„Vis dar neįprasta ją laikyti, nes tik penktadienį atvažiavo iš spaustuvės. Toks įdomus jausmas iš kompiuterio pamatyti ją gyvą ir liesti“, – sakė laidoje „Delfi diena“ viešėjęs ir savo knygą atsinešęs O. Gasanovas.
Paklaustas, kaip kilo mintis parašyti knygą, O. Gasanovas pasidalino šmaikščia istorija. Anot pašnekovo, žiūrovai dažnai klausia, ar kelionių metu be valgymo Orijus dar ką nors veikia, žiūrovų teigimu, Orijus tik valgo ir valgo. Būtent tokie žodžiai nugulė ant galinio knygos viršelio su prierašu, jog tai yra dažniausias žiūrovų komentaras po O. Gasanovo laidomis.
„Tai kadangi aš labai mėgstu valgyti, su savo komanda sugalvojome, kad reikia tai, ką skaniausio esu ragavęs ir matęs, aprašyti ir sudėti į kulinarinę knygą“, – laidoje pasakojo keliautojas.
Jis paaiškino, jog knyga sudaryta iš dviejų dalių – čia skaitytojai ras ir kelionių istorijų, ir receptų. Pirmiausia yra pasakojama apie vietą, kur O. Gasanovas ragavo tam tikrą patiekalą, o tada pateikiamas receptas, kaip tą patiekalą pasigaminti namuose.
„Rinkdamasis, ką dėti ir ko nedėti į knygą, vadovavausi taisykle, ar tai įmanoma pagaminti Lietuvoje, ar tai nėra didelis užsiknisimas. Aš nesu profesionalus virėjas ir jeigu tik kažkoks patiekalas skamba labai sudėtingai, aš nesiimu jo gaminti. Knygoje yra du sudėtingesni patiekalai, visi kiti nesudėtingi ir labai paprasti“, – savo naująją knygą komentavo laidos svečias.
Jis pridūrė, jog knyga sudaryta iš penkių skyrių – penkių šalių. Anot keliautojo, tai šalys, kurios yra pačios mėgstamiausios ir lietuvių labiausiai lankomos: Norvegija, Turkija, Ispanija, Italija ir Vokietija.
„Galvojau, ar knygą sudaryti iš viso pasaulio šalių, ar imti regioną vieną. Išsirinkau penkias populiariausias šalis, rėmiausi Lietuvos oro uostų statistika“, – apie knygos rašymo procesą sakė O. Gasanovas.
Galiausiai jis pridūrė, jog nuvykus į kitą šalį nebūtina ragauti tik tradicinius to krašto patiekalus. Anot pašnekovo, Vokietijoje, Berlyne, yra didelė vietnamiečių bendruomenė, ten nuostabiai skanus vietnamiečių maistas. Taip pat Berlyne yra ir didelė turkų bendruomenė, todėl, pasak O. Gasanovo, Vokietijoje kebabai žymiai skanesni negu Turkijoje.
Keliautojas sako galvojantis, jog būtų keista, jei į Lietuvą atvykę žmonės valgytų vien cepelinus ar bulvinius blynus.
Laidoje „Delfi diena“ O. Gasanovas papasakojo ne tik apie savo knygą, bet ir apie savo paties santykį su maisto gamyba, taip pat pakomentavo ateinančių metų planus.