Keliaudami į Peru aplankykite vietovę, kurioje atsiveriantis vaizdas yra užburiantis. Tai – laiptais besileidžiančios sūraus vandens terasos, kurios yra Šventajame inkų slėnyje, netoli Kusko miesto.

Tokios druskos terasos susidarė šiame slėnyje tekant sūraus vandens šaltiniui. Tą pastebėję žmonės ėmė nukreipinėti jį į tvenkinius, kurie prisipildę vėl nukreipiami į kitą vietą. Vėliau jie paliekami džiūti ir tik druskai susikristalizavus ji pradedama kasti.

Susiję straipsniai

Atvykę į slėnį sutiksite nemažai vietos gyventojų, kurie kasdien kasa druską. Įdomu tai, kad tą daryti gali beveik kiekvienas: tereikia priklausyti bendruomenei ir supažindinti su savo šeima, tiksliau – informuoti, kiek joje yra asmenų. Būtent nuo to, kokia jūsų šeima ir priklausys, kokio dydžio drusko tvenkinį gausite: daugiavaikės šeimos gauna ypač didelius tvenkinius ir darbą gali pradėti jau netrukus. Šioje kasykloje jau nuo mažų dienų dirba ir vaikai.

Žinoma, iš pradžių jų darbą suaugusieji vadina žaidimu, nes jie tiesiog būna greta ir kasinėja, stebi, tačiau vėliau jau žino, kaip tą daryti ir padeda tėvams. Pastarųjų nuomone, taip vaikai gali ne tik prisidėti prie šeimos išlaikymo, bet ir daugiau laiko pabūti kartu su šeima.

Būtina paminėti, kad druskos kasimo metodas yra išlikęs toks pat, koks buvo dar inkų laikais.

Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės