1. Išsirinkite patogiausią skrydį

Tailandą su Europos miestais jungia begalė skrydžių. Daugiausia lėktuvų leidžiasi tarptautiniame Puketo ir dviejuose tarptautiniuose Bankoko oro uostuose (Suvarnabhumi ir Don Mueang). Keliautojams iš Baltijos šalių patogius skrydžius į šiuos oro uostus su persėdimu Helsinkyje siūlo Finnair, su persėdimu Stambule - Turkish Airlines, su persėdimu Varšuvoje - LOT Polish Airlines. Yra ir daugiau skrydžių pasirinkimų su kitomis oro linijų linijomis.

Bankoko Suvarnabhumi oro uostas
Bankoko Suvarnabhumi oro uostas
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Bilietus į Tailandą parduoda daug skrydžių paieškos platformų, tačiau neprašausite, jei pirmiausia pasižvalgysite į pačių oro linijų internetinius puslapius. Juose galima rasti patrauklių akcijų ir nuolaidų. Įsigydami bilietus tiesiogiai iš kompanijos kartais galbūt sumokėsite daugiau nei pirkdami per pigių skrydžių paieškos platformas, bet tikėtina, kad skrisite trumpiau ir su mažiau persėdimų. Nepasigailėsite ir kilus nesklandumams, norėdami pasikeisti kelionės datas ar atgauti pinigus. Tokius reikalus tvarkyti lengviau bendraujant su oro linija, o ne su bilietų perpardavėjais.

Norėdami sutaupyti, skrydžių į Tailandą bilietais pasirūpinkite iš anksto, ypač keliaudami turistinio sezono metu. Geriausias laikas dairytis žemesnių bilietų kainų yra likus 6–8 mėnesiams iki kelionės. Jei taupydami laiką norite pamatyti kuo daugiau, galite nuskristi į Bankoką, o atgal grįžti iš Puketo, arba atvirkščiai.

2. Keliaukite su lengvu bagažu

Svarstote, ką pasiimti į kelionę? Kuo mažiau daiktų, tuo geriau. Jei pasirūpinsite, kad jūsų bagažas skrendant pirmyn būtų kiek įmanoma lengvesnis, tai skrisdami atgal sau už tai padėkosite. Geriausias patarimas – skristi pirmyn su didžiausiu leidžiamu, bet pustuščiu lagaminu, kad namo grįžti galėtumėte su pilnu. Tuomet nereikės sukti galvos nei dėl papildomos vietos įsigytiems daiktams sutalpinti, nei dėl bagažo viršsvorio.

Bankoko Suvarnabhumi oro uostas
Bankoko Suvarnabhumi oro uostas
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Būtinai pasitikrinkite ant visų savo skrydžių bilietų parašytą leidžiamą lagaminų kiekį ir svorį, kad grįžtant kuriame nors oro uoste neištiktų šokas. Jei skrisdami pirmyn susipakuosite tiksliai tiek daiktų, kiek galima pasiimti pagal svorį, ruoškitės grįždami susimokėti už viršsvorį. Kodėl? Nes pagundoms apsipirkti Tailande tikrai neatsispirsite! O gal jūsų bilietas leidžia registruoti daugiau lagaminų nei atsivežėte? Tuomet mokesčio už viršsvorį išvengsite, teliks nusipirkti papildomą lagaminą naujiems daiktams susidėti.

Yra ir trečias variantas. Nenorėsite papildomai mokėti už bagažą – teks palikti dalį daiktų viešbutyje arba oro uoste. Todėl, kad nebūtų gaila atsisveikinti su savo manta, lagamino turinio klausimą apsvarstykite dar neišvykę iš namų. Jokių šansų, kad iš Tailando grįšite su mažiau daiktų nei nusiskraidinote.

