Pasak šio renginio organizatoriaus, bonsai meistro ir Lietuvos bonsai asociacijos prezidento Kęstučio Ptakausko, tris dienas vyksiantį festivalį ketina aplankyti daugiau kaip 35 pasaulių šalių atstovai.

„Atvyksta nemaža menininkų delegacijų iš Japonijos, JAV, P.Korėjos, Kinijos, Puerto Rico, ir, žinoma, visos Europos. Festivalyje dalyvaus ir žinomi menininkai iš Lietuvos“, - sako K. Ptakauskas.

Japoniškos kultūros skleidėjas į savo renginius visuomet pakviečia dvi garsias lietuvių menininkes - tapytoją Dalią Dokšaitę ir skulptorę Dalią Matulaitę. D. Dokšaitė kuria senosios japonų-kinų sumi-e tradicijoje, o D. Matulaitė randa sąšaukas mūsų senosios kultūros ir Japonijos, Tolimųjų Rytų kultūrų, tas kultūros patirtis sintezuoja ir išreiškia skulptūros meno kalba.

Anot skulptorės Dalios Matulaitės, tarp Lietuvos ir Japonijos kultūrų gausu ne tik panašumų, bet ir skirtumų. "Japonai savo salynuose brandino savo kultūrą per amžius ir vertina ją iki šiol. Ir tai labai susieta su jų religija. O mūsų atvejis yra kitas. Per mūsų žemę į Rytus ir į Vakarus keliauja labai didelės jėgos, laikas nuo laiko mus ištrindamos ir ištrindamos, o mes vėl ir vėl telkiamės, rasdami jėgų senojoj kultūroj, rasdami santarvę su tarp savęs ir gamtos. Ir ypač šituo labai audringu laiku, kai matome buvusios Mesopotamijos, o dabartinės Sirijos situaciją, tuos pabėgėlių srautus ir kokios tai yra didžiulės nelaimės tautai. Ir mūsų tauta laikas nuo laiko pajuda į Vakarus, pajuda į Sibrą. O tie, kurie lieka šitoj erdvėj, vėl brandina tas jėgas ir mūsų tą gelmę, baltiškąją kultūrą, atsirinkdami, kas yra esminio mums".

Festivalio lankytojai turės retą progą išvysti šokėjos, aktorės ir dainininkės, jogos mokytos Miyuki Matsunaga meną. Ši japonų šokėja atliks Geta šokį, kurio tematika – žemė, vanduo, oras, ugnis ir šviesa. Šie pagrindiniai pasaulio elementai bus perteikti šokiu, balsu ir gyvu menu – japonų kaligrafija.

Festivalyje viešės ir pasaulyje garsi džiazo atlikėja, kompozitorė ir vokalistė Keiko Börjeson. Džiazo pasaulyje ji sukasi nuo 80-ųjų. Keiko teko groti su Japonijos simfoniniu orkestru, koncertuoti prezidentui George'ui Bushui Baltuosiuose rūmuose bei dalintis scena su vienais žymiausių Skandinavijos atlikėjų.

Kaip teigia K. Ptakauskas, renginys unikalus ne tik atvykstančiais svečiais, ne tik įvairiais meno darbais, bet ir tuo, kad lankytojai čia galės dalyvauti įvairiuose mokymuose, pirmą kartą veiks Dizaino mugė.

Pasak organizatoriaus, didelis dėmesys bus skiriamas ir vaikams. „Festivalio naujiena – japoniškas vaikų kampelis, kuriame tėveliai galės saugiai palikti savo vaikus nuo 5-erių metų amžiaus ir ramiai mėgautis renginio programa. Čia mažieji galės susipažinti su japonų kalba, rašmenimis, taip pat pažaisti tradiciniais japoniškais žaislais, Lietuvoje dar nematytais japoniškais konstruktoriais LaQ. Kampelyje vyks informacinės paskaitėlės apie įvairias japonų kultūros sritis bei skirtingus kovų menus, o jas lydės tematiniai praktiniai užsiėmimai. Japoniška animacija taip pat neatsiejama šio kampelio dalis“, - pasakoja K. Ptakauskas.

IV Japonijos menų festivalis vyks rugsėjo 4 – 6 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)