Turistų dar neatrasta Menorka
Šių metų „Tez Tour“ naujiena – mažoji Maljorkos kaimynė Menorka, rašoma bendrovės pranešime žinisklaidai. Ši nedidukė 50 km ilgio ir 20 km pločio Ispanijai priklausanti sala kviečia atgauti jėgas pavargusius nuo triukšmo ir žmonių gausos, tad patiks ramesnio poilsio mėgėjams, šeimoms su mažais vaikais. Atrasti salą ir mėgautis stulbinančiais vaizdais galima vaikštant specialiai įrengtais maršrutais ar važinėjant dviračiais.
„Šioje Balearų salynui priklausančioje saloje yra net 131 paplūdimys, tad laiko išsirinkti savo numylėtinį per vieną kelionę, greičiausiai, nepakaks. Šiaurės pakrantės žavi iš uolų susiformavusiomis kalvomis, geltonu smėliu, vaizdingais skardžiais ir neįtikėtinu vandens skaidrumu. Tuo tarpu pietinių salos pakrančių pranašumas – baltas smėlis ir vaizdingos uolos. Šioje salos dalyje daugiau turistinių zonų, miestelių, o peizažas – lygesnis“, – pasakoja „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė Agnė Paulavičiūtė.
Dėl ypatingai skaidraus ir tyro vandens Menorkoje galima nardyti – saloje yra net 45 tam skirtos vietos, tad sau tinkamiausią ras tiek pradedantieji, tiek labiau patyrę povandeninio pasaulio gerbėjai. Na, o nardyti nenorintiesiems ar nedrįstantiesiems pasiplaukiojimas laiveliu su stikliniu dugnu – puiki išeitis pamatyti gyvenimą po vandeniu iš arčiau.
Viešint saloje verta pasižvalgyti po svarbiausią salos miestą – Mahoną, ir pasigrožėti jo architektūra, apžiūrėti dar 1287 m. statytą bažnyčią „Santa Maria“. Taip pat rekomenduojama aplankyti Siutadeliją – kartaginiečių įkurtą miestą, kuris anksčiau buvo Menorkos sostinė. Mieste rasite daug jaukių laiko kavinių ir fotogeniškų gatvių, kurias puošia arkiniai įėjimai.
Tenerifėje privalu pakilti į aukščiausią viršūnę
Nenuostabu, jog ši nepakartojamo grožio Kanarų sala sparčiai skinasi kelią į keliautojų širdis. Ispanijai priklausiančioje Tenerifėje pavasaris ir švelnus jūrinis klimatas džiugina ištisus metus. Čia sunku atsigrožėti gamtos dovanomis, o nuo pramogų gausos gali apsvaigti galva: nardymas, vandens sportas, žvejyba, įvairūs žygiai, vandens parkai, kopimas į uolas ir daug kitų.
„Bene įspūdingiausias gamtos objektas Tenerifėje – Teidės ugnikalnis, kuis stūkso salos centre. Jis yra 20 km apimties ir 3718 m aukščio – tai aukščiausia virš Atlanto vandenyno iškilusi viršūnė. Aplink Teidę įsikūręs nacionalinis parkas globojamas UNESCO. Pasiekti Teidės viršūnę – privaloma kelionės dalis. Į 3555 m aukštį turistai pakeliami per 10 min., o likusį atstumą galima įveikti pėsčiomis. Tą padaryti tikrai verta – saulėtą dieną nuo ugnikalnio viršaus atsiveria kitos Kanarų salos“, – pasakojo A. Paulavičiūtė.
Tenerifė pasižymi įspūdingu koloritu – iš žemės gelmių kadaise išsiveržusi magma nudažė salos paviršių įvairiausiomis spalvomis. Saloje dominuoja neįprasti juodo vulkaninio smėlio paplūdimiai, o rudenį vanduo ypatingai šiltas, tad maudynėms nėra ribų.
Loro parkas rekomenduojamas išvykai su šeima. Šiame Puerto de la Kruso kurorte įsikūrusiame zoologijos sode beveik visi gyvūnai yra išgelbėti iš netinkamų laikymo sąlygų. Kiekvieną dieną parke galima stebėti delfinų pasirodymus.
Tiek ekstremalių pojūčių mėgėjams, tiek šeimoms su mažais vaikais tiesiog privalu apsilankyti Siamo vandens parke – čia galima rasti ir atpalaiduojančių, ir kvapą gniaužiančių nusileidimo takelių bei daugybę kitų vandens pramogų. Šis vandens parkas ne vienerius metus pripažįstamas kaip geriausias vandens parkas pasaulyje.
Buongiorno, Sardinija!
Taip sveikinamės su Italijos sala, kuri dėl įstabių paplūdimių ir kvapą gniaužiančių vaizdų rojaus kampeliu vadinama tikrai ne veltui. Tuo įsitikinti visai nesunku, ypač jei atostogos Sardinijoje planuojamos rugsėjo mėnesį, kai lepina maloni šiluma ir 23 laipsnių vandens temperatūra. Šioje autonomiją nuo Italijos turinčioje saloje saulė šviečia net 300 dienų per metus. Gal todėl salos gyventojai gali pasigirti ilgaamžiškumu – vidutinė gyvenimo trukmė čia net 81 metai!
25 proc. salos teritorijos užima nacionaliniai parkai ir gamtos draustiniai, o visų Italijos pakrančių net ketvirtis priklauso Sardinijai. Tad gamta ir paplūdimių įvairovė – neabejotinai didžiausias Sardinijos turtas. Spiaggia Rosa, Porto di Madona, Cala Corsara, Scoglio di Peppino, Su Giudeu, Tueredda – tik keletas spalvingų paplūdimių pavadinimų. Išsirinkti favoritą iš tokios daugybės gali tapti smagiu kelionės iššūkiu.
Pasimėgavus jūra, verta aplankyti žavingąją Sardinijos sostinę Kaljarį ir jos apylinkių įžymybes: San Mikelės pilį, San Remo bastioną, Pulos miestelį. Kaljarį įdomu patyrinėti iš aukštai – pakilus į bastiono bokštą, nuo kurio atsivers jūros pakrantė ir miesto gatvių labirintai.
Keliaujant po salą neįmanoma nepastebėti nuragų – paslaptingų priešistorinių akmeninių statinių, išsibarsčiusių po visą Sardinijos teritoriją. Mokslininkai šiuos statinius, pastatytus daugiau nei prieš 4 tūkstančius metų, laiko seniausiais Europoje.
Viena labiausiai lankytojus traukiančių vietų saloje – netoli Algero miesto esanti Neptūno grota. Tai įspūdinga, vandens užlieta urvų sistema su stalaktitais ir stalagmitais.
Pekorinas, avių pieno sūris, garsina Sardiniją visame pasaulyje. Ypatinga jo rūšis – casu marzu – sūris su gyvomis sūrio musės lervomis, sudomins tikrus gurmanus. Carne a carraxiu – paršiuką, ėriuką arba veršiuką, apdengtą mirtos lapais, kepamą žemėje iškastoje duobėje, privalo paragauti mėsos mėgėjai. Be abejonės, Sardinijoje alkani neliks ir jūros gėrybių aistruoliai.
Tad kurioje saloje jau šį rudenį atostogausite jūs?