3. Nepamirškite reikalingiausių daiktų

Net jei keliausite lengvai, susipakuokite į lagaminą kelis svarbiausius daiktus, kurių prireiks iškart išsilaipinus. Pirmiausia - orui laidūs ir lengvi drabužiai, geriausia - medvilniniai ar lininiai. Ir jokių pilkų, juodų spalvų! Duokite valią fantazijai, ir jau pirmąją dieną darniai įsiliesite į spalvingą tajų minią. Tailande karšta ir drėgnoka, tad pravers tokia pat lengva, vėjo perpučiama avalynė. Svarbiausia, kad būtų patogi. Puikiai tiks plonos medžiagos sportbačiai ar basutės.

Ranong - Ko Phayam paplūdimys
Ranong - Ko Phayam paplūdimys
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Tailande neišsiversite be apsaugos nuo saulės, ir būtinai – pačios stipriausios. Negana to, ji turi būti draugiška koralams. Šios šalies nacionaliniuose parkuose nuo 2021 m. draudžiama naudoti kremus nuo saulės, kurių sudėtyje yra kenksmingų cheminių medžiagų, prisidedančių prie koralinių rifų nykimo. Įstatymo pažeidėjams gresia 100 000 batų bauda, tad kruopščiai tikrinkite kremo sudėtį. Jame neturi būti oksibenzono (benzofenono-3, BP-3), oktinoksato (etilheksilmetoksicinnamato), 4-metilbenzilo kamparo (4MBC) ir butilparabeno.

Kad zyziantys uodai netampytų nervų, iš anksto pasirūpinkite vabzdžių repelentu. Nors įvairaus plauko kraugeriai ne visur tykoja atostogautojų, patogiau jausitės tinkamai apsiginklavę. Beje, Tailando parduotuvėse galima nusipirkti puikiai uodus atbaidančių repelentų.

Phang-nga-Ko Phlong-San Lang Mangkon paplūdimys
Phang-nga-Ko Phlong-San Lang Mangkon paplūdimys
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Susipakuokite ir daugkartinę gertuvę – jos tikrai prireiks. Gerkite tik buteliuose parduodamą vandenį iš parduotuvių, o jei perkate gatvėje, patikrinkite, ar butelis hermetiškai uždarytas.

Kad kelionėje jaustumėtės saugūs, prieš išvykdami susikomplektuokite pirmosios pagalbos rinkinį su vaistais nuo galvos skausmo, virškinimo sutrikimų bei alergijų. Pasirūpinkite ir kelionės draudimu. O nenumatytiems atvejams turėkite atsarginę paso kopiją ir paso nuotrauką. Skubios medicinos pagalbos iškvietimo numeris – 1669.

Visi šie daiktai be vargo telpa į nedidelę kuprinę. Daugiau – tik jūsų išmonė, kiek apsikrovę norite keliauti.

4. Skrisdami atostogų, dėl vizos nesirūpinkite

Tailande be vizos vis dar galite turistauti 60 dienų. Taip yra dėl 2024 m. supaprastintos vizų politikos, taikomos keliautojams iš 93 šalių, įskaitant ir Baltijos šalis. Šiam laikotarpiui pasibaigus, savo bevizę viešnagę galite pratęsti dar 30 dienų. Taigi, viso turite net tris mėnesius nepamirštamų atostogų be rūpesčių dėl dokumentų! Tačiau jau planuojama ateityje bevizio režimo terminą turistams sutrumpinti iki 30 dienų. Atkreipkite dėmesį, kad atvykus į Tailandą jūsų pasas turi galioti dar mažiausiai pusę metų.

O jei atostogaudami sugalvosite derinti poilsį su verslu? Irgi jokių problemų. Tiesa, tas verslas turi būti trumpalaikis arba atsitiktinis, toks kaip darbo susitikimai, filmavimai, fotosesijos, transporto priežiūra, seminarai, mokymai ar mugių bei parodų organizavimas.

