Dovanos vertė padvigubės jei į kelionę vyksite drauge ir dar klausimas, kas jūsų gimdytojai bus brangiau: kelionės įspūdžiai ar kartu praleistas laikas.

Viskas įskaičiuota... vienam savaitgaliui

Jei jūsų mama yra paplūdimių ir saugesnio, komfortiškesnio poilsio gerbėja, tuomet kelionei labiausiai tiks Turkija ir toks kelionės tipas, kuomet organizatoriai pasirūpina viskuo – nuo pasitikimo vos išlipus iš lėktuvo, nuvežimo į viešbutį iki maitinimo tipo pagal programą „Viskas įskaičiuota“ bei iš anksto numatytų ekskursijų. Ir neverta baimintis, jog tai – ilgos trukmės atostogos, kurioms gali pritrūkti laiko.

„Pastaruoju metu populiarėjanti tendencija – iki kelių dienų sutrumpėjusios poilsinės kelionės. Tai yra jei dar prieš kelerius metus į kurortus būdavo vykstama savaitei dviem, tai dabar vis madingesnis tampas koncentruotas poilsis, trunkantis pailgintą savaitgalį – 3–4 dienas. Visus atostogų malonumus galima patirti neišleidžiant nei per daug laisvų dienų, nei pinigų“, – sakė tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Verta vykti į kelionę ir per pačią šventę, t. y. gegužę, kuomet oras dar ne toks įšilęs kaip vidurvasarį ir bus maloniau tiek pasivaikščioti vakarais ar vykti į ekskursijas, tiek ir užmigti viešbučio kambaryje. Tradiciškai, atostogų sezonas Turkijoje prasideda birželį, tad gegužę žmonių kurortuose bus dar mažiau. Tiesa, vykstant į Turkiją ne sezonu būtina turėti omenyje, jog dalis paslaugų viešbučiuose gali būti dar neteikiama.

„Jau daugybę metų Turkija yra Lietuvos atostogautojų meka, itin populiari ir tarp kiek vyresnių keliautojų, ir tarp šeimų su vaikais – jokia kryptis Turkijos populiarumu neaplenkia ir artimiausiu metu kažin ar aplenks. Mat reta kuri kita šalis gali pasiūlyti tokį gerą kainos ir kokybės santykį“, – neabejoja I. Aukštuolytė.

Turkija

Sugrįžimas į jaunystės laikus – Bulgarijoje

Bulgarijoje tikrai atrasite ką veikti ir pamatyti su mama. „Bulgarijos kraštovaizdis talpina viską: ir tarsi iš paveikslo iškylančius kalnus, ir ilgus kilometrus nusidriekusią pakrantę su auksinio smėlio paplūdimiais. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie vietinę kultūrą – nors čia puoselėjama šimtametė istorija, tačiau jaučiama ir stipri vakarietiška įtaka. Todėl tai ideali vieta tiems, kurie nori komforto pagal visas vakarietiškas normas, bet su minimaliu Rytų Europos prieskoniu“, – mano I. Aukštuolytė. Bulgarijoje taip pat itin populiarus maitinimo tipas „Viskas įskaičiuota“.

Didžiausias turistų įkarštis Bulgarijoje jaučiamas liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais, kuomet prasideda garsusis aksominis (arba „barchatinis“) sezonas. Gegužės mėnesį pasitaiko ir vėsesnių, debesuotų dienų, tačiau mineralinių šaltinių gausa bei gerai išvystyta paslaugų infrastruktūra užtikrins, kad veiklos bei galimybių pasilepinti mamai tikrai nepritrūks.

Bulgarija garsėja architektūriniu, kultūriniu paveldu, tik į jį pasižvalgyti verčiau rinktis specialiai suorganizuotas ekskursijas, o ne nuomotis automobilį – keliai Bulgarijoje vis dar prasti, tad važinėti ten savarankiškai – menkas malonumas.

Bulgarija

Į senovės kultūrų paveldo „rūmus“

Jei išvykstant į svečią šalį norėtųsi ne tik atsipūsti, bet ir pasikultūrinti, rekomenduojama Kipro sala ar Graikijos Peloponeso pusiasalis. Visas Kipras – tarsi ištisas architektūrinio paveldo sluoksnis, o įgyvendinti bent kiek didesnį nekilnojamojo turto projektą Kipre – misija neįmanoma dėl jau minėto paveldo, kurio yra visur kur tik įbestumėte kastuvą.

Pavyzdžiui, garsiosios antikinės Pafoso freskos, sukurtos III-V amžiuje, visiškai atsitiktinai buvo atrastos žemes arusio ūkininko 1962 metais. Nors, žinoma, geriems šiuolaikiniams viešbučiams prie pat paplūdimių, su maitinimo programa „Viskas įskaičiuota“, vietos atsiranda visuomet.

Kipras – nedidelė sala, kurią užgrobti ir valdyti per amžius siekė daugelis kaimynų ir ne tik. Todėl architektūrinis, kultūrinis Kipro paveldas – margesnis nei genys: čia ir Osmanų imperijos palikimas, ir antika, ir venecijietiškos architektūros pavyzdžiai.

„Kipre bent kartą pabuvoję žmonės paprastai visuomet nori sugrįžti. Tokios vietos kaip Švento Lazaro bizantinė bažnyčia, Larnakos pilis ar palmių alėja verčia atvykėlius aikčioti iš nuostabos – dažniausiai miestai, turintys didžiulį kultūrinį palikimą, netampa pasaulinio lygio kurortais, tačiau Kipre apstu malonių išimčių, kuriose per kelias minutes nuo rojaus kampelio galima atsidurti šalia tūkstantmetės istorijos reliktų“, – sakėI. Aukštuolytė.

O kur dar nepaprastai šilti, draugiški, vaišingi ir šiais savo nacionaliniais būdo bruožais salą visame pasaulyje garsinantys vietos gyventojai...

Kone tą patį būtų galima pasakyti ir apie Peloponeso pusiasalį, kurio paplūdimiai laikomi įspūdingiausiais visoje Graikijoje. Peloponese daug viešbučių, siūlančių maitinimo tipą „Viskas įskaičiuota“, yra įsikūrę tiesiog ant jūros kranto. Seklus vanduo sukurią idealią aplinką atostogoms su vaikais, tad motinos dieną Graikijoje sau pasidovanoti galėtų ir jaunos šeimos, auginančius mažylius.

„Kol išvykas į užsienio kurortus žmonės rezervuodavo tik vienai, daugiausiai – dviem kelionėms per metus, motinos diena nebuvo ta proga, kuria vykdavome į užsienį. Tačiau dabar ir skrydžių bei pasirinkimo krypčių, datų yra daugiau, ir – noro, – neabejoja I. Aukštuolytė. – Matyt, pastarajam įtakos turi itin greitas mūsų dienų tempas, kuomet nespėjame ramiai papietauti – ką jau bekalbėti apie arbatos pagėrimą su mama. O tokios kelionės, kuomet fiziškai atsitraukiama nuo darbų, bendravimo alkį pasotina ilgesniam laikui ir net leidžia pamatyti savo artimuosius iš kitos perspektyvos, kuomet išlipama iš įprastų rutinų ir situacijų“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)