Jeigu vasaros sezono metu tūkstančiai lietuvių keliauja pailsėti į Turkiją, tai žiemos sezonu tarp mūsiškių lyderiauja Egiptas. Metai iš metų ten pat – Hurgada arba Šarm aš Šeichas, lėktuvas po lėktuvo, šeimos, pavieniai poilsiautojai, poros, darbo kolektyvai. Tik jau po to mėgstamiausių lietuvių krypčių žiemos atostogoms sąraše driekiasi žymiai toliau – Azijos žemyne esančios šalys, vadinamoji „egzotika“: Tailandas, Vietnamas, Indonezija, Malaizija. Taip pat ir kelios Pietų Amerikos kryptys: Meksika, Brazilija, Kolumbija, Argentina.

Išvarginti žiemos šalčių, peršalimo ligų ir virusų epidemijų – žmonės nori pabėgti, kur žymiai daugiau saulės šviesos, kur vietoje ant galvos drimbančio sniego – nuo kaitros žliaugiantis prakaitas. Stebint lietuvius socialiniuose tinkluose, galima atkreipti dėmesį, kad vis dažniau tautiečiai renkasi Maldyvus, Seišelius, Bahamas, Havajus, Zanzibarą. Geografija išties stipriai išsiplėtė.

Orijaus Gasanovo kelionė Majamyje

Dažnai sprendimą, kur keliauti, nulemia ne troškimas pamatyti vieną ar kitą šalį, o lėktuvo bilietų kainos. Natūralu, kad žmonės, net ir gerai uždirbantys, net ir galintys save pavadinti turtingais, ieško kažko toliau, kažko įdomiau, bet jog būtų nelabai brangu. Daug metų Tailandas ir Balio sala Indonezijoje garsėjo būtent tuo. Nuskristi ten nebūdavo žvėriškai brangu, o taip pat žmonėms patiko ir kainos nuvykus šiomis kryptimis. Viešbučiai, maistas, transportas, pramogos savo pigumu džiugino visus.

Deja, pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta nusivylimo atodūsiai. Kai svajojantys išvykti į šiltus kraštus ima žiūrėti, kiek kainuoja nukeliauti į Tailandą, dažniausiai į sostinę Bankoką, žagteli – vietoje 500–600 eurų į abi puses už bilietus oro linijos prašo 1000 ir dar žymiai daugiau. Su kitomis Azijos šalimis situacija pasidarė panaši.

Klausiate, kodėl? Paaiškinimas: didelė paklausa! Tailandas, Vietnamas ar Indonezija išpopuliarėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Didžioje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Skandinavijos šalyse. Srautai be galo išsiplėtė, lėktuvai užsipildo akimirksniu. Kita priežastis – Amerika, Europos šalys turistams iš Rusijos rodo didelę špygą ir jų pas save neįsileidžia. O rusai keliauti nori, todėl visi plūsta į Azijos šalis. Jų ten tūkstančiai, Balyje net ištisi šios tautos rajonai buvo pastatyti.

Kitaip sakant – kryptys išbrango, bet lankomumas nesumažėjo. Todėl aviakompanijos dar labiau pabrangino, o kodėl gi ne, jeigu vis tiek žmonės keliauja?

Orijaus Gasanovo kelionė Majamyje

Ką dabar daryti? Jeigu labai norisi ten, kur šilta, bet 1300 eurų žmogui į abi puses yra per brangu. Negi pamiršti tolimus kraštus? Negi viskas – lieka tik Egiptas arba Kanarų salos? Nusiraminkite, turiu jums gerai nuteikiantį atsakymą. Mano hobis stebėti oro linijų kainas, naujas kryptis, senų krypčių pasikeitimus. Stebiu kasdien, po porą kartų per dieną analizuoju. Ir štai, ką netikėtai atradau... Svajonių šalis Amerika, toji iš filmų, toji iš muzikinių klipų, toji, kuri kažkada būdavo labai sunkiai pasiekiama.