Ar pratęsti jūsų bevizį buvimą Tailande, sprendžia migracijos pareigūnas. Jūsų atsakomybė - pranešti apie savo ketinimus bet kuriame Tailando tarptautiniame oro uoste arba migracijos biure. Pratęsimo procesas trunka vieną darbo dieną ir gali būti atliktas tik jums jau esant Tailande.

Kad atvykus patikra migracijos poste vyktų sklandžiai, turėkite su savimi atspausdintas grįžtamojo bilieto ir viešbučių rezervacijų kopijas. Nepamaišys ir kelios atsarginės paso kopijos bei paso dydžio nuotraukos. Jos pravers nelaimės atveju, jei prarasite originalius dokumentus. O jei sugalvosite pasilikti Tailande ilgiau nei planavote, jų reikės vizų paraiškoms.

5. Norite likti Tailande ilgiau? Jums reikės turistinės arba DTV vizos

Jei Tailando Karalystėje ketinate būti ilgiau nei tris mėnesius arba nuolat į šią šalį grįžinėti, jums reikės gauti vadinamąją Tourist Visa, arba Destination Thailand Visa. DTV viza jums suteiks dar daugiau galimybių ir laisvės - galėsite penkerius metus lankytis ir gyventi Tailande po 180 dienų per metus, ir šį laikotarpį vieną kartą prasitęsti dar iki 180 dienų.

Mae Hong Son-Ban Huai Hom
Mae Hong Son-Ban Huai Hom
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Kad gautumėte DTV vizą, turite atitikti tam tikrus kriterijus. Ši viza skirta nuotoliniams darbuotojams, skaitmeniniams klajokliams ir laisvai samdomiems specialistams. Jos galite prašyti, jei ketinate dalyvauti Muay Thai treniruotėse, tailandietiškos virtuvės kursuose, medicininėse procedūrose ir seminaruose, mokymuose ar muzikos festivaliuose. Ji suteikiama ir šios vizos turėtojų sutuoktiniams bei išlaikomiems vaikams.

Kančanaburis - The Curve Café
Kančanaburis - The Curve Café
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

DTV vizą galite gauti internetu, sistemoje www.thaievisa.go.th. Šiam tikslui jums reikės:

  • Paso

  • Nuotraukos

  • Dokumento, patvirtinančio dabartinę gyvenamąją vietą

  • Finansinių įrodymų (ne mažiau kaip 500 000 THB, t.y apie 14 000-15 000 EUR sąskaitoje)

  • Kelionės tikslo pagrindimo (Nuotoliniam darbui: darbo sutarties arba įdarbinimo pažymos savo šalyje, profesionalaus portfolio, įrodančio skaitmeninio klajoklio, nuotolinio darbuotojo ar laisvai samdomo specialisto statusą. Tailando kultūrinei ar medicininei veiklai: kvietimo arba paskyrimo laiško iš organizuojančios ligoninės ar medicinos centro.)

  • Sutuoktiniams ir vaikams - dokumentų, įrodančių ryšį su DTV vizos turėtoju (santuokos liudijimo, gimimo liudijimo, įvaikinimo pažymos)

Vizos kaina: 10 000 BHT (apie 300 EUR)

Galiojimo trukmė: 5 metai (leidžiamas daugkartinis įvažiavimas)

Maksimalus buvimo laikotarpis: 180 dienų kiekvieno atvykimo metu

Galimybė pratęsti buvimą vieną kartą ne ilgiau kaip 180 dienų (per Tailando migracijos biurą). Po 360 dienų (180 + 180) būtina išvykti iš Tailando ir iš naujo atvykti su ta pačia DTV viza, jei ji vis dar galioja

6. Būkite budrūs ir atsargūs

Nors Tailande keliauti pakankamai saugu, papildomas budrumas ir atsargumas tikrai nepamaišys. Štai keli dalykai, į kuriuos turite atkreipti dėmesį, kad apsisaugotumėte nuo nemalonių netikėtumų.

Būkite atidūs bendraudami su pernelyg draugiškais nepažįstamaisiais. Tailande kaip ir bet kurioje kitoje šalyje jus gali apgauti sukčiai. Ypač įtariai žvelkite į asmenis, siūlančius pigiai įsigyti kokių nors prekių ar vykti į ekskursijas pigesnėmis kainomis nei veža kelionių agentūros. Rinkitės tik licencijuotus gidus ir patikimas paslaugas.

Taksi Bankoko Don Mueang tarptautiniame oro uoste
Taksi Bankoko Don Mueang tarptautiniame oro uoste
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Kad išvengtumėte turistams skirtų išpūstų kainų, naudokitės tik patikimomis transporto priemonėmis ir oficialiomis taksi programėlėmis. Tailande populiari taksi programėlė Grab. Ilgesnėms kelionėms rinkitės vidaus skrydžius arba naktinius traukinius – tai patogus, patikimas ir smagus būdas keliauti po šalį. Traukiniu galite nuvykti iš Bankoko į Čiangmajų, arba rinktis traukinio ir kelto ar traukinio ir autobuso kombinaciją iš Bankoko į Ko Samui, Puketą ar Krabį. Ir visada lipkite į vagonus, kuriuose yra daugiau žmonių.

Kad apsaugotumėte savo piniginę ir daiktus nuo ilgapirščių, dėvėkite drabužius ir kuprines su uždaromis, o dar geriau – slaptomis kišenėmis. Nedemonstruokite viešose vietose nei daiktų, nei pinigų. Keliaukite be brangių papuošalų ir stenkitės neatkreipti kitų žmonių dėmesio į save kokiu nors neįprastu elgesiu ar brangiais pirkiniais. Ypač saugokitės ant motociklų ir mopedų važinėjančių įtartinų tipų – jie gali apvogti pėsčiuosius. O jei jau taip nutiks, skambinkite turistų policijai numeriu 1155 arba Tailando karališkajai policijai numeriu 191.

Bankokas – Tha Tian
Bankokas – Tha Tian
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Ne kiekvienas žino, kad Tailande paplitę internetinių romanų ir finansiniai sukčiavimai. Dažnai jie pradedami skelbimais internete arba elektroniniais laiškais. Jei ketinate šalyje pasilikti ilgiau ir padirbėti, įtariai žvelkite į darbo pasiūlymus, kurie atrodo per geri, kad būtų tiesa. Pasitaiko atvejų, kai žadamas gerai apmokamas darbas, tačiau paaiškėja, kad tai - sukčiai.

Būkite atsargūs linksmindamiesi baruose ir naktiniuose klubuose. Kažkas jus vaišina? Nepriimkite nei siūlomų gėrimų, nei maisto. Taip pat nepalikite savo gėrimų bei maisto be priežiūros, nes į juos lengva įdėti narkotinių medžiagų. Tailande neretai pasitaiko turistų apnuodijimo alkoholio ir narkotikų kokteiliu atvejų. Jie gali baigtis vagystėmis ir net išprievartavimu.

Ko dar reikėtų saugotis? Gatvėje – motociklų ir mopedų, o vandenyje – pavojingų medūzų ir povandeninių srovių. Jei važinėsite motociklu, visada dėvėkite šalmą – jis privalomas. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Tailandas užima pirmą vietą pagal motociklų avarijų sukeltas mirtis. Ir venkite autostopo!

Nors kelionių sveikatos draudimas Tailande nėra privalomas, jį įsigyti – tikrai gera mintis. Tik prieš pasirinkdami draudimą įsitikinkite, kad jis atitinka jūsų planuojamas veiklas. Atsidūrę ligoninėje, nedelsdami kreipkitės į savo draudimo kompaniją.

7. Kaip užsitarnauti tajų pagarbą?

Tailando kultūroje daug tradicijų ir etiketo detalių, su kuriomis reikėtų susipažinti dar prieš kelionę. Taip ne tik užsitarnausite tajų prielankumą, bet ir išvengsite galimų nesusipratimų. Štai keletas dalykų, kurių turite paisyti norėdami susidraugauti su šios šalies žmonėmis.

Išmokite pasisveikinti kaip tajai – kilstelėkite suglaustus delnus prie veido ir šiek tiek nusilenkite. Tai tradicinis tajų pagarbumo gestas, vadinamas wai. Jei tailandietis su jumis pasisveikina wai, atsakykite tuo pačiu, ir visada - su šypsena.

Šypsokitės kaip tajai. Kai tik jūsų akys susiduria su nepažįstamojo akimis, bent nežymiai jam nusišypsokite. Tailandas – šypsenų šalis. Jos žmonės itin šilti ir draugiški vienas kitam, o taip pat - ir turistams. Šypsena padės sukurti gerą įspūdį ir draugišką aplinką. Šypsokitės visur - paplūdimyje, gatvėje, parduotuvėje.

Wat Benchamabophit Dusitwanaram Ratchaworawihan šventykla Bankoke
Wat Benchamabophit Dusitwanaram Ratchaworawihan šventykla Bankoke
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Džiaukitės akimirka kaip tajai ir nieko nesureikšminkite. Tajai moka kasdien mėgautis paprastais dalykais ir netgi turi ypatingą žodį sanuk, apibūdinantį jų džiaugsmo filosofiją. Sanuk reiškia savotišką talentą bet kokioje, net ir nuobodžiausioje veikloje rasti smagumo ir lengva forma iš visko papokštauti. Pasinerkite į žaismingą tajų nuotaiką ir suprasite, kas yra sanuk. Nesijaudinkite dėl smulkmenų ir mėgaukitės atostogomis.

Gerbkite Budos atvaizdus kaip tajai. Tailando kultūroje visi Budos atvaizdai laikomi šventais, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar būklės. Lankydamiesi senovinių griuvėsių vietose, tokiose kaip Ajutaja ar Sukotajus, nelieskite jokių Budos statulų, ir juo labiau – ant jų nelipkite ir nesėdėkite.

Tajų pasisveikinimas - wai – Bankoko Wat Bowon Sathan Sutthawat šventykloje
Tajų pasisveikinimas - wai – Bankoko Wat Bowon Sathan Sutthawat šventykloje
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Nerodykite nepagarbos Tailando karališkajai šeimai. Tailande galioja griežti įstatymai, kurie taikomi ir socialinei žiniasklaidai.

8. Lankotės šventyklose – gerbkite tradicijas

Maždaug 95 % Tailando gyventojų yra budistai. Jiems vienodai svarbios ir didelės, ir mažos šventyklos. Nors kai kuriose šventyklose atmosfera gali pasirodyti neformali, tam tikrų etiketo taisyklių reikėtų laikytis visose be išimties.

Lankydamiesi šventyklose ir religiniuose objektuose, prisidenkite pečius ir kelius. Tokiose vietose nedėvėkite berankovių liemenių ir marškinėlių, taip pat - palaidinių su plonomis petnešėlėmis. Nors daugelis šventyklų leidžia sijonus ir šortus, jie turi būti tvarkingi ir visada siekti kelius.

Budistų vienuoliai gatvėje
Budistų vienuoliai gatvėje
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Prieš įeidami į šventyklas, nusiaukite. Batus bei šlepetes galite palikti šventyklos prieangyje ant tam skirtų lentynų arba prie laiptų. Kai kuriose Bankoko šventyklose rekomenduojama batus įsidėti į krepšį. Ir apskritai – kur tik pamatysite prie durų išrikiuotus batus, nusiaukite ir jūs, jei einate vidun. Taip pat šventyklose nusiimkite kepures ir skrybėles.

