienos giltinės karalystėje. Įspūdžiai dalinasi Erika Bertašiūtė
Savęs link. Kai pasirenki gydūno kelią. Pokalbis su Vaiva Vekerotiene