Būtent Amerika yra išeitis norintiems šilumos gruodžio, sausio, vasario, kovo mėnesiais. O tiksliau, apelsinais bei ryškia saule garsėjanti Floridos valstija. Būtent ten yra garsusis Majami Byčo kurortas. Holivudo žvaigždžių, Amerikos grietinėlės pats mėgstamiausias.

Pirmą kartą itin žemas kainas reisu Vilnius–Majamis pastebėjau rugsėjo mėnesį. Tuo metu bilietai spalio ir lapkričio mėnesiams buvo apie 400 eurų į abi puses. Aš iš pradžių galvojau, kad čia kažkokia klaida. Patikrinau, ne – jokia klaida, tikrai tie bilietai buvo tikri. Ir net kelios skirtingos oro linijos jais prekiavo. Nepirkau, nes kaip tik tuo metu – spalio pabaigoje ir lapkričio pradžioje – Majamyje siautėja uraganai. Liūdna, aišku, buvo, galvojau, jog daugiau tokios geros kainos niekada nepasikartos.

Bet lapkričio pradžioje aš ir vėl įlindau patikrinti, kokia situacija Vilnius–Majamis kryptimi. Ką jūs sau galvojate? Kaina vos, vos šoktelėjo, bet gruodžio mėnesiui ten buvo galima pasigriebti bilietus už 460–490 eurų į abi puses. Žinoma, skubu pabrėžti – Vilnius–Majamis kryptis visai nereiškia, kad reisai tiesioginiai. Žinoma, ne, su persėdimu Kopenhagoje, Stokholme, Helsinkyje, Frankfurte, Paryžiuyje ar Amsterdame. Bet koks skirtumas, kai už tokią, palyginus nedidelę sumą, per nepilnas 18 valandų iš mūsų atvėsusios Lietuvėlės gali pasiekti garsųjį Majamį.

Orijaus Gasanovo kelionė Majamyje

Dabar, lapkričio pabaigoje, vėl sėdau tikrinti bilietų. Kainos šoktelėjo jau visur, ypač į Aziją, nes dabar žmonės perka dovanas Kalėdoms, tarp dovanų kartais būna ir bilietai. Oro linijos tai puikiai supranta, todėl kainas didina, kiek gali, kad tik užsidirbtų, kad tik pelnus geresnius savo akcininkams generuotų. Bet su kryptimi Vilnius–Majamis vis dar geri dalykai vyksta.

Pažiūrėjau, kiek kainuotų ten nuskristi, pavyzdžiui, sausio mėnesį, jeigu konkrečiai – sausio 23–30 dienomis. Tuo metu, kai pas mus tikrai bus niūru, ir dar prognozuoju – tikriausiai medikai skelbs kasmetinę gripo epidemiją. Tuo metu į Majamį nukeliauti galima už 450 eurų pirmyn–atgal. Ir vėlesnėmis datomis tas pats, ir vasariui tokių bilietų yra. Majamis – štai jums atsakymas, ką reikia daryti, jeigu norisi lėkti kur šilčiau, bet nėra daug pinigų.

Amerika šiaip jau nepigi šalis. Bet Majamis, palyginus su Niujorku ar Los Andželu, dar visai proto ribose. Aišku, jeigu esate ekonominiai turistai ir norite prasisukti kuo pigiau, draugiškas mano patarimas – nesirinkti viešbučių. Nakvokite moteliuose arba privačiuose apartamentuose. Dar vienas patarimas – jeigu norite sutaupyti, nesirinkite nakvynės Majami Byčo kurorte, apsigyvenkite žymiai nykesniame, žymiai nuobodesniame Majamio mieste.

Arba dar geriau – keliaukite į Floridos gilumą, po mažesnius miestelius, po ten, kur turistų mažiau. Ten irgi šilta, saulė plieskia, tikrai pailsėsite. Dar viena labai patikusi kryptis Floridoje yra Orlando miestas – ten įsikūrę visi didžiausi Amerikos atrakcionų parkai, nuostabi vieta šeimos atostogoms.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)