Bankokas – Wat Phra Si Rattana Satsadaram
Bankokas – Wat Phra Si Rattana Satsadaram
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Žengdami į šventyklą saugokitės, kad neužliptumėte ant slenksčio. Tajai tiki, kad po slenksčiu gyvena šventyklos globėjiška dvasia, kurios ramybės drumsti nevalia. Manoma, kad slenksčio mindymas prišaukia nesėkmę.

Šventykloje galvą laikykite žemiau už Budos atvaizdus ir vienuolius, o sėdėdami ant grindų neatsukite į Budos atvaizdus ir vienuolius savo pėdų. Geriausia pėdas pasikišti po savimi taip, kad nesimatytų padų. Ir niekuomet nesėskite ant vienuoliams skirtų kėdžių bei platformos.

Lampang-Wat Phrathat Lampang Luang
Lampang-Wat Phrathat Lampang Luang
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Šventykloje bei jos kieme kalbėkite tyliai ir nedemonstruokite švelnumo. Taip pat - nerūkykite, negarinkite elektroninių cigarečių ir nevartokite alkoholio. Šventyklos prieigose tai draudžiama.

Nelieskite vienuolių. Tai šiurkštus ir nederamas elgesys, o ypač – jei estate moteris. Vienuoliams draudžiama liestis prie moterų. Moteris negali nieko tiesiogiai perduoti vienuoliui.

Nontaburis - Wat Chueng Tha-Na Bot šventykla
Nontaburis - Wat Chueng Tha-Na Bot šventykla
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Kai kuriose vietose, ypač Šiaurės Tailande, tradicijos draudžia moterims įeiti į tam tikras šventyklos dalis, kurios laikomos ypač šventomis. Apie tai įspėja ženklai tajų ir anglų kalbomis. Laikykitės šių taisyklių.

9. Ko negalima daryti Tailande?

Atmintinė kiekvienai dienai: neišeikite iš viešbučio be dokumento. Turistai privalo visur su savimi nešiotis asmens dokumentą. Nepamirškite.

Viešose vietose nerodykite pykčio, nekelkite balso ir nesibarkite. Tajai vertina mandagumą, santūrumą ir draugiškumą. Didžiausia dorybė jiems yra ramybė ir savitvarda. Bet koks pykčio ir emocijų demonstravimas viešumoje bus suprastas neigiamai.

Nerodykite į kitą žmogų pirštu - tai ypač nemandagus gestas. Jei taip darysite, jus laikys neišauklėtu ir namaloniu. Dar blogiau bus, jei parodysite į žmones ar daiktus koja. Ir nedėkite kojų ant stalo.

Ajutaja – Phra Nakhon Si Ayutthaya istorinis parkas - Wat Phra Si Sanphet šventykla
Ajutaja – Phra Nakhon Si Ayutthaya istorinis parkas - Wat Phra Si Sanphet šventykla
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Nesiderėkite įkyriai ir griežtai. Nors Tailande derėtis dėl kainų gana įprasta, tajai tai daro mandagiai ir su šypsena. Jei kaina atrodo sąžininga, geriau sumokėkite visą prašomą sumą, parodydami pagarbą pardavėjui ir įvertindami jo prekę ar paslaugą. Kainos Tailande tikrai nesikandžioja.

Nestovėkite ant slenksčių – ne tik šventyklų, bet ir namų, restoranų, parduotuvių ar muziejų. Pagal tradicinius tailandiečių įsitikinimus, po pastato slenksčiu gyvena tos vietos globėjiška dvasia. Parodydami jai pagarbą, slenkstį perženkite, o ne lipkite ant jo.

Ajutaja – Wat Phananchoeng Worawihan šventykla
Ajutaja – Wat Phananchoeng Worawihan šventykla
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Neišvežkite iš šalies Budos atvaizdų be leidimo. Nors kai kuriais atvejais tai leidžiama, yra įstatymai, reglamentuojantys, kokius Budos atvaizdus galima išvežti. Pardavėjai gali jums parduoti tokį suvenyrą neįspėję apie galiojančius apribojimus.

