Pirmiau apie lietuvius

Reikia sutikti, kad anksčiau lietuvius užsienyje buvo paprasta atpažinti. Jie ir apsirengę kažkaip kitaip būdavo, ir akis nudelbę į grindinį, ir restorane užsisakydavo ne vietinių patiekalų, o to, ką geriausiai žinojo. Prisipažinsiu ir aš kitados kriauklę nuo šukučių viename Italijos restorane susivyniojau į servetėlę ir išsinešiau: bus kaip suvenyras. Ši „vagystė“, laimei, man nieko nekainavo, bet kad lietuviai sugeba pakliūti per atostogas svetur į pareigūnų akiratį, byloja Užsienio reikalų ministerijos pateikti skaičiai.

Delfi pasiteiravo URM, kokia yra sulaikytų lietuvaičių užsienyje statistika. „Pagal 1963 04 24 d. Vienos konvencijos dėl konsulinių santykių nuostatas, Lietuvos diplomatinės atstovybės užsienyje informaciją apie užsienyje už teisės pažeidimus sulaikytus Lietuvos piliečius gauna tik tais atvejais, kai toks sulaikytas pilietis pageidauja, kad apie jo sulaikymą ambasadai būtų pranešta. Lietuvos diplomatinė atstovybė, gavusi informaciją apie sulaikytą pilietį, ją perduoda Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos. Užsienyje sulaikyto piliečio prašymu ir vadovaujantis Konsuliniu statutu, Lietuvos konsuliniai pareigūnai gali padėti sužinoti, ar sulaikytajam yra skirtas advokatas ir vertėjas, tačiau konsuliniai pareigūnai negali būti sulaikyto asmens teisiniais atstovais ir daryti įtakos užsienio valstybės kompetentingų institucijų sprendimams. 2023 m. Lietuvos diplomatinės atstovybės teikė konsulinę pagalbą sulaikytiems Lietuvos piliečiams 1279 kartus“, – teigiama raštiškame ministerijos atsakyme.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)