Dar sunkiau, jei suplanavote kelionę į netyrinėtus kraštus – apgalvoti visas smulkmenas atrodo neįmanoma, o po patarimų visažinių mamų forume galvoje ima suktis skaičiai, kiek papildomų kilogramų suskaičiuos lagaminų svarstyklės oro uoste.

Patyrusi keliautoja, egzotinių kelionių organizatoriaus „Travel Planet“ vadovė Gabrielė Štaraitė sako turinti 6 išskirtinius daiktus, kuriuos ima į tikrąsias egzotines, laukinės gamtos keliones, kai skrydyje praleisti tenka net po keliolika valandų.

1. Kompresinės kojinės. Daug keliaujantiems ir skrendantiems ilgus skrydžius ypač praverčia kompresinės kojinės – tai praktiškas ir naudingas dalykas. Jas dėvint, kojos neištinsta net ir po 12 valandų skrydžio, o tai reiškia, kad jūsų kraujotaka dėkos visos kelionės metu. Kaip jos veikia?

Kompresinės kojinės sumažina tikimybę susirgti venų tromboze, kuri yra tipiška keliautojų bėda. Tokios iki kelių užtraukiamos kojinės skatina geresnę kraujo cirkuliaciją, kai tenka sėdėti ilgas valandas. Taip pat pasiimkite ir šiltas kelionines kojines, kad lėktuve iš karto galėtumėte nusiauti batus. Aš mėgstu kojines su guminiais padukais – skrendant su jomis vaikštau po lėktuvą, tad nereikia lenktis, norint susirasti batus ir vargti juos kaskart aunantis.

2. Saronga. Kiekvieną kartą į savo lagaminą ar kuprinę įsidedu ir sarongą – tokią nemažą skraistę, populiarią Pietryčių Azijos šalyse, kuri atstoja ir paplūdimio drabužį, ir šiltą šaliką, ir antklodę, kai paryčiais džiunglėse atvėsta. Kažkada teko ją naudoti net ir pridengiant tualetą kelionėje (šypsosi).

3. Guminiai batai. Esu didelė „Crocs“ fanė, man jie – patogiausi batai keliauti. Pirmą kartą jų gerumą įvertinau Šri Lankoje, kai prie kiekvienos budistinės šventyklos reikėdavo nusiauti, palikti batus ir eiti kartais net gana ilgą atstumą, norint apžiūrėti vietiniams šventas vietas. Grįžusi drąsiai kišdavau kojas atgal į savuosius batus, kai kiti bendrakeleiviai arba bandydavo kojas valyti šlapiomis nosinaitėmis, arba gailėdavo savo ištepamų basučių.

Keliaujant Azijoje austytis batus tenka daug kartų per dieną, tad idealu visas kelionės dulkes nuplauti kartu su batais vakare grįžus į viešbutį. Vos po 10 minučių galima eiti vakarieniauti su švariais batais. Anksčiau keliaudavau su klasikiniu modeliu, dabar aviu elegantiškesnį, kuris tinka tiek pasivaikščioti mieste, tiek į lengvą žygį, tiek prie suknelės vakare.

4. Specialios pakavimo priemonės. Tiek keliaudama su kuprine, tiek su lagaminu naudoju pakavimo „kubus“, t. y. specialius peršviečiamus medžiaginius / tinklinius maišelius, kur patogu sudėti drabužius pagal temas: apatinis trikotažas, šilti drabužiai, puošnesni drabužiai ir pan. Jie padeda palaikyti tvarką ir labai greitai rasti tai, ko reikia – priešingai bus, jei daiktus sudėsite bet kaip arba suskirstysite į plastikinius neperšviečiamus maišus.

5. Maisto papildai. Dėl egzotinių kelionių maisto ypatumų – atskira kalba, kadangi viskas priklauso nuo kiekvieno organizmo. Tad ir atitinkamai save prižiūrėti reikia – rinktis žmonių pilnus restoranus (jeigu jie visi sveiki – tikėtina, kad būsite ir jūs), plauti rankas ir žiūrėti, ką geriate. Tačiau saugumo dėlei į kelionę visada pasiimu gerųjų bakterijų. Jos labai padeda prisitaikyti prie naujų skonių ir naujų, ne tokių gerų, bakterijų.

6. Knygos. Nors atrodytų, kad išvykus į kelionę užsienyje, o dar ir egzotinę, knygos tikrai nėra tai, kam norėtųsi skirti laiką, jos yra nepamainomas pagalbininkas skrydžio metu. Renkuosi elektroninę knygų skaityklę, kad visada galėčiau knygą pasirinkti pagal nuotaiką.

Gabrielė papildomai atkreipia dėmesį, kad keliaujant porai ar šeimai, naudinga paskirstyti šeimos narių bagažo turinį, kad būtų galima išvengti nemalonių situacijų. „Kartais bagažas dingsta, tad visada į rankinį bagažą įsidėkite svarbiausius dalykus, taip pat – ir drabužių pamainą. Jei keliaujate dviese – visada pakuokite bagažą taip, kad abiejų daiktai būtų paskirstyti abiejuose lagaminuose. Taip net ir vienam iš jų dingus, turėsite drabužių. Tiesa, pakuodami daiktus, palikite šiek tiek laisvos vietos suvenyrams – juk visada norisi namo grįžus, o ypatingai – iš ilgesnių egzotinių kelionių, dar kurį laiką gyventi atostogų nuotaikomis“, – šypsosi keliautoja.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)