Nelieskite tailandiečio galvos. Galva Tailande laikoma švenčiausia kūno dalimi, ir ją paliesti gali tik patys artimiausi šeimos nariai. Dar tai leidžiama masažuotojams ir medicininių procedūrų atlikėjams. Venkite prisiliesti prie tailandiečio galvos, kad neišprovokuotumėte nepatogios situacijos.

Rūkaliai, įsidėmėkite: Tailande rūkyti draudžiama ne tik viešose patalpose ir viešajame transporte, bet ir daug kur lauke. Nerūkykite treniruočių ir sporto varžybų vietose, parkuose, zoologijos soduose ir turgavietėse. Atkreipkite dėmesį į paplūdimiuose esančius rūkymą draudžiančius ženklus ir tose vietose dairykitės nedidelių rūkaliams skirtų zonų. Nuo 2014 m. Tailande draudžiama rūkyti elektronines ir garines cigaretes, taip pat jas draudžiama įvežti į šalį.

10. Grynieji, kortelės ar mobilioji bankininkystė?

Tailande be vargo atsiskaitysite grynaisiais pinigais - Tailando batais (THB). Į eurą jų telpa maždaug 35. O turguose, mažose parduotuvėlės, gatvės maisto prekybos vietose grynieji - nepamainoma alternatyva. Patogiausiai jausitės, jei turėsite smulkių - 20, 50, 100 - batų banknotų. Didžiausios kupiūros yra 500 ir 1 000 THB. Bankoko gatvėse įsikūrę valiutos keityklos siūlo geresnius valiutos keitimo kursus nei oro uostų ir viešbučių keityklos, todėl geriausia keisti pinigus mieste.

Bankokas – Central World
Bankokas – Central World
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Daugumoje Bankoko parduotuvių, viešbučių, prekybos centrų ir restoranų atsiskaitysite ir kreditine ar debetine kortele, tačiau užmiestyje tai gali būti sudėtingiau. O jei keliausite į mažesnius miestelius, tikėtina, jog vienintelė atsiskaitymo galimybė bus grynieji. Prisiminkite, kad parduotuvėse kartais taikomas nedidelis mokestis už atsiskaitymą kortele, todėl mokėdami visada apie jį pasiteiraukite. Ir dar - prieš kelionę praneškite savo bankui apie būsimas tarptautines operacijas, kad būdami Tailande išvengtumėte problemų (pvz. sąskaitos ar kortelės apribojimo).

Bankokas – The EmQuartier
Bankokas – The EmQuartier
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Išsigrynindami pinigus Tailando bankomatuose nenustebkite, kad jie nuo užsienio kortelių kaskart nuskaičiuoja maždaug 220 batų paslaugos mokestį (apie 6 eurus). Todėl stenkitės vienu kartu išsigryninti didesnę sumą, o ne nusiiminėti pinigus mažomis sumomis. Imdami pinigus iš bankomatų bei mokėdami parduotuvėse kortele, visada rinkitės vietinę valiutą (THB). Taip išvengsite nepalankaus valiutos keitimo kurso. Bankomatus dažniausiai rasite ten, kur lankosi turistai - prekybos centruose ir parduotuvėse „7-Eleven“.

Kitas Tailande populiarėjantis atsiskaitymo būdas - mobilūs mokėjimai. Čia veikia tokios programėlės kaip Wise ir Revolut, leidžiančios lengvai ir pigiai keisti valiutą. Jos automatiškai konvertuoja valiutą pagal vidutinį rinkos kursą kiekvieno mokėjimo metu.

Ko Samui – Na Thon paplūdimys
Ko Samui – Na Thon paplūdimys
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Kokį mokėjimo būdą pasirinksite, priklauso tik nuo jūsų, bet geriausia turėti kelias mokėjimo alternatyvas ir išnaudoti jas pagal situaciją - ar keliaujate po miestus, ar ilsitės turistinėse vietovėse, ar atsiduriate mažuose miesteliuose ir kaimuose. Visgi niekada nepasigailėsite kišenėje turėdami šiek tiek grynųjų.

Krabi - Koh Phi Phi Le-Ao Maya
Krabi - Koh Phi Phi Le-Ao Maya
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

11. Atsižvelkite į orą ir sezonus

Tad kada geriausias laikas aplankyti Tailandą? Daugelis nesigilindami atsakytų – bet kada. Svarbu, kad tik galėtų pabėgti nuo pilko dangaus. Tikrai – Tailande smagu turistauti visais metų laikais, tačiau keliaujant derėtų žinoti apie šios šalies klimato ypatumus. Pirmiausia pagalvokite, ar jums patinka karštis, ar lietutis? Kas nuteikia smagiau: ar spiginanti saulė ir turistų prikimšti paplūdimiai, ar nuolat liūčių laistoma, vešli ir atsigaunanti gamta?

Chiang Mai - Wat Umong šventykla
Chiang Mai - Wat Umong šventykla
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Jei mėgstate vėsesnį ir sausesnį orą, jūs – vienas iš daugelio statistinių turistų, kurie tinkamiausiu laiku atostogauti Tailande įvardija nuo lapkričio iki balandžio trunkantį sausąjį sezoną. Šiuo laikotarpiu dangus dažniausiai būna giedras, ore tvyro mažiau drėgmės, o temperatūra svyruoja nuo 29°C iki 35°C. Tuomet smagiausia mėgautis paplūdimiais, lankytis miestuose bei tyrinėti kultūros paveldo objektus.

Chiang Mai - Doi Inthanon nacionalinis parkas - Pha Dok Siao krioklys
Chiang Mai - Doi Inthanon nacionalinis parkas - Pha Dok Siao krioklys
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Karštasis sezonas, trunkantis nuo balandžio iki birželio mėnesio, atneša į šalį karštus ir drėgnus orus, kurie netrunka iš paplūdimių išsklaidyti didžiąsias turistų minias. Temperatūra šiais mėnesiais gali būti labai aukšta. Nors dauguma žmonių tuomet stengiasi slėptis vėsiuose namuose ir prekybos centruose, kur pilnomis apsukomis ūžia oro kondicionieriai, yra tam tikra dalis poilsiautojų, kuriems priešingai - tokie orai patinka.

Phang-Nga - Ko Paet-Hin Ruea Bai
Phang-Nga - Ko Paet-Hin Ruea Bai
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Birželį Tailandą pasiekia gaivūs vasaros lietūs, atnešdami atokvėpį nuo karščio ir pradėdami iki rugsėjo trunkantį lietingąjį sezoną. Jis patinka žaliosios gamtos mylėtojams ir kultūros objektų tyrinėtojams, norintiems išvengti minių.

Chiang Mai - Doi Mon Jong-Omkoi Wildlife Sanctuary
Chiang Mai - Doi Mon Jong-Omkoi Wildlife Sanctuary
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.

Tai idealus metas pasimėgauti Šiaurės ir Centrinio Tailando grožybėmis bei aplankyti mažiau žinomas šalies vietoves. Didžiausi turistų srautai tuomet nukrypsta į Ko Samui, Ko Pha Ngan ir Ko Tao. Lietingojo sezono mėnesiais lyja tikrai ne visą dieną ir ne kasdien (tropinės liūtys dažniausiai būna trumpos ir smarkios), todėl galite neabejoti – vis vien džiaugsitės saule ir šiluma.

Daugiau informacijos rasite čia.

Chiang Mai - Doi Inthanon nacionalinis parkas - Ang Ka gamtos takas
Chiang Mai - Doi Inthanon nacionalinis parkas - Ang Ka gamtos takas
FOTO: Tailando turizmo atstovybės nuotr.
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės