Viena tokių – atsisakymas vartoti alkoholį. Vis dėlto, nei supančios dykumos, nei dominuojanti religija nesukausto margos ir įvairiapusės visuomenės. Nors alkoholis kai kuriuose visuomenės sluoksniuose vertinamas kaip tikrų tikriausias narkotikas, daugeliui palestiniečių šis gėrimas nėra tabu.
Absoliuti dauguma palestiniečių − musulmonai, vis dėlto islamas nėra vienintelė religija, kurią tenykščiai gyventojai išpažįsta. Palestinoje taip pat gyvena krikščionių bendruomenės, kurios savo istoriją kildina iš kryžiaus žygius ir net Jėzų Kristų menančių laikų. Ten gyvena apie 50 000 krikščionybę išpažįstančių palestiniečių, kurių šeimų religinės tradicijos tęsiasi amžius. Vakarų Krante stipriai jaučiama šių bendruomenių įtaka.
Visgi, ne visame Vakarų Krante dominuoja laisvas požiūris į alkoholio vartojimą. Šiaurinė teritorijos dalis yra gerokai konservatyvesnė. Ten įsikūrusiuose Dženinos ir Nabluso miestuose, taip pat pietuose esančiame Hebrone daug sunkiau pamatyti kavinių meniu ar parduotuvių lentynose užuominas apie parduodamus svaigiuosius gėrimus. Gabrielės teigimu, visose teritorijoje egzistuoja tokie patys įstatymai. Krikščionių labiau apgyvendinti Betliejus ir Ramala neturi specialių teisinių statusų − teisės aktai leidžia prekybą alkoholiu visoje teritorijoje. Vis dėlto, religingesniuose miestuose taip pat vadovaujamasi nerašytomis taisyklėmis. Pamaldesni musulmonai negatyviai žiūri į bent kokį alkoholio vartojimą, o patį alkoholį prilygina narkotinėms medžiagoms.
Net griežtos religinės dogmos visiškai neišstumia alkoholio iš konservatyviuose regionuose gyvenančių palestiniečių gyvenimo. Vestuvių ir kitų didelių šeimos švenčių metu net religingesni musulmonai ne visada atsisako svaigiųjų gėrimų. Skirtingai nei Lietuvoje, Palestinoje alkoholis nesipuikuoja ant vaišėmis nukrautų stalų, o giminės linksmuoliams nėra skiriamos stalo komendanto pareigos. Alkoholio vartojimas nėra atviras procesas. Vieša paslaptis, jog svečiai mažomis grupelėmis gali laikas nuo laiko trumpam pasišalinti iš puotos ir pasivaišinti uždraustais vaisiais.
Kaip ir daugelyje kitų pasaulio kraštų, taip ir Palestinoje alkoholis suteikia ne tik džiaugsmą, bet ir skausmą. Vertinant lietuviškas standartais, daugelis palestiniečių „nepakelia daug“ ir greit apgirsta. Miestų ir kaimų gatvėse galima pastebėti sunkiau besiorientuojančius ir šiek tiek šlitinėjančius gyventojus. Kadangi alkoholis ir jo vartojimas nemažoje dalyje visuomenės nėra pripažįstamas, todėl ir su alkoholizmu susijusios problemos ignoruojamos.