Paanalizavome duomenis ir išsiaiškinome, kuriose sostinėse vienam gyventojui tenka daugiausia lankytojų, rašoma portale „Euronews“.

Amsterdamas tapo labiausiai turistų lankoma Europos sostine, po jo seka Dublinas ir Talinas. Mažiausiai apkrauti miestai buvo Berlynas, Madridas, Briuselis bei Budapeštas. Tačiau kiek iš šių lankytojų lieka nakvoti?

Atsakyti į šį klausimą gali padėti „Eurostat“ ataskaita apie turistų apgyvendinimo įstaigose praleistas naktis. Štai, kaip Europos sostinės atrodo lyginant apsistojančių nakčiai lankytojų skaičių – rezultatai stebėtinai skiriasi nuo lankytojų, tenkančių vienam gyventojui, skaičiaus.

Paryžius šiuo atžvilgiu pirmauja – 2019 m. Prancūzijos sostinėje turistų apgyvendinimo įstaigose praleista 43,2 mln. naktų. Antroje vietoje yra Berlynas su 33,2 mln. nakvynių, po jo seka Madridas su 28,9 mln. nakvynių.

Berlynas

Mažiausiai turistų apgyvendinimo įstaigose praleistų naktų buvo Bulgarijos Sofijoje – 1,2 mln. nakvynių per metus. Toliau sąraše taip pat atsidūrė Latvijos Ryga (2,2 mln.) ir Lietuvos Vilnius (2,3 mln.).

Kuris miestas pasižymi didžiausiu turizmo intensyvumu?

Kad šiuos skaičius galėtume įvertinti kontekste, turime pažvelgti į kiekvieno miesto gyventojų skaičių. Turizmo intensyvumas – turistų apgyvendinimo įstaigose praleistų naktų ir visų nuolatinių vietovės gyventojų skaičiaus santykis – leidžia susidaryti aiškesnį vaizdą, kurie miestai yra labiausiai perpildyti.

Šioje kategorijoje Paryžius taip pat yra sąrašo viršuje. 2019 m. Paryžiuje vienam gyventojui teko 19,9 nakvynės, antroje vietoje – Praha (14,1 nakvynės). Berlyne (Vokietija) vienam gyventojui teko 9,3 nakties, Vienoje (Austrija) – 8,9, o Osle (Norvegija) – 8,2. Mažiausiai nakvynių vienam gyventojui teko Sofijoje ir Turkijos sostinėje Ankaroje – 0,9 nakvynės.

Čekija, Praha

Amsterdame šis rodiklis siekė 7,4 nakvynės, Lisabonoje – 7,1 nakvynės, Madride – 4,4 nakvynės, Romoje – 3,7 nakvynės, Dubline – 3,4 nakvynės.

Kurioje ES šalyje turizmo intensyvumas yra didžiausias?

Šalies lygmeniu didžiausias turizmo intensyvumas yra Islandijoje, kur vienam gyventojui tenka 23,5 nakvynės turistų apgyvendinimo įstaigose per metus. Antroje vietoje yra Kroatija – 22,4 nakvynės, o Rumunijoje vienam gyventojui tenka tik 1,5 nakvynės.

Austrijoje šis rodiklis buvo 14,4, Graikijoje – 13,4, Ispanijoje – 10, Prancūzijoje – 6,6, Vokietijoje – 5,3. Visoje ES vidutiniškai vienam gyventojui teko 6,4 nakvynės.

Kaip buvo surinkti šie duomenys?

Kadangi šis duomenų rinkinys pagrįstas NUTS 2 klasifikacija, atspindinti pagrindinius regionus, kuriuose taikoma regioninė politika, skaičiai būdingi šiems regionams arba didesnėms sostinėms.

Siekdami išvengti COVID pandemijos poveikio analizei, naudojome 2019 m. duomenis. Nors 2019 m. duomenys apie šalis buvo prieinami, trūko kelių sostinių skaičių. Tokiais atvejais naudojome 2021 m. šalies sostinės informaciją ir ją pakoregavome pagal 2019 m.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją