„Skandinavišku kuklumu ir estetika dvelkiančioje Švedijoje šaltuoju metų laiku bent kartą vertėtų apsilankyti kiekvienam. Norintiems drauge su šeima ne Lietuvoje praleisti žiemos atostogas ar pasirūpinti originaliomis šventinėmis dovanomis, kasmet tampa vis patogiau. Keliaudami keltu su automobiliu, nevaržomai pasiimsite ir žiemos sporto inventorių, ir kitus atostogoms reikalingus daiktus bei patogiai pasieksite norimą kelionės tikslą pačioje Švedijoje. Galėsite pamiršti rūpesčius dėl viešojo transporto ar bagažo“, – bendrovės pranešime spaudai sako DFDS rinkodaros kampanijų vadovė Baltijos šalims Neringa Sinkevičienė.

Anot jos, kelionės tokiu laikotarpiu ypatingos – ne tik suaugusieji, bet ir vaikai žavisi išpuoštais ir milijonais lempučių spindinčiais miestais, kurie primena pasaką. O Švedijoje galima atrasti ne vieną pramogą, tinkančią ir pačiam mažiausiam, ir vyriausiam šeimos nariui.

Susipažinkite, ką kelionių ekspertai rekomenduoja aplankyti Švedijoje:

1. Pažinkite skandinaviškas tradicijas kalėdinėse mugėse

Švedijoje Kalėdų laikotarpis jaukus ir ypatingas. Prasidėjus adventui, languose įžiebiamos žvakės ir popieriniai žibintai, o namai dekoruojami įvairiausiomis girliandomis ir puošmenomis. Pradeda šurmuliuoti skandinaviškomis tradicijomis apipintos Kalėdinės mugės, o šventės tęsiasi iki sausio 13-osios – šv. Knuto dienos.

Adventinio laikotarpio nesulaukusi, jau lapkričio 10 dieną vartus atvėrė Kosta kalėdinė mugė. Tarp Kalmaro ir Vekšės įsikūrusiame miestelyje galėsite paskanauti tradicinių kalėdinių patiekalų, pagamintų pagal šio krašto gyventojų receptus bei mėgautis gausybe sniego pramogų, muzikinių ir teatro pasirodymų, pasivažinėti karietomis ar poniais.

Už 80 kilometrų įsikūrusiame Kalmar mieste žiemos metu taip pat yra ką pamatyti. Lapkričio 29 – gruodžio 2 dienomis čia esančioje pilyje taip pat šurmuliuoja Kalėdinė mugė. Senomis tradicijomis alsuojančioje tvirtovėje susirenka geriausi šio krašto amatininkai ir maisto gamintojai. Tad vienu kartu galite aplankyti ir Kalėdinę mugę, ir pasidžiaugti išskirtinėmis pramogomis bei aplankyti rūmus, kuriuose vaikščiojo karaliai.

Švedija


2. Nuotykiai Švedijos Kalėdų sostinėje – Geteborge

Paskutinį lapkričio ketvirtadienį Geteborgas, įsikūręs pietvakarinėje Švedijos pakrantėje, virsta tikra kalėdine pasaka.

Čia veikiantis populiariausias pramogų parkas „Liseberg“ nuo lapkričio 16 dienos tampa tikra žiemos karalyste ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Pasipuošęs beveik 5 milijonais lempučių, kviečia pasisukti žiemos karuselėmis ir aplankyti triušių šalį. Taip pat pasimėgauti baletu ar leistis miško takeliu į Kalėdų senelio dirbtuves, kuriose dovanas ruošia ir pakuoja ne tik elfai, bet ir didžiausius vaikų troškimus pasiruošęs išklausyti Kalėdų senelis.

Atplaukę keltu iš Klaipėdos į Karlshamną, šį šeimos pramogų parką pasieksite per trejetą valandų. Tik nenustebkite, jei jūsų mažieji vakarui jau gerokai įsibėgėjus, nenorės keliauti namo. Mėgavimąsi tikrąja žiemos pasaka galima pratęsti ir apsigyvenant už keleto minučių kelio stovinčiose trobelėse. Netoliese „Delsjö“ gamtos draustinio įsikūrusiame „Lisebergsbyn“ centre vaikai ras linksmų atrakcijų.

Pramogų parke veikia kalėdinė mugė, tad drauge su vaikais ar jiems bepramogaujant, tėvai galės pasigrožėti skandinaviško dizaino rankų darbo gaminiais ar kepiniais.

3. Savaitgalį praleiskite pilyje

Keliaudami po pietų Švediją žiemos metu galite apsistoti ir pilyse įsikūrusiuose viešbučiuose. Štai papramogavę Geteborgo atrakcionų parke ir pavažiavę 40 kilometrų į šiaurę, rasite ramų „Västerlanda“ miestelį. Jame stovi Hogvartso atmosfera alsuojanti „Thorskogs“ pilis, įkurta netoliese upės ir „Svartedalens“ gamtos rezervato.

Ne tik į dangų kylantys bokšteliai byloja tvirtovės istoriją – viduje taip pat rasite įspūdingą interjerą: sietynus, tamsius medinius baldus, o kai kuriuose kambariuose – lovas su baldakimais. Vien pasivaikščiojimas aplinkinėje gamtoje nukels jus keletą dešimtmečių istoriniais vingiais atgal.

Atvykus į Švediją su automobiliu, tačiau nenorintiems daug laiko skirti kelionei į tolimesnius miestus ieškoti pilių, vos už valandos kelio, laukia viduramžius menanti „Teleborgs“ pilis. Kiekvienas kambarys pasakoja savo istoriją, o paskanauti patiekalų kviečia čia įsikūrusi kavinė ir restoranas.

Švedija

4. Paslidinėkite didžiausiame Pietų Švedijos kalnų kurorte „Isaberg“

Už 190 kilometrų nuo Karlshamno uosto, į kurį kasdien atplaukia keltai iš Klaipėdos, įsikūręs didžiausias Pietų Švedijos slidinėjimo kurortas. Įsibėgėjus gruodžiui iki pat kovo čia rasite 11 skirtingo sudėtingumo trasų. Net mažiausieji šeimos nariai galės saugiai susipažinti ir išmėginti šią žiemos pramogą.

Prireiks keleto minučių ir su mašina bei nuosava slidinėjimo įranga nesunkiai pasieksite artimiausią viešbutį, kuris atvykstantiems pramogauti nuo sausio taiko specialius apgyvendinimo pasiūlymus.

5. Pažinkite architektūrines ir istorines Švedijos vertybes Malmėje

Atvykus į trečią pagal dydį Švedijos miestą, derėtų pažinti ne tik jo grožį, bet ir istoriją, architektūrinius šedevrus. Tą padaryti galėsite pasirinkę vieną iš siūlomų turų su gidais. O žiemos laikotarpiu centriniai Malmės rajonai – „Gustav Adolf“, „Södra tullgatan“ ir „Davidsbro“ – laukia svečių pasipuošę kalėdinėmis dekoracijomis ir ledo čiuožyklomis.

Šiemet Malmės Gustavo Adolfo aikštėje įsikūrusi pagrindinė Kalėdų mugė tęsis per visus centrinius rajonus. Prasidėjus advento laikotarpiui, čia pakvimpa gardžiais imbieriniais sausainiais ir bandelėmis su šafranu, o miestiečius bei svečius vilioja vaikyste alsuojančios karuselės.

Netoliese senamiesčio stovi seniausia Renesanso pilis visoje Skandinavijoje. Jos teritorijoje įkurtas Malmės muziejus, kurio ekspozicija apima istorijos, technologijų, laivybos bei gamtos temas, tad pažinti šį miestą iš skirtingų aspektų bus dar lengviau.

Švedija
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)