284 dviračių mėgėjai – tiek sportininkų stojo į startą prie Balsio ežero Vilniuje. Priklausomai nuo grupės, į kurią registravosi sportininkai, jie turėjo įveikti vieną ar du 23,5 km ilgio ratus. Mažiausieji įveikė kur kas trumpesnes trasas – vaikai iki 10 metų įveikė 0,5 km ilgio trasą, o 10-14 metų amžiaus vaikai – 1,5 km ilgio trasą. Pirmajame „Grand prix turo“ etape varžėsi 14-a įmonių komandų.

„Praėjusiais metais vadinomės „Vilniaus MTB turu“, šiais jau – „Grand prix turu“. Smagu, kad žmonės taip aktyviai įsitraukia į aktyvią veiklą. Todėl jau šį rudenį, kai bus įvykę trys dviračių varžybų etapai ir dviračių sezonas bus pasibaigęs, sporto mėgėjai galės save išbandyti ir bėgimo varžybose. O jei dar ir sniego bus pakankamai ateinančią žiemą, tai organizuosime ir slidinėjimo varžybas. Žmonės to nori, tad mes tai jiems ir surengsime. „Grand prix turas“ pasirūpins Jūsų aktyviu laisvalaikiu visus metus,“ – teigia „Grand prix turo“ organizatorius Lukas Donelaitis.

Jo teigimu, vien tai, kad į sudėtingą trasą startuoti atvyko beveik 300 dalyvių, rodo, kad susidomėjimas yra didžiulis. „Žaliuosius ežerus juosia smėlėti takeliai ir keliukai, tačiau dalyvių laukė ir keletas itin sunkių kalnų, į kuriuos įvažiuoti galėjo ne visi. Po varžybų girdėjome labai daug teigiamų atsiliepimų ir padėkų, kad tokios formato varžybos nenyksta ir, priešingai, varžybų kalendorius netgi yra plečiamas,“ – teigia L. Donelaitis.

Greičiausi trasoje – kauniečiai

Greičiausiai abi 23,5 km ir 47 km ilgio distancijas įveikė dviratininkai iš Kauno. Vieną ratą pirmas įveikė Elvis Giedraitis (grupė V-18), o du – Šarūnas Pacevičius (VS-19). Vis dėlto beveik visose likusiose amžiaus ir pajėgumo grupėse dominavo vilniečiai – M-18, M-19, M-30, M-40, MS-19, MS-30, V-30, V-40, VS-30 ir VS-40 grupėje greičiausi buvo Vilniaus dviratininkai. Vienintelėje likusioje V-19 grupėje nugalėjo Utenos miesto atstovas.

„Tokio tipo varžybose sunku prognozuoti nugalėtojus. Tai daug vairavimo technikos, įgūdžių ir jėgos reikalaujančios lenktynės. Taip pat neretai sportininkus iš varžybų ritmo išmuša dviračio gedimai ar netikėtos griūtys. Džiaugiamės, kad pavyko išvengti didesnių ir skausmingesnių nutikimų šiose varžybose. Tai rodo, kad mūsų šalies dviratininkai perpranta varžybų pagrindus ir žino, kaip ir kokiose situacijose elgtis, kad nepakenktų nei sau, nei kitam sportininkui,“ – mintimis dalinasi L. Donelaitis.

Anot jo, Vilniaus Verkių regioninio parko trasa puikiai tiko visiems. „Buvo ir greitų atkarpų, buvo ir vietų, kur dviratininkams reikėjo paplūšėti minant pedalus į smėlėtus kalnus. Tai puiki vieta tokio lygio varžyboms. Ne pirmus metus čia rengiame varžybas ir galime tik pasidžiaugti geru įdirbiu su Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija,“ – teigia „Grand prix turo“ organizatorius.